Огляд розумного годинника BlackView W60: місяць у захисті
26.04.24
Розумні годинники – все ще популярний тип пристроїв, вони не наздоганяють за продажами фітнес-трекери, через ціну, але впевнено борються за зап’ястя користувачів. Те саме можна сказати і про китайських виробників. Поки левова частка куплених смарт-годинників зроблені Apple, інша частина – за сукупністю китайських брендів. Які, слід зазначити, продовжують підвищувати планку якості та «притомності» інтерфейсу. Нам запропонували підготувати огляд розумного годинника BlackView, бренду відомого захищеними смартфонами.
Таким став і годинник BlackView W60, отримавши захист від пилу та вологи, а також ударів від падінь. У годинника є ще кілька особливостей, які в принципі рідко зустрічаються в пристроях, що носяться на руках. Чи вартий годинник уваги і чи зможе він потягатися з трохи популярнішими конкурентами – будемо розбиратись.
Дизайн та ергономіка
BlackView W60 нагадує смартфони бренду, причому в основному в силу їх двох головних фірмових рис – захисту та хорошої автономності.
Масивний корпус спортивного стилю отримав металеву рамку, що виступає над екраном, по периметру. До того ж корпус має захист від вологи та пилу. Також заявлено, що годинник не боїться ударів при падінні з висоти п’яти метрів. Занурювати його під воду теж можна, але не глибше 10 метрів, а ми перестрахувалися б і обмежилися снорклінгом на глибині 1-2 метри.
Як наслідок ємного акумулятора, годинник має досить велику товщину корпусу, але не настільки, щоб зіпсувати зовнішній вигляд. На великій чоловічій руці вони виглядають органічно. У порівнянні з дорожчим захищеним годинником іншого бренду, вони виглядають гідно.
Кнопок всього три. Дві на правій грані – для керування годинником та одна помаранчевого кольору – зліва.
За піктограмою на ній можна зрозуміти, що вона вмикає ліхтарик. Це не просто екран із білою картинкою на максимальній яскравості, а повноцінний вбудований у корпус світлодіод. Він розташований на верхньому торці. Дійсно зручно якщо треба щось підсвітити – простір у коморі, моторний відсік чи замок дверей.
На нижньому торці є отвір мікрофона. Так, годинник може транслювати голос на смартфон, після того, як дзвінок буде прийнятий на екрані. На правому торці, ближче до внутрішньої частини, є проріз динаміка.
Біометричні сенсори звично розташовані на внутрішній частині корпусу. Є оптичні датчики, що вимірюють пульс та насичення крові киснем. Трохи вище встановлені контакти для зарядки. Вона магнітиться до корпусу досить надійно, тож у поході можна покласти годинник у кишеню і не бояться, що зарядка відключиться. Якщо заряджатися взагалі доведеться, так як акумулятора вистачає на місяць при нормальному використанні.
Ремінець виконаний із силікону та в міру жорсткий. Має стандартне кріплення, шириною 22 мм. Так що можна купувати альтернативні варіанти, які не обов’язково позиціонуються саме для цієї моделі. Внутрішня частина, що прилягає до тіла – м’якша та шовковиста. Зовнішня має текстуровану фактуру. Довжина більш ніж достатня для рук великого діаметру. У комплекті також є тканевий варіант формату браслета.
Доступні три кольори ремінця та пластикової частини корпусу – чорний як у нас, а також сірий та хакі. Металева рамка зверху усюди однакового кольору.
Обладнання та налаштування
Дисплей
У годиннику BlackView W60 встановлений прямокутний дисплей із заокругленими кутами. Він великий, діагоналлю 2 дюйми та роздільною здатністю 280×320 пікселів. Дисплей має захисне покриття. За тиждень тестового носіння подряпин не з’явилося і кілька несильних ударів воно витримало.
Картинка та елементи інтерфейсу виглядали б приємніше при більшій роздільній здатності, але знову ж таки якогось особливо великого дискомфорту немає. Просто деякі елементи виглядають «битими» та не дуже плавними. Хоча шрифти латиниці і більшість графіки акуратні.
Яскравість екрану ми б назвали надмірною. Заявлений показник 1000 нит ми не можемо перевірити, але за фактом, навіть у сонячний день досить мінімально рівня підсвічування. Особливо це помітно вночі, тоді навіть на мінімальній яскравості екран надто яскравий. Можливо, тому тут немає датчика освітлення, але він був би до речі при оптимальному рівні підсвічування. У меню можна знайти лише шкалу із 5 значень рівня яскравості та вибирати їх вручну.
