Тест ноутбука Lenovo Legion Slim 7 16IRH8: тунель в кінці світла
05.02.24
Свіжа модель ігрового ноутбуку Lenovo Legion Slim 7 16IRH8 отримала гарне оснащення та приємний зовнішній вигляд. Все каже про його готовність занурити власника у ігри. Чи все ж у роботу? Розберемося в цьому огляді.
Зміст:
Дизайн
Ноутбук Lenovo Legion Slim 7 – представник більш компактних ігрових моделей компанії. Цього разу ми тестуємо модель з топовим процесором, вище середнього рівня відеокартою і майже 4К-екраном. Але що дійсно примітно – зовнішність. Корпус та клавіатура білого кольору, а додаткові елементи підкреслили металом. Грані оформили нефарбованими фасками алюмінію, які утворили такий собі металевий бампер. В тон їм на кришці та біля клавіатури є хромовані логотипи. Єдиною чорною деталлю екстер’єру лишилася рамка навколо дисплею, але це дань психологічному сприйняттю пристрою ще до його ввімкнення. Тоді екран здається більшим.
Загалом, ноутбук через білий колір справляє враження не гіпер-ігрового, а потужного, але для дизайнерів та авторів-контенту. Щоправда, здається таку асоціацію нав’язали маркетологи більшості вендорів. Тому все ж будемо вважали біле оформлення – альтернативою, вельми елегантною, для ігрових мастодонтів.
Ергономіка
Хоча форми корпусу лаконічні і здебільшого прямі, то тут, то там зустрічаємо цікаві деталі. Як наприклад виступ кришки для зручнішого відкривання однією рукою. Металевий бампер навколо корпусу згладжений ухилами до основи корпусу на яких збоку є отвори вентиляції. А ще ця металева окантовка має відчутний на дотик виступ.
Позаду кришки є надбудова в якій з тильної сторони забезпечено доступ до більшості роз’ємів. Зверху кожен з них промаркований логотипом що світиться. Ця дуже зручно коли намагаєшся під’єднати кабель не розвертаючи ноутбук. До того ж, зникла необхідність ставити помаранчеві та білі блимавки зарядки. Світлову індикацію над портами добре видно з закритою кришкою і її достатньо
Замість портів які вдалося перенести на задню грань, по боках багато місця відведено для решіток вентиляції. Вони тут і на металевій фасці, і під нею. Таким чином ззаду встановили роз’єм живлення, HDMI і всі три порти USB Type-A.
Ліворуч лишилися два USB-C та гібридний аудіо, а праворуч кнопка ввімкнення веб-камери і зчитувач карток пам’яті SD.
Все частіше помічаємо що у більшості моделей, які ми тестували, порти USB Type-A і Type-C згруповані разом. Тому з однієї сторони корпусу у вас буде два симетричних порти, що годяться лише для моніторів чи пристроїв, які можна під’єднати двосторонніми USB-C шнурками. А з іншої – два чи три звичних Type-A для мишок кард-рідерів, камер, тощо. Забезпечити їх розмаїття на різних гранях ніяк не вдається. В моделі яка більше схожа на робочу, ніж ігрову, це тим паче дивно.
Повнорозмірна клавіатура має і цифровий блок, всі кнопки стандартного, зручного, розміру. Стрілки не порізані, а просто спущені трохи вниз. Бічні шифти та ентер – гармонійно збільшені. Лівий «Ctrl» як завжди в кутку. Клавіатура має підсвічування і символи на ній добре видимі. А різнокольорові анімації створюють цікавий візуальний образ ноутбуку. При вимкненій ілюмінації темні символи на білих клавішах добре розрізняються, тому можна зекономити заряд при роботі у світлому оточенні.
Кнопка живлення над клавіатурою, окрема, кругла і випадково не потрапляє під пальці для випадкового натискання. Чому у всіх ноутбуках так не можна? Вона до того ж підсвічується червоним, коли ввімкнено турбо-режим продуктивності.
Тачпад зручний, хоча має не надто великий розмір. Він достатньо зручний щоб почати встановлювати перші програми та ігри і тим часом підключити мишу.
