Тест ігрової миші ASUS TUF Gaming M4 Wireless: за двома зайцями
16.11.22Енергоефективні сенсори дозволили інженерам створювати ігрові моделі мишок з бездротовим підключенням. Їх автономність тепер не є слабким місцем через яке геймери обходили такі універсальні варіанти стороною. ASUS TUF Gaming M4 Wireless може працювати як через приймач 2,4 ГГц, так і по Bluetooth LE 5.1. Для живлення також підтримується одразу два формати батарей – АА та ААА. Розкажемо детальніше чи вдається пристрою однаково добре використовувати такі подвійні можливості.
Дизайн та оснащення
Форма ASUS TUF Gaming M4 Wireless є класичною, з симетрією. Спинка дещо вигнута вгору, а бічні панелі навпаки – трохи звужені. Форма корпусу дозволяє використовувати будь-який хват, а також підійде під праву та ліву руку, хоча бічні кнопки є тільки з однієї сторони. Краще за все миша пасує для долонь середнього або великого розміру.
Поверхня верхньої панелі здається надмірно шорсткою. Частково це через використання антибактеріального покриття. Корпус зроблено зі зносостійкого PBT-пластику. Тим не менш тримати в руці мишу приємно. Все покриття матове, окрім логотипа, стрілки під колесом та поглиблення в якому розташоване колесо і кнопка зміни роздільної здатності. На кнопках та бічних панелях є скошений рельєфний візерунок.
Панелі основних кнопок окремі від основного корпусу. Вони мають виразний звуковий клік і потребують відчутного натиску для спрацювання. Люфт є ледь помітний, при звичайному використанні він фактично не проявляється. В них використовуються червоні перемикачі Kailh GM 4.0 з ресурсом напрацювання на відмову в 60 млн натискань.
Середня кнопка в колесі натискається туго і з більш приглушеним звуком. А перемикач роздільної здатності зовсім беззвучний і натискається легше за всі. Складається враження, що така градація зроблена для сумісних каток, коли звук перемикання DPI не має видавати сусідам те, що ви взяли снайперську гвинтівку замість автомата і потребуєте більш точного прицілюванння.
Бічні кнопки середнього розміру спрацьовують також легко, мають невеликий хід та клік середньої гучності. З правої сторони кнопок немає.
Гумове покриття колеса прокрутки дозволяє точніше вибирати його положення. Повертається із тихим потріскуванням, при цьому чітко відпрацьовує всі положення.
Перед кнопкою зміни DPI є світловий індикатор. Він може світитися червоним, фіолетовим, синім або зеленим кольором відмічаючи поточне значення роздільної здатності. Він також блимає синім при підключенні через Bluetooth. Червоний колір попереджає про мінімальний рівень заряду, який можна обрати в програмі керування в діапазоні від 10 до 50 %.
Батарейка та відсік передатчика ховаються під кришкою, яка тримається на засувках в пазах. По суті це половина корпусу прикрита долонею. Магнітиків, для більш плавного руху і довговічного служіння при частих відкриттях, немає. Щоб зняти кришку, потрібно натиснути на згадану стрілочку біля перемикача роздільної здатності та потягнути кришку назад. Під нею знаходимо покладену вздовж батарейку та приймач.
Оснащення
Тут можна використовувати батарейки АА або ААА завдяки комплектному контейнеру-перехіднику. Цікаво, що використовуючи різні типи батарейок, можна регулювати вагу пристрою. Сама мишка важить 62 г, елемент ААА (з контейнером) додає їй 15 г, а елемент АА – 20 г. Мало того що девайс не змушує вас бігти за конкретним форматом батарейки в разі розрядки, так ще й дозволяє як не як налаштувати її вагу. Однак варто пам’ятати, що елементи ААА мають меншу ємність і через це відкривати кришку доведеться частіше, тому то довговічність пластикових тримачів і під питанням. Люфт за місяць-два з’явиться точно.
При використанні ААА-акумулятора на 750 мА·год з напругою 1,2 В, автономність склала 55 годин, при частоті опитування в 1000 Гц і відключенням через 1 хвилину простою. По ідеї, з батареєю 2000 мА·год девайс відпрацює заявлені 135 годин з приймачем. Працюючи через Bluetooth LE 5.1 миша споживає менше енергії, але і ефективність в іграх відчутно падає через зниження частоти опитування. Тому під час гри радимо використовувати USB-приймач.
