Документація роботи алгоритмів пошуку та ранжування Google потрапила у відкритий доступ
03.06.24
Цього тижня стало відомо трохи більше про код та алгоритми пошукової системи Google.
Неназвана людина вирішила надіслати SEO-компанії Moz внутрішній документ з API Google з назвою Сховище API контенту».
У цьому 2500-сторінковому документі описується безліч раніше невідомих або непідтверджених даних про те, як Google вирішує ранжувати веб-сайти у своїй пошуковій системі.
Вивчивши сторінки, експерти визнали документи дійсними. У Google спочатку не підтвердили витік, проте пізніше співробітник Google зв’язався з ним, щоб змінити характеристику деяких деталей, які він опублікував у своєму аналізі документа. А потім пошуковий гігант підтвердив факт витоку The Verge.
У документі багато технічної інформації, яка скоріше призначена для розробників та технічних фахівців із SEO, ніж для савторів, що створюють контент. Проте є кілька надзвичайно цікавих деталей.
Що стало відомо про пошук Google?
Google використовує браузер Chrome для ранжування сторінок. Google відстежує, скільки кліків веб-сторінка отримує від користувачів у своєму браузері Chrome, щоб вибрати, які сторінки веб-сайту включити в карту сайту пошукового запиту.
Google має спеціальний прапор, який присвоюється «невеликим особистим веб-сайтам». Незрозуміло, яким критеріям відповідає такий сайт, а також немає інформації про те, чому Google помічає веб-сайти таким тегом. Це для того, щоб допомогти просунути їх у пошуку? Чи навпаки знизити у рейтингу?
Google покладається на кліки користувачів для ранжування в пошукових системах набагато більше, ніж вважалося раніше. Один з основних факторів, що визначають рейтинг веб-сайту за пошуковим запитом: короткі кліки в порівнянні з довгими кліками або як довго користувач залишається на сторінці після натискання посилання на пошук Google.
Домен з точною відповідністю пошукових запитів може погіршити рейтинг. Раніше вважалося, що Google винагороджує доменні імена з точною відповідністю. Це погана новина для власників доменів купитиавто.укр.
Google має білі списки сайтів за певними темами. Це означає, що веб-сайти, які з’являються в пошуку Google за такими типами пошукових запитів, повинні бути схвалені вручну і не з’являються на основі звичайних алгоритмічних факторів пошуку.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Найкращі пристрої 2024 року: вибір редакції hi-tech.ua
Познакомимся с топ устройств года Среди них флагманские дорогие модели и бюджетные девайсы. Лучшие смартфоны, наушники и ноутбуки 2024 года по версии редакции hi-tech.ua.
Обмін валют через банкомат запрацює у Приватбанку банк події в Україні
Приватбанк планує розширити мережу таких банкоматів по всій Україні, а їхній актуальний список можна знайти на сайті банку
ЄС хоче, щоб Apple AirDrop та AirPlay працювали на смартфонах Android Apple Андроід закон смартфон
Європейська комісія вимагає від Apple відкрити більше функцій iOS для сторонніх розробників, включаючи доступ до протоколів AirDrop та AirPlay.