Тести ноутбука Lenovo ThinkBook Plus Gen 3: дивні дива
17.07.23
Другий монітор для роботи – рішення яке використовується доволі давно, але власників портативних комп’ютерів таке не зовсім мобільне рішення навряд влаштовує повністю. Ноутбуки ж з кількома дисплеями стали трендом кількох виробників відносно недавно, але доля та шлях їх розвитку різний.
У Apple вузька панель Touch Bar для кнопок та повзунків керування протрималась лише пару поколінь, революційної заміни клавіатури сенсорним екраном не сталося. У ASUS – лінійка пристроїв з другим дисплеєм більш самодостатня та отримує нові програмні можливості з виходом оновлень. Duo-пристрої поки що скоріше преміальні моделі, але практичні переваги вже реалізовані вдало. Lenovo не відстає по темпам розробки концептуальних форматів ноутбуків. Так попереднє покоління ThinkBook Plus отримало E Ink-дисплей на всю кришку та мало доволі обмежені можливості. А от в третьому, ноутбук фактично переродився, отримавши нестандартний основний дисплей та другий DisplayPlus – кольоровий, сенсорний і з додатковими фічами.
Для них всіх поки що більш актуальними сценаріями здаються паралельне відтворення контенту, слідкування за стрічками соціальних мереж та робота в продуктах Adobe та інших редакторах. Подивимось як це працює Lenovo ThinkBook Plus Gen 3 і чи дійсно два дисплеї вирішують робочі задачі.
Дизайн та ергономіка
Lenovo ThinkBook Plus Gen 3 – незвичайний ноут одразу по декільком ознакам. Ззовні, в закритому стані, він виглядає тонким та компактним класичним пристроєм з достатньою кількістю портів по бокам.
Він має привабливий мінімалістичний дизайн панелей з фірмовими акцентами на логотипах. Знизу у нього довга сітка для забору повітря з гумовими проставками також на всю довжину. Тут же виведені пара динаміків.
При відкритті кришки бачимо одразу кілька незвичних компонентів. По-перше, основний дисплей – широкоформатний. Це як широкоформатні монітори для стаціонарних ПК, тільки у форматі ноутбука. При діагоналі 17,3 дюйми його співвідношення сторін аж 21:10, тобто по ширині можна фактично розмістити контент двох екранів. Так, при перегляді фото та відео залишиться купа місця по боках або збоку, зате при редагуванні є достатньо місця для інструментів. Хіба що доведеться їх перекомпонувати в інтерфейсі.
По-друге, в нижній половині знову зустрічаємо дисплей, так званий DisplayPlus, праворуч від клавіатури з досить широкими рамками. Його 8 дюймів мають вже класичне співвідношення сторін і він нагадує планшет у вертикальній орієнтації. Знизу є панель швидкого доступу до ряду функцій.
По-третє, правий торець ноуту порожній від портів не просто так, на задній грані біля нього ховається стилус для роботи з додатковим дисплеєм. Він і зайняв місце зсередини що не дозволило встановити тут якісь роз’єми.
Сама ж клавіатура і тачпад займають ліві дві третини. Тачпад доволі великий, ним користуватися зручно, а от при наборі текстів на клавіатурі руки можуть перший час чіпляти допоміжний екран праворуч. Доводиться звикати і зсувати ноутбук щоб клавіатура зручно розташовувалась під руками.
Якщо ж тачпад не задовольняє – можна користуватися мишою. Збільшений простір який буде між лівою та правою рукою дискомфорту не викликає.
Компонування клавіш кардинально не змінювали, очікувано немає цифрового блоку, а другорядні клавіші на кшталт «PgUp», «PgDn», «Home» та «End» активуються через «Fn» на стрілках.
Над клавіатурою встановлена кнопка живлення та дактилоскопічний сенсор. Вітаємо рішення зробити їх окремими від кнопок клавіатури, бо випадкових спрацювань тут і так вистачає.
З рештою все класичне – веб-камера з «залізною» шторкою над дисплеєм, порти на лівому та задньому торці.
Великий HDMI, два USB Type-A і USB Type-C позаду та ще один USB Type-C з аудіо-роз’ємом зліва. Обидва симетричні порти підтримують передачу електроенергії та можуть заряджати ноутбук.
На тиловій грані також більшість місця займають решітки вентиляції. Роз’єми розташовані зручно – максимально віддалено від користувача щоб не заважати дротами та штекерами.