Дисплей має матове покриття, яке не надто сильно відблискує. Це ще одна перевага моделі для роботи не тільки в приміщенні, а й на вулиці.
Оснащення
Встановлено 16-дюймову матрицю високої роздільної здатності – 3200×2000. Причому це єдина опція. На користь контент-орієнтованості каже й 100 % охоплення кольорового простору DCI-P3. Матриця не найшвидша, бо це все ж IPS, зате забезпечує плавність зображення – 165 Гц. Все це вже прямо каже про те, що ноут для роботи з контентом. Вбудована RTX 4070 буде так собі тягнути сучасні ігри у 3,2К на максимальних налаштуваннях тому їх доведеться знижувати або зменшуватись до 2K чи Full HD.
Процесор Intel Core i9-13900H має 14 ядер та 20 потоків і виготовлений за Intel 7 техпроцесом, максимальна частота становить 5400 МГц, множник заблокований. Серед комплектацій є більш доступні процесори Intel Core i7-13700H і AMD Ryzen 7 7840HS, а іншою відеокартою може бути GeForce RTX 4060.
У нас же встановлена мобільна відеокарта NVIDIA GeForce RTX 4070 заснована на чіпі AD106 з 4608 активними ядрами CUDA, вона підтримує DLSS 3 і трасування променів. RTX 4070 сильно відстає від мобільної RTX 4080, найпотужніша версія якої на 40% швидше. Тим не менш RTX 4070 для ноутбуків дозволить комфортно запускати сучасні ігри у Full HD та 2K з великим запасом потужності.
Енергоефективність у відеокарт на базі архітектури Ada Lovelace зросла порівняно з Ampere. Порівняння мобільних RTX 4070 та RTX 3080 Ti, а також RTX 4060 та RTX 3070 Ti демонструє покращення показника на 23-24%. В цілому приріст енергоефективності в порівнянні зі старими моделями не настільки вражаючий, як у мобільних RTX 4090 та 4080. В цій моделі маємо понижену потужність відеокарти – 115 Вт з 140 Вт можливих із бустом.
Детальніше про 4070 в ноутах ми вже розповідали в цьому огляді.
З цікавого зазначається про додаткові системи зі штучним інтелектом – Lenovo LA2-Q та LA1 AI Chips. Вони начеб-то оптимізують геймплей для отримання максимальних FPS, використовуючи системні датчики для керування розподілом ресурсів компонентів. Чи вдалося щось оптимізувати ШІ, краще дадуть відповіді гістограми.
Налаштування системи можна робити у фірмовій програмі Lenovo Vantage з Microsoft Store. Щоправда вона до сих пір страждає від наявності російського інтерфейсу при обраній українській в якості мови ОС. Також є смішні помилки на кшталт «установка зависимостей» (так, ми знаємо що це технічний термін політик роботи софта, але ж…).
Охолодження – одна з найпомітніших відмінностей між багатьма ноутбуками всередині. Допоки процесори, пам’ять, накопичувачі використовуються одні й ті ж, у різних комбінаціях, способи охолодження дещо відрізняться. В даному випадку модель хоча й тонка, але при високому навантаженні шуміла рівно так само як і більш габаритні моделі. Детального опису немає, але зазначається що перешкоджає перегріву: «Покращений термальний склад, масивніші гібридні мідні теплові трубки та ребра, покращений потік повітря та подвійна система рідкокристалічних полімерних вентиляторів». Не знаємо як виглядають рідкокристалічні вентилятори, але система охолодження ефективна. Досить шумною система стає починаючи з досягнення 58°C відеокартою. Але за 20 хвилин стрес-тесту з навантаженням відеоадаптера на 100 % його нагрів досяг тільки 68°C. Цікаво, що CPU-Z при цьому ідентифікував TGP лише на рівні 60 Вт.
В ноутбуці встановлено великий акумулятор і для такого начиння його вистачає на гарний показник автономності – майже 4 години роботи з ввімкненим Wi-Fi, середньою яскравістю дисплею і економічним режимом споживання. Так, по суті це для легких задач поза приміщень з розетками, але це дійсно нормальний показник для цього класу лептопів. На зарядку знадобиться близько години. Завдяки тому що тут підтримується швидка зарядка, половину батареї ви отримаєте вже за 30 хвилин.