На основі миші є чотири тефлонові ніжки: дві спереду, одна напівкругла ззаду і одна шестикутна навколо сенсора. Під сенсором вставлено повзунок для вимкнення та активації одного з варіантів синхронізації. Миша обладнана сенсором PixArt PAW3311DB-T2MU із призматичною лінзою та зовнішнім інфрачервоним світлодіодом підсвічування. Він має широкий діапазон роздільної здатності, підтримку високої швидкості та прискорення. В процесі роботи паразитні моменти були відсутні. Його цілком вистачить для переважної більшості жанрів ігор, а тим паче офісних завдань.
Налаштування
Без встановлення утиліти від ASUS мишу TUF Gaming M4 Wireless можна перемикати на чотири попередньо встановлені рівні роздільної здатності в 400, 800, 1600 і 3200. Підтримується діапазон від 100 до 12 000 cpi з кроком 100 cpi. Окремо можна увімкнути або вимкнути кутову прив’язку курсору.
Перемикання трьох бортових профілів пам’яті здійснюється шляхом затиснення перемикача роздільної здатності разом із середньою (3 профіль), передньою (2 профіль) або задньою (1 профіль) бічної кнопками миші.
У програмі Armoury Crate в розділі «Кнопки» можна вибрати призначення всіх шістьох клавіш та двох напрямків прокручування. У розділі «Живлення» можна переглянути поточний рівень заряду батареї у відсотках, виставити діапазон, при якому починає блимати індикатор попередження. Корисний параметр — час переходу в режим сну при бездіяльності миші. Його можна виставити на 1, 2, 3, 5, 10 хвилин або залишити пристрій постійно активним.
Враження
Ігрова мишка ASUS TUF Gaming M4 Wireless має універсальну ергономіку, яка завдяки симетрії підійде майже під будь-яку руку та тип хвата. Антибактеріальне матове покриття корпусу з PBT-пластику стійке до забруднень. Перемикачі працюють чітко, з відчутним тактильним відгуком.
Працюючи через приймач 2,4 ГГц миша поводиться дуже стабільно. Втрат сигналу не спостерігалося. Можливостей сенсора цілком вистачить для переважної більшості ігор, а тим паче офісних задач.
Можливість регулювання маси за допомогою зміни типу батареї з АА на ААА в цьому пристрої не претендує на професійну рису, однак вона може стати в нагоді. Варіант максимальної ємності батареї дозволить грати понад 2 тижні по 8 годин на добу.
ASUS TUF Gaming M4 Wireless сподобається тим, хто шукає легку та універсальну бездротову мишу симетричної форми зі змінними батареями для ігор та роботи.
Характеристики ASUS TUF Gaming M4 Wireless (P306)
Тип сенсора: | PixArt PAW3311DB-T2MU |
Роздільна здатність: | 100 — 12 000 CPI |
Максимальна швидкість | 300 дюймів/сек |
Максимальне прискорення: | 35G |
Частота опитування: | 1000 Гц |
Кількість клавіш: | 6 + колесо прокрутки |
Підключення: | Bluetooth LE 5.1, (2,4 ГГц |
Живлення: | АА або ААА |
Габарити: | 126 x 63,5 x 39,6 мм |
Вага: | 62 г (без батареї та передатчика), 82 г з АА, 77 г з ААА |
Додатково: | пам’ять для профілів, підтримка макросів |
Постачальник: | предст-во ASUS в Україні |
Цена: | $65 |
Оцінка:
+ ергономіка
+ декілька елементів живлення
+ декілька режимів підключення
+ автономність
-питання довговічності кріплень кришки
Керівник проектів hi-tech.ua
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Огляд мишки Logitech M196: мала та надовго
Мишка Logitech M196 призначена для роботи, доступна за ціною, зручна за розмірами, бездротова, і працює цілий рік від батарейки. Що ще потрібно?
Приватна хмара UCloud для бізнесу: 6 причин, чому це ваш найкращий вибір!
інтернет РЕКЛАМНЕПриватна хмара — це більше ніж безпека. Дізнайтеся, як вона може захистити ваші дані, оптимізувати процеси та забезпечити зростання бізнесу завдяки п’яти ключовим перевагам.
Євросоюз створить свою альтернативу Starlink та Kuiper – мережа супутникового інтернету IRIS2
інтернет події у світі телекомЄвропейська комісія 31 жовтня 2024 року оголосила про укладання концесійного контракту з консорціумом SpaceRise для створення та експлуатації європейської супутникової системи безпечного зв’язку IRIS²