IAB Hackaton – знайдено перші ідеї для телебачення майбутнього
24.05.16
36 годин поспіль тривав перший хакатон Незалежної асоціації телерадіомовників IAB Hackaton Broadcast LAB, який відбувся у Києві. Його метою було знайти сучасні, мультимедійні рішення для розвитку телекомунікаційного ринку України.
Учасники IAB Hackaton – програмісти, дизайнери, веб-розробники, журналісти – створювали рішення у таких напрямах: крос-медійність (ефір-діджитал, конвергенція), інтерактивність (інструменти та/чи мобільні додатки для залучення аудиторії), паралельне споживання (секонд-скрін, радіо + мобайл), оперативність (громадська журналістика, юзердженерейтед контент), краудфандинг (адаптивний інструмент для збору коштів на соціальні проекти), інструменти та рішення для аналітики споживання контенту.
Виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників Катерина М’ясникова переконана, у медіа середовищі існує незаповнена ніша у впровадженні технологій та реалізації сучасних конвергентних рішень. Не бажаючи стояти осторонь, НАМ активніше долучається до пошуку інновацій в медіасфері. «Ми ставимо перед собою ціль сприяти впровадженню нових ідей, трендів та рішень в індустрію, в життя наших членів і усіх незалежних мовників. Формат хакатону ми вибрали не випадково, адже у ньому народжуються нові технологічні ідеї. Що власне й трапилося – ми знайшли їх, і реалізуючи ці проекти, допоможемо нашим членам та мовникам робити кращий продукт і монетизувати його», – розповіла Катерина М’ясникова.
Результатом двох днів хакатону стала робота шести команд. Усі проекти оцінювалися журі за такими критеріями: користь (які проблеми з якого напряму проект вирішує), адаптивність, реалізація (з технічної точки зору та з позиції користувача – локальних ЗМІ та споживачів), унікальність, інноваційність.
Перемогу в першому IAB Hackathon здобули одразу два стартапи. Перший з них – ReAgent переміг з ідеєю сервісу для стрімингу подій в режимі онлайн з переліком додаткових функцій. За словами координатора проекту, Катерини Домченко, ReAgent – це ініціатива, мета якої підвищити соціальну активність населення, протидіяти інформаційній пропаганді та розвивати громадянську журналістику: «Найбільшим нашим очікуванням було – отримання фідбеку від медійників, від тих, хто працює у цій сфері. Ми отримали перемогу і, що не менше цінно – можливість співпрацювати із людьми, які задають тренди в інформаційному просторі».
Другий проект-переможець із робочою назвою TVstyle – платформа, на якій глядач зможе ознайомитися, у що був одягнутий ведучий тієї чи іншої програми, чи серіалу національних та регіональних телеканалів, та відразу придбати запропонований комплект. Як розповідає координатор проекту Юліана Немисська, на хакатон команда прийшла вже з готовою ідеєю, але як інтегрувати її в телевізійну сферу, зрозуміла вже у процесі його обговорення: «Після спілкування із менторами я зрозуміла, що мій проект можна реалізувати через медіа, зокрема відео контент. Наша платформа може бути корисною як каналам, так і спонсорам».
«Ми обрали два проекти з якими спільно будемо обговорювати умови співпраці. Один з них отримає з нашою допомогою можливість створити «пілот» і після цього – повну версію сервісу. З іншою командою ми доопрацюємо ідею, яка потребує більш міцної бізнес-моделі, більш зрозумілої системи співпраці з телекомпаніями», – прокоментувала вибір переможців Катерина М’ясникова.
Впродовж двох днів із командами хакатону працювали ментори з досвідом у медіа, digital, рекламі та прогресивних мультимедійних проектах:
- Євген Кудрявченко – Директор Vintage Web Production;
- Дмитро Лиховій – CEO Digital PlusOne;
- Іван Федоров – New Business Director AdMixer;
- Костянтин Кузнєцов – Director, Strategic Planning Reklamaster;
- Богдан Гелета – iOS Developer;
- Максим Пилипенко – Head Digital Communications Team Vodafone Ukraine;
- Тетяна Катрич – керівник AGAMA communications, Media Direction|OMD;
- Любов Короп – виконувач обов’язків генерального директора Чорноморської ТРК;
- Катерина М’ясникова – виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників.
Один з менторів, Дмитро Лиховий (PlusOne) переконаний, що такі події, як хакатон, дають можливість в концентрованому стресовому режимі отримати максимальний ККД: «Витратити 36 годин, завантажитися в атмосферу тотального інтелектуального змагання, жертвуючи вихідними, – це показник характеру та прагнення».
За словами Дмитра Лихового, сьогодні медіа не просто потребують, а відверто вимагають нових рішень: «Інформації стає дуже багато, і нам важливо розвивати культуру її споживання. Користувач еволюціонує разом з технологіями і його очікування ростуть ще швидше. Завдання сучасних ЗМІ – зрозуміти, як грати за новими правилами, а ще краще – створювати їх. Власне, це й було одне із завдань хакатону».
Євген Кудрявченко – про мотиви своєї участі, як ментора: «У Vintage Web Production великий досвід роботи з медіакомпаніями. Ми знаємо проблеми телевізійників і можливості тих, хто працює у digіtal. Саме тому я погодився взяти участь у хакатоні, щоб поділитися своїм досвідом та бути корисним учасникам. Я переконаний, подібні ініціативи та експерименти критично необхідні нашим медіа, якщо вони із розвитком технологій не хочуть залишитися в минулому столітті».
IAB Hackathon відбувся 14–15 травня у Києві, у межах Українського медійного проекту «У-Медіа», що здійснює Інтерньюз Нетворк за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також за підтримки Шведської агенції з міжнародного розвитку (SIDA). Спеціальний партнер хакатону – Reklamaster. Партнери – Vodafone, AdMixer, DreamKyiv. Інформаційні партнери – «Детектор медіа», Гурт, Sostav, Mediasat, Чорноморська ТРК.
Не пропустите интересное!
Підписывайтесь на наши каналы и читайте анонсы хай-тек новостей, тестов и обзоров в удобном формате!
Представлены смартфоны Samsung Galaxy S25, S25 Plus, S25 Ultra. Живые фото и впечатления
Samsung официально представила серию флагманских смартфонов Galaxy S25, включающую три модели: базовую S25, S25+ и S25 Ultra. Традиционно основное внимание уделено улучшению производительности, качеству дисплеев, камерам и функциям на базе искусственного интеллекта
Nvidia снимает с производства видеокарты GeForce RTX 4070, RTX 4060 Ti и RTX 4060 Nvidia видеокарта
Замена на более современные устройства ожидается уже в первом квартале 2025 года. По слухам, Nvidia ускорит выпуск GeForce RTX 5060, чтобы минимизировать период перехода между поколениями.
Купить Samsung Galaxy S25 в Украине можно будет по цене от 43 000 грн Samsung смартфон события в Украине
Компания Samsung официально представила свои новые флагманские устройства — Galaxy S25, Galaxy S25+ и Galaxy S25 Ultra. Одновременно с мировым запуском предзаказы на новинки уже открыты и в Украине