Враження
Legion Slim 7 16IRH8 – цікава модель, яка хоч і належить до класу ігрових ноутбуків, але готувалась для роботи із різноманітним графічним контентом, а не розваг зі сфери кібер-спорту. Так вона отримала топовий процесор і не найгіршу відеокарту RTX 4070. Достатній розмір оперативної, досить швидкої, пам’яті і терабайтний SSD це універсальні компоненти. Однак GeForce RTX 4070, а тим паче 4060 змусять виставляти роздільну здатність в свіжих іграх поменше, бо з 3,2К цього екрану їм буде важко.
Ще на користь того, що Legion Slim 7 коректніше позиціонувати як робочу станцію, каже єдина серед варіацій матриця дисплею, SD-кард рідер і відсутність роз’єму дротового інтернету (зазвичай це забаганка геймерів). Та й білий колір корпусу, врешті решт. Сукупність оснащення і їх варіація, означають, що це все ж ноутбук для роботи – з фото, відео, можливо аудіо, але ігри для нього це другорядна роль. Тим не менш, це гарне рішення в якому всього вдосталь.
Характеристики ноутбука Lenovo Legion Slim 7 16IRH8 (82Y30087RA)
Дисплей: | 16”, 3200×2000 (16:10), 165 Гц, IPS, 4 мс |
Процесор: | Intel Core i9-13900H, 14 ядер, 20 потоків, 2,6-5,4 ГГц, 55 Вт |
Відеоадаптер: | NVIDIA GeForce RTX 4070, 8 ГБ GDDR6, до 115/140 Вт |
Оперативна пам’ять: | 32 ГБ DDR5-5200 |
Накопичувач: | 1024 ГБ PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD |
Роз’єми: | 3xUSB Type-A 3.2 Gen 2
1xUSB Type-C 3.2 Gen 2 (Power Delivery) 1xUSB Type-C (Thunderbolt 4) HDMI 2.1 Ethernet 2,5G Аудіо комбінований 3,5 мм |
Веб-камера/мікрофон/LAN: | 1080p/так/ні |
Дактилоскопічний сенсор: | ні |
Комунікації: | Wi-Fi 6E 802.11ax, Bluetooth 5.2 |
Підсвічування клавіатури: | так |
Звук: | 2 динаміки Harman |
Акумулятор: | 99,9 Вт·год, 4-ел. Li-pol + швидка зарядка |
Додатково: | Кард ридер MicroSD, кнопка камери |
Операційна система: | ні |
Габарити: | 357,7×259,3×19,9 мм |
Вага: | 2 кг |
Постачальник: | Представ-во компанії Lenovo в Україні |
Ціна в такій комплектації: | орієнтовно $2800 |
Оцінка:
+ потужний процесор
+ ергономіка корпусу
+ дизайн
+ помірно шумна система охолодження
-не максимальна продуктивність відеокарти
Читайте також:
Тест ноутбука Acer Predator Helios 16 PH16-71
Тест ноутбука MSI Raider GE78HX: потужність і стиль
Тест ASUS ROG SCAR 16 (G634): для спеціальних операцій
Огляд ноутбука Lenovo Legion 7: тиша має бути!
Керівник проектів hi-tech.ua
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Топ смартфонів з бездротовою зарядкою
Можливість заряджати цифрові пристрої безконтактним чином безцінна. З цим погодяться якщо не всі, то багато користувачів. Подивимося, які смартфони з бездротовою зарядкою можна купити сьогодні.
Процесор MediaTek Dimensity 9400 для смартфонів отримав прискорене трасування променів
MediaTek процесор смартфонMediaTek Dimensity 9400 пропонує значні покращення продуктивності завдяки дизайну All Big Core іншого покоління з ядрами Cortex-X925, Cortex-X4 та Cortex-A720.
Смарт-окуляри дозволили отримувати інформацію про всіх навколишніх людей
безпека доповнена реальність окуляриДва студенти Гарвардського університету, Анфу Нгуєн та Кейн Ардайфіо, розробили смарт-окуляри, які можуть автоматично ідентифікувати людей у полі зору