Ще одна «безпечна» ітерація
06.06.08Конференцію відкрив заступник голови цієї служби Олександр Сиров, який наголосив, що вирішення проблем інформаційної безпеки держави можливе шляхом створення захищених інформаційно-телекомунікаційних систем (ІТС). А це стане реальністю лише за умови об’єднання зусиль як адміністраторів у цій галузі, так і виробників обладнання та ліцензіатів Держспецзв’язку.
На пленарному засіданні з привітальним словом до учасників конференції звернулися почесні гості, які прибули на відкриття міжнародного форуму: представники Ради безпеки та оборони України, вітчизняні науковці та представники провідних ВНЗ України, а також голови делегацій країн СНД (Росії і Казахстану). Так, керівник департаменту інформаційної безпеки апарату Ради національної безпеки й оборони України Сергій Кандауров визнав, що нещодавно, вперше з 2002 року, цей державний орган «повернувся обличчям» до проблеми інформаційної безпеки. 21 березня відбулося засідання РНБОУ, присвячене проблемам інформаційного наповнення ЗМІ, мовлення, національного інформаційного продукту. Розглядалися і технічні аспекти цих проблем, на яких неодноразово наголошували фахівці Держспецзв’язку. На часі – розробка цілісної нормативно-правової і законодавчої бази. В її основу, згідно з рішенням РНБОУ, має бути покладено два документи – державну доктрину інформаційної безпеки (координатор – секретар Ради нацбезпеки) та концепцію національної інформаційної політики, яку уряд має подати на розгляд до Верховної Ради. Після визначення та законодавчого закріплення цих документів буде проведено серйозну роботу з перегляду всього законодавства у сфері інформаційної безпеки, підкреслив С. Кандауров. Окрім того, РНБОУ визначила проблеми, які можуть виникнути в державі у разі поспішної, непродуманої і не підготовленої належним чином приватизації Укртелекому (ці проблеми мають чимало технічних аспектів). За даними доповідача, РНБОУ розглянула і низку інших питань, зокрема щодо регулювання обігу спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, захисту персональних даних, правових аспектів блокування і видалення інформації, яка поширюється в Інтернеті і не відповідає законодавству країни. С. Кандауров зазначив, що секретар РНБОУ Раїса Богатирьова запропонувала докладніше розглянути питання технічного захисту інформації та розвитку державних ІТС у другій половині поточного року. Ця пропозиція знайшла підтримку в голови РНБОУ, Президента України. Тож Рада нацбезбеки розглядає конференцію як один з етапів підготовки до запланованого засідання, а її напрацювання і пропозиції, можливо, ввійдуть до проекту майбутнього рішення РНБОУ.
Подальша робота заходу проходила в рамках тематичних секцій і круглих столів, а також семінарів. Цього року розглядалися актуальні питання криптографічного і технічного захисту інформації та проведення державної експертизи комплексних систем захисту інформації в ІТС; принципи науково-обґрунтованої системи підготовки кадрів у сфері захисту інформації; пріоритети досліджень і розробок у криптографії, впровадження технологій електронного документообігу та електронного цифрового підпису; практичні аспекти мережної безпеки в інформаційних системах, а також безпека систем безпроводового зв’язку.
В рамках заходу працювала виставка рішень вітчизняних та зарубіжних виробників у сфері захисту інформації.
Web-droid editor

вологість:
тиск:
вітер:

Огляд ноутбуку Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 5: в чому сіль?



Ноутбуки Lenovo серії ThinkPad X1 Extreme мають бути готові до будь яких навантажень, витримувати певні фізичні випробовування та при цьому характеризуватися доволі невеликим габаритами та вагою. Розкажемо про модель п’ятого покоління та розберемося наскільки вона виправдовує свій статус екстремальної

ASUS представила в Україні ігровий ноутбук ROG Strix SCAR 16 (2023) з Core i9-13980HX та GeForce RTX 4080
ASUS Intel NVIDIA Republic of Gamers ігри ноутбук події в УкраїніКомпанія ASUS представила в Україні ігровий ноутбук ROG Strix SCAR 16 (2023). Також компанія показала на презентації версію моделі з дисплеєм діагоналлю 18 дюймів.
Нова пошта запустила сервіс безкоштовного повернення товарів
події в Україні сервіс«Легке повернення». — це швидка та безкоштовна послуга для повернення товару або частини товарів із замовлення продавцю протягом 14 днів після отримання посилки.