Оснащення
Головний екран ноутбука сам по собі є незвичайним з технічної точки зору. Ця панель має діагональ 17,3 дюйми, які не мають нічого спільного із одноіменними ноутбуками. Справа в тому що у ThinkBook Plus Gen 3 роздільна здатність матриці складає 3072×1440, так зване 3К при співвідношенні 21:10.
Він побудований на базі IPS матриці, максимальне значення яскравості 400 ніт. Це не рекорд, але для роботи у світлому приміщенні достатньо. Екран сенсорний, розпізнає до 10 натискань. Враховуючи що Windows 11 стала більш зручною для керування дотиком – рішення не виглядає зайвим. Підтримується частота оновлення 120 Гц, але вони скоріше потрібні для плавного відображення інтерфейсу та відео, бо у іграх вбудована графіка не зможе забезпечити відповідну продуктивність.
Цікавим є доповнення – можливість увімкнути хардверний SplitScreen і використовувати ультраширокий дисплей як два окремих екрани. Проте стандартний віндовий Snap і так чудово порається з ультрашироким екраном.
Дисплей №2 – DisplayPlus
Другий дисплей, DisplayPlus, в даному випадку дійсно можна назвати повноцінним для паралельного споживання контенту чи запуску кількох вікон і програм. Він доволі органічно поміщений праворуч, щоб було зручніше гортати сторінки чи керувати відтворенням. 8 дюймів при роздільній здатності 800×1280 дозволяють комфортно переглядати тексти, керувати відтворенням контенту. Відсутність кута нахилу в даному випадку не проблема, як у перших Zenbook Duo свого часу, бо DisplayPlus знаходиться ближче до користувача.
Суто технічно, встановити другий дисплей – задача не тривіальна. Складніше розробити софт, який допоможе розкрити функціональність. За допомогою програми DisplayPlus можна, налаштувати його роботу. Серед можливостей: синхронізація яскравості з основним екраном, ввімкнення сенсорного шару, відображення інструментів знизу, активність інструментів у Photoshop/Premier/After Effects.
На другому екрані можна запускати обрані програми або групу програм одночасно. Стилус дозволить робити замітки у блокноті та малювати прості зображення – це все ж не рішення для професійної графіки.
Додатковий екран може транслювати зображення на основний екран чи навпаки – показувати обрану частину з великого дисплею. Це наприклад, зручно для роботи над певним фрагментом зображення у Photoshop за допомогою стілусу. Але взаємодіяти з контентом, що транслюється з додаткового екрану неможливо, виключно переглядати.
Є підтримка Ready For – синхронізації та взаємодії зі смартфонами Motorola. Але якщо у вас смартфон іншого бренду – доведеться користуватися вбудованими можливостями смартфонної взаємодії Windows.
Головне зауваження, і це не про недолік – DisplayPlus це просто ще один дисплей, який розширює основний, як окремий монітор. Він не є незалежним, тому не можна одночасно працювати стилусом над зображенням на сенсорному екрані та клікати мишею на основному. Причому комплектний стилус працює лише з DisplayPlus і не розпізнається основним екраном взагалі.
Процесор та пам’ять
Lenovo ThinkBook Plus Gen 3 може комплектуватися одним з двох процесорів Intel 12-го покоління: Core i5-12500H або Core i7-12700H. Дискретна графіка для цієї моделі не доступна тому залишається лише Intel Iris Xe.
В нашому випадку встановлено топову версію і її можливості в порівнянні з моделями того ж та сусідніх поколінь, в тому числі новішого – 13-го, ви можете побачити на гістограмах.
Вибирати версії ноута також можна з двома варіантів оперативної пам’яті та накопичувача. Є об’єми у 16 та 32 ГБ ОЗУ. В обох випадках це LPDDR5-4800, яка розпаяна на материнській платі, тобто можливості апгрейду немає. Серед накопичувачів може бути NVMe SSD з інтерфейсом PCIe 4.0 на 512 ГБ або 1 ТБ.
Комунікації свіжих ревізій, але не найновіших на момент підготовки огляду – це Wi-Fi 6E (802.11ax) та Bluetooth 5.1.
Автономність
З автономністю у ноутбука не дуже добре. Причинами є як другий дисплей, так і обмеженість простору всередині корпусу для встановлення більш ємної батареї. Але це компенсували підтримкою швидкої зарядки. Технологія Rapid Charge Pro дасть змогу відновити заряд батареї з 0 до 50% за 30 хвилин. Ноутбук постачається з блоком живлення на 100 Вт.
