Український фінтех-ринок оцінено у $650 млн на другій щорічній конференції UAFIN.TECH
12.12.19
4 грудня в Києві відбулася конференція UAFIN.TECH 2019 – наймасштабніша подія в світі українського фінтеху. Конференцію, організовану Українською асоціацією фінтех та інноваційних компаній за підтримки компаній Visa, USAID та інших, відвідало понад 700 гостей.
«Конференція довела, що український фінтех-ринок вступає у фазу зрілості, – відзначив голова правління Української асоціації фінтех та інноваційних компаній Ростислав Дюк. – На сьогодні ми оцінюємо ринок українського фінтеху в $650 млн. Відповідно, зростає й асоціація: за минулий рік кількість наших членів збільшилася вдвічі, зараз у асоціації 50 членів. Це фінансові та технологічні компанії, стартапи та банки. Ми стали стратегічним партнером Amazon в Україні, заснували власний seed-фонд для підтримки визначних ідей та команд. Ми бачимо, що Україна перетворюється на регіональний фінтех-хаб, і ми готові й надалі працювати, аби наша країна стала одним з лідерів світового фінтех-ринку».
Голова департаменту з цифрових рішень Visa Євген Лісняк у вітальному слові відзначив, що сьогодні у світі нараховується вже 58 фінтех-єдинорогів з капіталізацією $213,5 млрд, а лише у 2019 році діджитал-банки залучили понад $3 млрд фінансування. Світова індустрія фінтеху бурхливо розвивається. Вона розвивалася б іще швидше, якби банки і фінтех-стартапи бачили одне в одному партнерів, а не конкурентів. Lead but not compete – саме під таким девізом Visa співпрацює з банками та фінтех-проектами. За словами Євгена, замість конкуренції між ними має бути взаємодія та синергія. «Visa готова бути обєднуючою ланкою в цій екосистемі, – говорить пан Лісняк. – Ми вже підписали більше 10 договорів про стратегічне партнерство в п’яти країнах нашого регіону і плануємо поглиблювати співпрацю».
Головною темою конференції стали необанки та діджитал-трансформація банків. Топ-спікери конференції під час панельної дискусії обговорювали, яким має стати банк майбутнього. Більшість учасників панелі трамаються думки, що, незважаючи на семимильні кроки фінтеху, у найближчому майбутньому банки докорінно не зміняться. «Банк майбутнього – приблизно такий само, як і зараз, але набагато швидший, зручніший, з меншою кількістью кліків, більш діджитальний та кастомізований під сегменти клієнтів, а то й під кожного клієнта», – вважає заступник голови правління Ощадбанку Антон Тютюн. Втім, інші учасники дискусії також висловлювали думку, що банк майбутнього – це, перш за все IT-компанія.
Найближче з українських банків до звання IT-компанії підійшов Monobank, який входить в топ необанків світу з найвищими темпами зростання. Його співзасновник Олег Гороховський потішив гостей UAFIN.TECH 2019 дотепними відповідями під час публічного інтев’ю. А ще прямо зі сцени конференції оголосив про те, що днями компанія запускає новий продукт – дебетову «білу» карту.
На конференцію завітало чимало іноземних спікерів, серед яких – відомі у світі фінтех-інфлюенсери та топ-менеджери найкращих необанків Східної Європи. «Ми хочемо надати доступ до фінансової системи якомога більшій кількості людей по всьому світу, – говорить Ловелл Кемпбелл з IFC. – І саме діджитал дозволяє нам робити те, на що були неспроможні традиційні банки. Він дозволяє нам зменшити вартість транзакцій, він дозволяє нам дотягнутися до людей, до яких ми б не змогли дотягнутися ніяким іншим чином».
На UAFIN.TECH 2019 було підписано два важливих меморандуми. Організатор конференції Українська асоціація фінтех та інноваційних компаній домовилася про співпрацю та партнерство з компанією Visa. В рамках партнерства Асоціація в наступному році стане головним організатором конкурсу Visa Everywhere Initiative в Україні — глобальної програми Visa з підтримки стартапів, міжнародного конкурсу ідей, спрямованого на пошук, просування і впровадження інноваційних рішень і бізнес-проектів, що відповідають перспективним потребам фінансового сектора і індустрії роздрібної торгівлі. Учасники конкурсу отримають шанс здобути фінансування та іншу підтримку.
Ще один меморандум підписали між собою фінтех-асоціації двох країн – України та Японії. Ця стратегічна ініціатива дасть можливість учасникам фінтех-ринку України знаходити партнерів та інвесторів у Японії. Голова японської фінтех-асоціації Такеші Кіто також виступив перед гостями конференції з розповіддю про фінансову екосистему Країни Вранішнього Сонця.
В рамках конференції відбувся конкурс стартапів. Перемогу здобули одразу три проекти:
- SPOKK — цифрова B2C-платформа для страхування з автоматизованою виплатою збитків за декілька хвилин. Рішення базується на технологіях Machine Learning та Image Recognition.
- JetBeep — платіжна платформа для мобільних гаманців, що вже впровадила своє рішення в наземному транспорті Львова та Івано-Франківська, а також у вендингу разом з Nestle.
- Chatbots.Studio, стратегічний партнер Visa і другий у світі розробник ботів, що презентував платформу для створення і управління банківськими ботами.
Переможці отримали прямий квиток до фіналу конкурсу Visa Everywhere Initiative та цінні подарунки.
Не пропустите интересное!
Підписывайтесь на наши каналы и читайте анонсы хай-тек новостей, тестов и обзоров в удобном формате!
Обзор смартфона Oppo A40m (CPH2669): начало
Смартфон Oppo A40m приятно удивляет дизайном и набором некоторых компонентов, которые делают из него модель уверенного нижнего среднего класса. Разберемся в деталях
Lenovo Legion Pro 7i c Nvidia GeForce RTX 5090, Intel Core Ultra 9 275HX и OLED-дисплеем стоит от $2400 Intel Lenovo Nvidia OLED ноутбук
Игровые ноутбуки Lenovo Legion получили масштабное обновление с новыми процессорами и видеокартами, включая RTX 5090.
Asus выпустит 24 модели видеокарт NVIDIA GeForce RTX 50 в сериях ROG Astral, ROG Strix, TUF Gaming и Prime Asus CES GeForce RTX видеокарта
Asus представила новую линейку видеокарт на базе архитектуры NVIDIA Blackwell — GeForce RTX 50. Среди новинок выделяется ультимативная серия ROG Astral, предлагающая как воздушное, так и жидкостное охлаждение