Nortel: підключити все, що можна
06.06.08На думку учасників заходу, Європа мало цікавиться останніми новинками телекомунікаційної техніки, адже відмовитися від хай і застарілого, але якісного обладнання, що виконує всі необхідні функції, не так легко. Україна ж відкрита для інновацій. Саме тому вже третій рік поспіль форум збирає сотні фахівців ІКТ-ринку, усіх бажаючих ознайомитися з новими рішеннями та продуктами Nortel у сфері телекомунікацій.
Ця компанія – один із піонерів створення телекомунікаційних рішень для таких інноваційних концепцій, як Unified Communications (уніфіковані комунікації, які були презентовані на форумі спільно з компанією Microsoft) та Hyperconnectivity (гіперпідключеність). Ці концепції стали лейтмотивом столичного форуму.
У своїй привітальній промові віце-президент із рішень для безпроводових мереж у регіоні EMEA Джері Колінз визначив гіперпідключеність як тенденцію, згідно з якою до мережі обов’язково підключається все, що можна підключити: зв’язок між двома абонентами, людиною і машиною, а також між машинами.
Відповідно до результатів глобального дослідження, яке нещодавно провела компанія IDC на замовлення Nortel, 16 % глобальних комерційних користувачів уже працюють у режимі «гіперпідключеності».
При цьому в найближчі п’ять років очікується зростання цього показника до 40 %. Сучасний «гіперпідключений» працівник використовує не менше семи користувацьких пристроїв і персональний доступ, а також не менше дев’яти прикладних систем. Серед останніх – системи миттєвих повідомлень (Instant Messaging), обміну текстовими повідомленнями, конференцзв’язку на основі Інтернету і соціальні мережі. Співробітники підприємств усе частіше очікують від роботодавців адекватного рівня організації зв’язку і його доступності «скрізь і завжди».
У своїй доповіді Джері Колінз зупинився на ключових моментах розвитку галузі комунікацій і місці компанії в цьому процесі, зазначивши, що в еру гіперпідключеності Nortel планує стати одним із лідерів.
Про продуктову та регіональну стратегію компанії розповів директор Nortel у Росії, СНД і країнах Балтії Євгеній Лисицин. Він окреслив основні напрями діяльності компанії в Україні: рішення для корпоративних замовників, операторів зв’язку, а також впровадження партнерських програм із технології WiMAX і просування сервісних послуг. За його даними, компанія планує суттєво розширити українське представництво, а навчальні послуги надавати на базі партнерів.
Для фахівців – докладніше
Після пленарного засідання учасники форуму мали можливість прослухати доповіді із двох ключових напрямів діяльності компанії: рішення Nortel для корпоративного сегмента та операторських мереж.
Яким чином уніфіковані комунікації трансформують бізнес, розповів керівник групи системних інженерів Nortel Олександр Козочкін. Він визначив уніфіковані комунікації як глибоку інтеграцію телефонії в комп’ютерні додатки. Продуктову лінійку Nortel LAN, а також рішення на її базі представив у своїй доповіді інженер-консультант компанії Денис Бондаренко.
Менеджер із розвитку ринку фіксованого зв’язку Михайло Розанов розповів про конвергенцію мобільного та фіксованого зв’язку (FMC), а також мультимедійні додатки на базі операторських рішень Nortel. Ще одна його доповідь була присвячена розвитку мереж наступного покоління із впровадженням технологій IMS і SOA. Зокрема, доповідач відзначив, що в Україні очікується локалізація оголошеного у квітні продукту Nortel CS1500 (лінійка серверів додатків на основі протоколу SIP із можливостями Softswitch). За його словами, саме поняття FMC оператори трактують по-різному (було розглянуто досвід компаній Orange, NEUF Cegetel, Telefonica, BT, T-Mobile). Але всі вони сходяться на тому, що це платформа, орієнтована на розширення пакетів послуг і еволюцію мереж у напрямку впровадження IMS (Internet Multimedia Subsystem). При цьому вона має мінімальний набір обладнання і низькі вимоги до клієнтської його частини. Звичайно, оператори прагнуть охопити максимальний сегмент ринку і залучити абонентів комбінованими пакетами сервісів.
Виступ менеджера з розвитку ринку операторів зв’язку Максима Смоленського присвячувався технології Nortel Carrier Ethernet як взаємовигідному рішенню для операторів і їх клієнтів. За його словами, можливості традиційного Ethernet зараз розширюються в бік застосування цієї технології в мережах міського масштабу (Metro Ethernet) – там, де досі застосовувалося MPLS-ядро мережі, а Ethernet – тільки для доступу. Зокрема, Metro Ethernet Forum розглядає Carrier Ethernet як послугу. Уже сформульовані вимоги до відповідних стандартів, масштабованості, принципів керування послугами в мережах Ethernet.
Доповідач докладно висвітлив технічні особливості реалізації технології Carrier Ethernet і її впровадження. За його словами, серед переваг останньої – зниження TCO, взаємодія з MPLS-мережами, що дає можливість масштабувати наявні MPLS-сервіси, а також значно спростити функціонування мережі в міському середовищі.
Доповідь менеджера з розвитку ринку оптичного зв’язку Василя Колоколова була присвячена використанню операторами і корпораціями технології WDM у міських масштабах. Доповідач нагадав, що технологія DWDM більше підходить для великих магістралей, тоді як CWDM – для Metro-доступу. Він зазначив, що в Україні вже з’являються корпоративні клієнти, яких цікавлять оптичні технології Nortel, наприклад, банки. За його словами, вони використовуються в НБУ. Так само, як і в Ощадбанку Росії. Наприклад, останній активно закуповує оптичні транспондери FC-400 з підтримкою протоколу Fibre Channel, їх планує придбати і НБУ. Зазначимо, що цього року Nortel має намір реалізувати підтримку Fibre Channel на рівні 8 Гбіт/с. У вересні-жовтні 2008 року компанія також збирається представити недорогі мультиплексори низькошвидкісних потоків OM5040 і OM5080 для операторів, яким потрібні рішення «точка-точка».
Web-droid редактор
Не пропустите интересное!
Підписывайтесь на наши каналы и читайте анонсы хай-тек новостей, тестов и обзоров в удобном формате!


Samsung Galaxy A36 и Galaxy A56 — доступные флагманские технологии



У Samsung Galaxy A36 и Galaxy A56 одинаково хорошие дисплеи, емкие аккумуляторы, есть поддержка обновлений софта в течение 6 лет. Расскажем подробнее чем еще они интересны

Электромотоцикл Verge TS Pro установил рекорд запаса хода электротранспорт
Финский стартап Verge установил новый мировой рекорд по дальности хода электрического мотоцикла на одном заряде
Google признана судом США виновной в монополизме на рынке онлайн-рекламы Google поиск суд
Иск был инициирован Министерством юстиции США и коалицией отдельных штатов и касался работы рекламной экосистемы Google