Подвійний тест Logitech G309 та Logitech G515 TKL
30.08.24
Розповімо про два нові пристрої компанії Logitech. Нові буквально – їхній реліз відбувся нещодавно. Миша Logitech G309 примітна оптика -механічними гібридними перемикачами Lightforce та гарною автономністю.
Про наші враження від пристроїв читайте на нашому сайті. >сайті.
Ігрова мишка Logitech G309
Дизайн
Мишка Logitech G309 має лаконічний дизайн, симетричну форму та гарну ергономіку. Незважаючи на відсутність будь-яких складних «анатомічних» форм, вона зручна в більшості сценаріїв. На відміну від більш «фігуристої» G502, наприклад, G309 не намагається повторювати вигини долоні або зручно «підставляти» спідниці корпусу на всі боки. Це максимально універсальне рішення, асиметрію в якому мають лише додаткові бічні кнопки.В іншому, мишка підійде для використання і правшам, і шульгам.
Основні кнопки відокремлені від корпусу. Вони не видаються за межі мишки по ширині та мають невеликий відступ від спинки. Найбільш органічним та зручним буде кігтеподібний хват. Зважаючи на невелику загальну довжину мишки і короткі основні кнопки, долоня великого розміру, швидше за все, буде навіть піднята над корпусом, а не лежати на ньому.
Колесо прокручування зміщене ближче до передньої частини, а кнопка зміни роздільної здатності встановлена відразу за ним. Обидва зручно натискаються у процесі використання.Перемикати значення DPI у процесі гри зручно.
Як такого підсвічування миша не має. На корпусі встановлено світлодіоди індикації роботи. Один зверху – у проміжку між клавішами та спинкою.А на «пузику» – два світлодіоди активності підключень.
Оснащення
У Logitech G309 використовуються гібридні оптико-механічні перемикачі Lightforce в основних кнопках. У них лагідний клік, люфтів чи зміщень немає. Натискаються з оптимальним зусиллям. Як і заявлено виробником, випадкове подвійне натискання відбувається вкрай рідко.
Є певний вільний хід за рахунок гнучкості пластику самих пелюсток кнопок.Він невеликий з огляду на короткі кнопки, тому помилкових чи пізніх спрацьовувань ми не відчули.
Бічні клавіші також короткохідні, але натискаються набагато м’якше, вони начебто втоплені у вату.
Колесо натискається тільки зверху і, судячи з карти клавіш, під ним встановлений лише один перемикач. Однак при натисканні колеса праворуч кнопка також спрацьовує, тоді як при натисканні вліво кліка не відбувається. Важко сказати, баг це чи фіча.
В основі миші встановлені дві кнопки – повзунок живлення та зміни типів підключення – Bluetooth та радіо 2,4 Гц. У комплекті останнього є компактний ресивер. Його можна заховати під круглим лючком. У відсіку також розташовані контакти для роботи бездротової зарядки від фірмового килимка.
На «пузі» мишки всього три глайди. Два великі – зверху та знизу, та невелика підкова біля сенсора. Вони відмінно ковзають на добрих килимках від різних брендів.
Використовуваний сенсор HERO 25K – це фірмова технологія Logitech. Крім високих значень роздільної здатності та швидкості, ми б, як головне для бездротової миші, відзначили використання інтелектуальної системи управління живленням. Вона підлаштовує частоту залежно від переміщення миші зниження енергоспоживання.
Автономність тут справді фірмово «лоджитеківська» – 300 годин за радіозв’язком і 600 годин за Bluetooth. Це 74 чи 37 днів, якщо грати по 8 годин щодня. І це при тому, що мишка живиться від однієї батареї типу АА. Вона, до речі, є у комплекті.
Ще цікавіше те, що мишка насправді може похвалитися буквально нескінченною автономністю. Технологія Powerplay при використанні з фірмовим килимком дозволить живити мишу через бездротову зарядку – ті самі контакти на звороті. Така функція, наприклад, є і у моделі G502.
Було б цікаво протестувати роботу такої зарядки. Як мінімум, перевірити як вона працює під час гри та перестановці миші на килимку. З’ясувати, яку висоту відриву може покривати така бездротова зарядка, адже вбудованого акумулятора миші немає.
Миша Лоджітек G309 може зберігати у вбудованій пам’яті до 5 профілів налаштувань. У Logitech G Hub є вісім попередньо встановлених пресетів, кожен із яких підтягує п’ять різних значень DPI, які перемикаються кнопкою на корпусі. Можна створити свій ігровий профіль. Також можна призначити команди на різні кнопки миші або вимкнути їх зовсім. Програмуються всі – і основні кнопки, і додаткові, включаючи колесо.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Огляд ноутбука ASUS Vivobook S 15 із процесором Qualcomm: перспективний?
Шасі ноутбуків ASUS Vivobook вийшло настільки вдалим, що з ним можна зустріти моделі різного рівня. Не дивно, що Вівобук став і платформою для обкатки процесорів від виробника мобільних чіпів – компанії Qualcomm.
Робот-пилосос Xiaomi X20 Max сам змінює воду в контейнері та зрізає волосся зі щітки
Xiaomi розумний будинокРобот-пилосос Xiaomi X20 Max автоматично збирає пил на базовій станції, а резервуари для чистої та брудної води поповнюються та спустошуються без участі користувача.
Razer Kraken V4 Pro – нова ігрова гарнітура підтримує тактильний зворотний зв’язок
Razer гарнітури навушникиГарнітура Razer Kraken V4 Pro підтримує чотири типи підключення: бездротове на частоті 2.4 ГГц, Bluetooth, USB та 3.5 мм роз’єм