У Києві пройшов брифінг начальника військ зв’язку Збройних Сил України
10.11.17
Брифінг начальника військ зв’язку Збройних Сил України — начальника Головного управління зв’язку та інформаційних систем Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майора Володимира Рапка відбувся 10 листопада цього року.
На початок 2014 року через вкрай низьке фінансування у попередні роки польова компонента системи зв’язку і автоматизованого управління військами в своїй основі була аналоговою, несумісною з цифровою телекомунікаційною мережею, не відповідала потребам управління Збройними Силами України й вимагала вжиття невідкладних заходів щодо переоснащення на цифрові засоби зв’язку.
Тому протягом 2014–2017 років Головним управлінням зв’язку та інформаційних систем Генерального штабу Збройних Сил України було проведено низку заходІв з метою забезпечення стійкого та ефективного управління силами і засобами в ході виконання військовими частинами та підрозділами (у першу чергу тими, які перебувають в районі АТО) завдань за призначенням.
Основні напрямки роботи військ зв’язку ЗС України були зосереджені на:
- переоснащенні польової (мобільної) компоненти автоматизованої системи оперативного (бойового) управління, зв’язку, розвідки та спостереження (С4ІSR) сил оборони на цифрові засоби з рівнем завадостійкості та захищеності, які відповідають стандартам НАТО;
- розробленні елементів автоматизованої системи оперативного (бойового) управління ЗС України.
У 2014 році, коли ситуація вимагала негайного прийнятгя управлінських рішень щодо налагодження ефективного цифрового зв’язку в районі проведення антитерористичної операції, швидко вирішити проблему дозволило оснащення військових частин засобами зв’язку подвійного призначення, вартість яких у рази нижча за військові.
У такий спосіб, за рахунок державних закупівель, волонтерської допомоги та отримання військово-технічної допомоги від уряду США, протягом 2014 року Збройним Силам України вдалося реалізувати першочергові завдання щодо забезпечення зв’язку:
- створено цифрову польову (мобільну) систему захищеного зв’язку;
- розгорнуто систему супутникового зв’язку;
- проведено випробування та закуплено 90 батальйонних комплектів цифрового транкінгового зв’язку.
- апаратні зв’язку виробництва СРСР переобладнано на цифрові засоби зв’язку (власними силами та за допомогою волонтерів);
- організовано перепідготовку особового складу.
У подальшому, протягом 2015–2017 років у ЗСУ проводилося нарощування та вдосконалення системи зв’язку й автоматизованого управління військами:
- подальша заміна радіозасобів як основного засобу ведення бою, радянського виробництва на сучасні;
- нарощування спроможностей системи зв’язку, яка б дозволяла передавати не лише голосові повідомлення, а й обмін даними в режимі онлайн;
- удосконалення процедури закупівель;
- аналіз пропозицій та проведення низки випробувань засобів зв’язку від виробників Aselsan, Elbit, Harris.
З початком широкого застосування противником засобів і комплексів радіоелектронної боротьби виникла необхідність оснащення радіостанціями саме військового призначення. За показниками взаємосумісності якості та ціни кращі результати показали серед радіостанцій КХ-діапазону — Harris; серед радіостанцій УКХ-діапазону — Aselsan. Потреба в радіостанціях обох типів складає декілька десятків тисяч одиниць.
На сьогоднішній час у Збройних Силах України ведеться робота щодо:
- збільшення бойового потенціалу за рахунок автоматизації управління військами та зброєю;
- запровадження ЄАСУ (єдиної автоматизованої системи управління, програмної платформи, сумісної з НАТО);
- розробка власного спеціального програмного забезпечення;
- інтеграція волонтерських проектів автоматизації та наданих у рамках військово-технічної допомоги від уряду США.
Реалізація потреби у висококваліфікованих спеціалістах у галузі IТ для ЗС України виконується шляхом підготовки на спеціалізованих курсах ВІТІ (Військового інституту телекомунікації та інформатизації) та ОНЦВЗ (Об’єднаного навчально-тренувального центру військ зв’язку), Академії Сіsсо, Комп’ютерної академії ШАГ, інструкторсько-дорадчої допомоги від країн НАТО, мобільно-тренувальних груп від ВІТІ та ОНЦВЗ, направлення до навчально-тренувальних центрів Harris та Aselsan.
Система зв’язку, яка зараз функціонує в районі АТО та в Збройних Силах у цілому, далеко попереду тієї, яка була на початку 2014 року. Вона забезпечує стійке управління військами і силами. Багатьом країнам, щоб пройти такий шлях, знадобилось від 5 до 10 років. У той же час не припиняється робота щодо подальшого розвитку та трансформації до повної сумісності з НАТО. Завершується формування системи кібернетичної безпеки в інформаційно-телекомунікаційних системах Збройних Сил України.
Не пропустите интересное!
Підписывайтесь на наши каналы и читайте анонсы хай-тек новостей, тестов и обзоров в удобном формате!
Обзор Asus Zenbook S 16 (UM5606): новая волна
Новый ноутбук Asus Zenbook S 16 выполнен в корпусе из необычного металла, построен на базе свежей платформы AMD, адаптированной для ИИ, и имеет отличную автономность. Расскажем об этом премиальном ноутбуке подробнее
ИИ Google Gemini Live теперь поддерживает украинский язык Google искусственный интеллект обновление
Google представил поддержку Gemini Live на украинском языке. Функция уже доступна на Android и вскоре появится на iOS.
Jeep выпустила внедорожник с гибридным двигателем в стиле военного Willys MB 1941 года автомобиль
Jeep Wrangler 4xe Willys ’41 Special Edition включает 2.0-литровый турбодвигатель и два электромотора, обеспечивая мощность в 375 л.с. и 21 милю (34 км) хода на электротяге.