Говорити про якість кольоропередачі в розумному годиннику начебто не варто, але нюанси є. При тому що рідкокристалічна матриця відмінно може відображувати кольори, тут графічні елементи якісь надмірно яскраві та засвічені. Хоча у циферблатах та графіках показників червоний, зелений та синій відображаються добре. Можливо, це все результат однієї і тієї ж проблеми надмірної яскравості дисплея.
Датчики
Для з’єднання та роботи в якості гарнітури використовується блутус-модуль. Виробник вирішив уточнити навіть якийсь конкретно – Actions ATS3085L. Він підтримує економічний режим роботи цього протоколу і справді не виїдає батарею, принаймні заявлені цифри автономності ми дійсно в подальшому отримаємо.
За вимір пульсу відповідає сенсор VC30F. Якщо забити назву в гуглі, можна знайти ним оснащені моделі смарт-годинників і навіть смарт-обручки. На практиці ми отримали приблизно ті ж цифри, що й налічують інші смарт-годинники. Тобто, про точність можна говорити в рамках похибки оптичних датчиків. З ними зони пульсу VO2 ви нібито не досягаєте. Погано це тим, що по факту під час тренування ви все ж таки відчуваєте, що пульс не 130-150, а всі 180, але оптичні датчики вам цього не можуть показати.
Чи входить до цього модуля датчик вимірювання насиченості киснем, навряд, тому що на сайті виробника чітко вказано лише вимірювання пульсу. Отже, яким пульсоксиметром вимірюється SpO2 – питання відкрите.
Софт
Меню годинника BlackView W60 має безліч налаштувань виду пунктів меню, чотири екрани, що відкриваються свайпами в різні боки з циферблату, сотні видів спорту та стандартні можливості смарт-пристроїв.
Велосипеди в різних приміщеннях та стилях, так само і біг, плавання, активні види спорту – всього близько сотні. З них у меню активності можна вибрати відповідні та виставити на початку списку. Потім не доведеться перебирати довгий перелік перед запуском тренування.
Є секундомір, таймер, компас, калькулятор, керування медіа-плеєром, будильник, погода. Також є крокомір, що показує пройдену відстань за кроки та кілометри. Є моніторинг сну та історія показників насичення киснем.
Варіанти компонування списку програм
З годинника можна ініціювати дзвінок по телефону, вибравши імпортований контакт (всього міститься 100 штук) або вибравши ім’я з останніх дзвінків. Смс-ки, електронну пошту та месенджери можна читати з годинника, а потім видалити з історії вхідних. Можна вибрати шаблон відповіді на SMS за замовчуванням та надсилати його з годинника.
Ще годинник може працювати як Bluetooth-гарнітура смартфона. Для цього в швидких налаштуваннях має бути натиснута зелена кнопка телефону.
Якщо такий дизайн годинника сподобається дівчатам, також є календар жіночого здоров’я, як його називають маркетологи.
Можна скільки завгодно розповідати про функції, але зустрічають смарт-годинник по циферблатах.
BlackView W60 має більше сотні дизайнів. Зазвичай є цифрові, аналогові, гібридні та графічні. Сказати, що ми знайшли якісь особливо гарні чи ергономічні не можемо, але кілька варіантів цілком терпимі. Десяток є встановлених на годиннику, інші завантажуються з програми.
Підтримуються 15 мов інтерфейсу годинника і на сайті виробника вказана, в тому числі, і українська. Насправді ні. Причому у списку прапорів на сайті є українська, а тут же списком вона вже не вказана. Хоча інші 16 із… 15 мов прописані. Маркетинг.
GloryFitPro
Позначили оригінальне написання програми: GloryFitPro. В ній крім циферблатів, є ще чотири вкладки:
- Домашній екран (Home page) – зведені поточні фізичні показники.
- Екран спорт (Sports) – запускає тренування вибраного виду занять.
- Пристрій (Device) – де вибираються ті самі скіни годинника та виконуються налаштування повідомлень, доступу до контактів та додатків, оновлюється прошивка. У списку App reminder можна вибрати від яких програм отримувати оповіщення, причому нижче є іконка додавання, через яку можна увімкнути інші встановлені програми.
