Крок до цивілізованого ринку
24.07.08
Дистриб’юторські продукти
Компанія «Бакотек» є дистриб’ютором Kerio Technologies у Центральній і Східній Європі. Нагадаємо, що Kerio Technologies розробляє продукти для мережного обміну повідомленнями та ІТ-безпеки для середніх і малих підприємств. Штаб-квартира Kerio розташована у США, а регіональні офіси – у Великій Британії та Чехії. Саме з чеським підрозділом Kerio безпосередньо співпрацює «Бакотек». Українська компанія просуває на вітчизняному ринку два продукти партнера: Kerio WinRoute Firewall – міжмережний екран для малого і середнього бізнесу, та Kerio MailServer – повнофункціональний поштовий сервер.
WinRoute Firewall забезпечує багаторівневий захист від хакерських атак. Має інтегрований антивірус, гнучкі настроювання та зручне керування. Використовує VPN-технологію. Поштовий сервер призначений для спільної роботи з використанням електронної кореспонденції, адресних книг, календарів та планувальників завдань. Його важливими характеристиками є наявність інтегрованого захисту від вірусів і спаму. Сервер підтримує широкий спектр мобільних пристроїв.
Піратство на ринку ПЗ
Як наголосив директор компанії «Бакотек» Євген Бадах, згадані продукти призначені, насамперед, для підприємств малого і середнього бізнесу, які становлять 70 % від загальної їх кількості. Порівняно з рішенням корпорації Microsoft – Microsoft Exchange, продукти Kerio менш функціональні, проте ціна їх значно привабливіша. Втім, за словами Є.Бадаха, тільки 20 % компаній, що володіють Microsoft Exchange, використовують повною мірою усі можливості продукту. Саме тому він вбачає значні перспективи для розширення ринку Kerio в Україні, про що, власне, свідчать і факти: протягом 2006–2007 років продажі цих продуктів зросли на 100 %, а до середини 2008 року вже реалізовано ПЗ на ту ж суму, що за весь попередній рік. Але рівень піратського ПЗ продуктів Kerio сягає 75 %. Для підвищення рівня розповсюдження ліцензійних продуктів застосовуються різні методи. Зокрема, впродовж останніх двох років покупцям ліцензійного ПЗ Kerio, які придбали продукти у «Бакотек», компанія видає відповідні сертифікати. Іноді користувачі можуть придбати ліцензійне ПЗ Kerio нелегітимним шляхом, не через дистриб’ютора Kerio в Україні. У цих випадках дистриб’ютор і власник такого ПЗ зазвичай досягають домовленості щодо компенсаційного механізму, який задовольняє обидві сторони.
Порушення і кара
Оголошена угода з юридичною фірмою Lexfor сприятиме зниженню рівня піратства. Як нагадав представник Lexfor Владислав Шаповал, авторські права в Україні захищають міжнародні конвенції, Закон «Про авторське право та суміжні права», ст. 176 Карного кодексу і ст.51-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. В Україні, за словами В.Шаповала, захистом авторських прав займається тільки МВС. У Росії, наприклад, цим питанням займаються служби захисту прав споживачів, податкові органи. У разі виявлення не ліцензованого програмного забезпечення, як зазначив В. Шаповал, відповідатиме керівник підприємства-порушника, співробітник, який відповідає за настроювання та контроль комп’ютерної техніки і ПЗ, або продавець техніки з неліцензійними програмами. Після порушення карної справи вони зобов’язані будуть сплатити штраф. Крім того, підприємство, крім вартості ліцензії, повинне буде сплатити компенсацію за порушення. Її сума визначається за принципом втраченої вигоди – того, що недоотримав правовласник. Поріг збитку з осені визначатиметься сумою 5400 грн. Карна відповідальність розпочинатиметься із заподіяння збитків на суму понад 5400 грн.
Враховуючи вартість самих ліцензійних продуктів, учасники прес-конференції мають надію, що піратство може стати економічно невигідним. Наразі Україну за рівнем піратства у Європі випереджають тільки Вірменія, Молдова та Македонія. Тож різноманітні антипіратські заходи, об’єднання зусиль юристів, виробників, продавців і користувачів ліцензійних продуктів породжують сподівання на розвиток цивілізованого ринку ПЗ в Україні.
Web-droid editor

влажность:
давление:
ветер:

Обзор игрового ноутбука Lenovo Legion 5i 15IMH05: дуализм



Аналитики говорят о важности умения быть гибким, что в жизни, что в бизнесе. Рассматриваемый ноутбук Lenovo Legion 5i 15IMH05 – хороший пример того, как можно успешно работать на две стороны – и в работе, и в развлечениях

Viber дозволив блокувати дзвінки від невідомих контактів
Viber блокировка мессенджер обновлениеУ Viber з’явилась функція “Блокування невідомих абонентів”, користувачі не будуть отримувати дзвінки від невідомих контактів
Игровой смартфон Asus ROG Phone 5 стоит 35 000 грн в Украине
ASUS Republic of Gamers игры смартфон события в УкраинеКомпания ASUS начинает продажи в Украине нового игрового смартфона ROG Phone 5. Модель имеет очень впечатляющие характеристики и некоторые необычные решения