Враження
Підводячи підсумки, головне що маємо сказати – Lenovo ThinkBook Plus Gen 3 з додатковим екраном набагато більш самостійне рішення, на відміну від попередників. Ноут може дійсно допомогти з офісним та онлайн задачами, запропонувавши другий дисплей. Перегляд відео на фоні, прослуховування лекції та написання текстів/заміток на основному екрані – це найбільш реалістичний сценарій на нашу думку. Хизування ним перед друзями зараховуємо як першочерговий і очевидний.
Інструменти редакторів та ведення заміток – хоч і теж не відірвані від реального життя функції, але вони працюють не так чітко як хотілося б. Посунути інструменти у редакторі, особливо на широкоформатному дисплеї – здається простішим, а ведення заміток таке ж просте і на смартфоні, що лежить поруч.
З точки зору формату, ThinkBook Plus Gen 3 – вельми компактний і тому зручний в якості класичного ноутбуку. Його транспортування і робота в дорозі – зручні. Є всі необхідні комунікації та порти, а комплектуючі дозволять працювати із важкими графічними проектами.
Якщо згадати не рекордну автономність, то непоганим рішенням була б наявність хоча б базової дискретної графіки. Втратити кардинально у годинах роботи вже не вдасться, а так, буде більше потужності для монтування відео і ігор на середніх налаштуваннях.
Характеристики ноутбуку Lenovo ThinkBook Plus Gen 3
Дисплей: | 17,3 дюймів, IPS, 3072×1440 (3K, 21:10) + 8 дюймів, IPS, 800×1280 |
Процесор: | Intel Core i7-12700H, 2,2 ГГц (14 ядер, 20 потоків, до 4,7 ГГц) |
Відеоадаптер: | Intel Iris Xe Graphics |
Оперативна пам’ять: | 32 LPDDR5-4800 |
Накопичувач: | 1024 ГБ, Micron MFTDKBA1T0QFH, SSD M.2 NVMe, PCIe 4.0 x4 |
Слоти розширення: | ні |
Роз’єми: | 1×USB 3.2 Gen 1 Type-A, 1×USB 3.2 Gen 2 Type-A, 1×USB 3.2 Type-C Gen 2, 1×Thunderbolt 4 (display, power delivery), 1×HDMI 2.1, 1×3, 5 мм аудіо |
Веб-камера/мікрофон/LAN: | 1080p + ІЧ датчик/так/ні |
Зчитувач карток пам’яті: | ні |
Дактилоскопічний сенсор: | так |
Бездротові комунікації: | Wi-Fi 6E (802.11ax), Bluetooth 5.1 |
Захист: | ні |
Підсвітка клавіатури: | біла |
Акумулятор: | 69 Вт·год, Li-ion |
Додатково: | 2 динаміки Harman Kardon |
Операційна система: | Windows 11 Pro |
Габарити: | 411×230×18 мм |
Вага: | 2 кг |
Постачальник: | представ-во компанії Lenovo в Україні |
Ціна: | ~$3000 |
Оцінка:
+ ергономіка
+ можливості другого екрану
-особливості другого екрану
-невисока автономність
-співвідношення ціна/продуктивність
Читайте також:
Огляд ноутбука Lenovo ThinkBook Plus: читання з двох сторін
Огляд ноутбука ASUS ZenBook Duo (UX482E): малий для великих справ
Огляд ноутбука Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 5: в чому сіль?
Керівник проектів hi-tech.ua
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Огляд мишки Logitech M196: мала та надовго
Мишка Logitech M196 призначена для роботи, доступна за ціною, зручна за розмірами, бездротова, і працює цілий рік від батарейки. Що ще потрібно?
Vodafone розширив доступний роумінг для українців на всі країни ЄС
Vodafone телекомVodafone Україна розширив можливості використання послуг мобільного зв’язку, дозволяючи своїм абонентам користуватися домашніми тарифами у 28 країнах Європейського Союзу
Nvidia випустить свої ARM-процесори для ПК у вересні 2025 року
Nvidia процесорNvidia планує випустити свої ARM-процесори для персональних комп’ютерів у вересні 2025 року, що стане конкурентом для лінійки Snapdragon X від Qualcomm