- На екрані Мій (Me) дані профілю, розклад тренувань і доступу до сторонніх програм. У доступ до сторонніх сервісів, тобто експорту даних ще куди не є тільки китайське WeRun. І це, мабуть, основний недолік – експортувати дані в щось популярніше у нас – Strava, наприклад, не можна.
Автономність
Щодо автономної роботи BlackView W60 здивували дуже і дуже. Одні виробники виборюють додаткові години роботи понад добу. Інші мовчки ставлять бляклі, але економічні екрани отримуючи 20-25 днів. Треті пропонують 7-9 днів із GPS або пару тижнів у режимі «овоч» – коли показується лише час і вважаються кроки.
А BlackView поставили кольоровий і яскравий, нехай не суперточний по передачі кольору екран, і нормальний акумулятор та пропонують 30 днів мінімум. І це при епізодичних тренуваннях із включенням GPS та регулярним відстеженням пульсу. А якщо користуватися W60 виключно як годинником, то можна досягти і більше трьох місяців – 100 днів.
Тут встановлена дуже ємна за мірками годинника батарея на 900 мА·год. І заряджається вона не так вже й довго – 2,5 години до 100 %. Тому можна сміливо користуватися ліхтариком, включати GPS на тренуваннях і ні в чому собі не відмовляти. Автономність дуже сильна сторона цього годинника і вона ніяк не зіпсувала їх зовнішній вигляд і не «видавила» розміром акумулятора інше оснащення.
Враження
Розумний годинник BlackView W60 став ще одним вдалим симбіозом хорошого захисту, автономності і популярних функцій пристроїв, що носяться. Вони точно можуть запропонувати більше, ніж інші китайські смарт годинники, а по ряду параметрів на голову їх перевершують.
У них є все, що потрібно для щоденного використання як фітнес-трекер та персональний асистент. Часом пропонуючи зайві можливості. Чим згадувати все, що в них є, простіше сказати, чого в них не вистачає – більш тонкого налаштування яскравості екрану та експорту в різні спортивні програми, а не тільки на сервери Піднебесної.
Акуратна та якісна конструкція, чудові показники автономності, нормальний для захищених пристроїв дизайн, не нав’язливий програмний інтерфейс – все це стало запорукою того, що ми можемо порекомендувати цей годинник до покупки. Пару недоліків цілком можна виправити програмно або ними можна знехтувати.
Характеристики смарт-годинника BlackView W60
Дисплей: | 2,01” TFT, 280×320, 1000 нит |
Навігація: | Bluetooth 5.3 LE, GPS, ГЛОНАСС, BeiDou, Galileo |
Автономність: |
|
Датчики: |
|
Захист від вологи та пилу: | IP68 |
Захист від ударів: | так, 10АТМ |
Додатково: | вбудований ліхтарик |
Акумулятор: | 900 мА·год |
Габарити: | 50×44,5×250 мм |
Вага: | 61 г |
Постачальник: | Магазин BlackView на Aliexpress |
Ціна: | $25 |
Оцінка:
+ автономність
+ вбудований ліхтарик
+ якість складання
+ захист
+ набір датчиків
+ ціна
-ні датчика освітлення
-експорт тренування тільки у програму WeRun
Читайте також:
- Огляд розумного годинника Amazfit T-Rex Pro: сильні
- Огляд фітнес-браслетів Xiaomi Smart Band 7 та Smart Band 7 Pro: зі звичкою та без
- Огляд фітнес-браслету Honor Band 5. Краще ніж Xiaomi Mi Band 4?
Редактор
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Samsung Galaxy Flip6: подарунок поколінь або чим цікавий смартфон-розкладачка у 2024 році?
Samsung Galaxy Flip – не зовсім іміджева історія. Компактний у складеному вигляді та практичний і класичний у розкладеному – він здається повноцінною альтернативою сучасним мобільним апаратам. Розберемося чи це так
Гра Death Stranding залучила майже 20 мільйонів гравців
ігри статистика8 листопада 2019 року відбувся реліз Death Stranding, унікальної гри від Хідео Кодзими, яка запропонувала гравцям незвичайний геймплей, глибокий сюжет та масу прихованих смислів
Acer випустила нові Wi-Fi маршрутизатори для геймерів та офісу
Acer Wi-Fi роутерКомпанія Acer розширює свою лінійку мережного обладнання, представивши нові маршрутизатори, які підтримують Wi-Fi 6E та 4G LTE. Ці пристрої вже доступні в Україні або скоро з’являться на ринку.