Експрес огляд ноутбука Acer eMachines E640-P322G32Mns
01.10.10Нема ніякого сумніву що найближчі кілька років самими популярними ПК будуть ноутбуки і їх популярність буде тільки рости, і цьому є велика кількість причин. З одним з таких представників я і хочу познайомити читачів журналу.
Нещодавно моя знайома, яка стала студенткою, попрохала мене підібрати і придбати їй ноутбук, так як вона вибрала професію оператора комп’ютерного набору, прийшов час освоювати комп’ютер. Єдиною вимогою яка була поставлена, була ціна до 4000грн. Після деякого часу переглядів прайсів я помітив Acer eMachines E640-P322G32Mns, який мав досить непогані характеристики, ще і виробник один з лідерів у виробництві ноутбуків викликав довіру. На наступний день ноутбук був придбаний і доставлений додому, де був опробований.
Упаковка і комплект поставки
Тайванець поставляється в простій картонній коробці сірого кольору, на якій красується напис emachines і зображення самого ноутбука, також присутня наліпка із застереженням про недопускання пошкоджень.
Упаковка має зручну пластикову ручку, що стане в нагоді при транспортуванні. Збоку є наліпка яка повідомляє нам основні характеристики ноутбука і місце виробництва – Китай.
Розкривши упаковку бачимо вкладиш з інструкцію по швидкому старту роботи з ноутбуком і гарантію від Acer, з адресами сервісних центрів. Сам ноутбук в антистатичній упаковці знаходиться нижче.
Комплект поставки розміщено в окремих відсіках і має лише саме необхідне, що зумовлено бюджетністю пристрою, а саме: літієва батарея; інструкції по використанню на різних мовах, присутня і українська; диск з драйверами; зарядний пристрій;
Зовнішній вигляд
Ноутбук виконаний у чорно-сріблястих тонах. Верхня кришка, а саме її чорна частина, глянцева. На межі чорної і сріблястої частин розміщено напис – emachines. Крижка покрита захисною плівкою.
Перевернувши ноутбук ми бачимо місце встановлення батареї, автономність від якої близько трьох годин, і прорізи для кращого охолодження компонентів системи. Загалом ноутбук виглядає стильно, без зайвих написів і бантиків.
З лівого боку розміщено: роз’їм для підключення блоку живлення, вентиляційні отвори, розйом зовнішнього дисплею(VGA), розйом Fast Ethernet (RJ45), розйом HDMI,USB 2.0, гнізда для підключення мікрофону і навушників.
А з правого боку ми маємо: два розйома USB 2.0, DVD Super Multi, замок типу Kensington для попередження крадіжки.
На фронтальній частині розміщені індикатори живлення і батареї, а також картрідер з підтримкою всіх актуальних флешок.
Розкривши ноутбук ми бачимо дисплей, який має діагональ 15.6″ при максимальному розширенні 1366×768, що міцно закріплений, без всяких люфтів. Контрастність хороша, а картинка виглядає насичено.
Відвівши погляд від дисплею, в очі впадає хромована кнопка увімкнення ноутбука, яка при роботі підсвічується блакитним кольором, поруч з нею індикатор завантаження жорсткого диску, а далі Wi-Fi (802.11 b/g) мережі, що підсвічується оранжевим кольором.
Поруч з цими індикаторами розміщені отвори для стереосистеми, яка досить гучна. Клавіатура чорного кольору, а літери виділені білим, а кирилицю можна було б і іншим кольором виділить, для зручності.
На клавіатурі ряд мультимедійних клавіш. В користуванні клавіатура зручна і має тихий хід клавіш. Під клавіатурою розташувався тачпад, який досить чуттєвий.
Внутрішня “начинка”
Хочеться сказати пару слів про вибір конфігурації. Є ноутбуки з діагоналлю 10,1″, це якось мало, а от 17 уже не вкладались в бюджет, от чому було вибрано 15.6″. Щодо процесора, то однозно потрібно було вибирати двох ядерний, ера одноядерних уже закінчилась.
Роль процесора у E640 відведена Athlon II Dual-Core P320, який має частоту 2,1 Ггц і кеш другого рівня по 512кб на ядро, виконаний по 45нм технології і має підтримку всіх сучасних інструкцій. Материнська плата побудована на наборі системної логіки що складається з північного 785GX і південного SB750 мостів. А з приводу оперативною пам’яті, то 2Гб це уже стандарт, слід також про тип який може бути як DDR2 і DDR3, остання звісно краще. Так у нашому випадку установлено 2Гб DDR3 з частотою 1066 з таймінгами 7-7-7-20.
Роль графічного ядра виконує інтегроване GPU, а для тих хто хоче грати в ігри слід вибирати дискретне відео . Графічний адаптер носить назву HD 4250, має 40 уніфіцируваних процесорів і 4 блоки растиризації (ROP’s). Ядро і пам’ять функціонують на 500 і 1066Мгц відповідно і використовує 256мб від оперативної. Відеокарта має підтримку API DirectX 10.1 і шейдери четвертого покоління. Жорсткий диск об’ємом 320Гб, місце стане в нагоді для зберігання улюблених фільмів і музики і решти файлів.
Тестування
Так вийшло, що в тестуванні, а саме в синтетиці роль суперника буде надана схожій системі Lenovo G555, відмінності лише в типі пам’яті, тут вона DDR2 800Мгц при таймінгах 6-6-6-18, тим і цікавіші будуть результати.
Хоча E640 поставляється з установленим Linuxом, але за побажанням власниці було встановлено Windows 7, тому всі тести були тут і проведені. Спочатку поглянемо як оцінила ноутбук сама віндовс.
Оцінка 3,6 досить непогано, але підвела продуктивність в Aero.
Синтетичні тести проходили в EVEREST v5.01.1700
Так як процесори ідентичні, то головне що мене цікавило це тести пам’яті.
[IMG ID=1498]
За результатами тестів можна сказати що результати схожі, в межах похибки тестів, лише що виділяється так це читання з пам’яті і латентність, на користь DDR3.
А як же без ігрових тестів, хоча і ноут далеко неігровий, але все одно варто спробувати. Всі ігри запускались на налаштуваннях середньої деталізації при розширенні 1024х768 і при анізотропній фільтрації.
[IMG ID=1499]
За результатами тестів можна сказати, що для сучасних ігор GPU слабенький, хоча при бажанні в старенькі шедеври можна і порубатись.
Висновки
Acer eMachines E640 є типовим добротним представником бюджетного сегменту. Маючи в своєму арсеналі: стильний дизайн, який сподобається багатьом; швидкий двох ядерний процесор, який з легкістю виконає поставлені завдання( серфінг по Інтернеті, офісні задачі,перегляд фільмів, деякі прикладні програми і тд); ємкий жорсткий диск, для зберігання ваших файлів; досить якісний звук. Єдине що засмутило, то це швидкість відеокарти, для сучасних ігор її, явно, замало.
На останок хочеться сказати, що Acer eMachines E640 залишив приємне враження від користування, а його ціна, яка всього 3850грн( можна пошукати і дешевше) взагалі викликає посмішку. 🙂
Фанат сайта
Не пропустите интересное!
Підписывайтесь на наши каналы и читайте анонсы хай-тек новостей, тестов и обзоров в удобном формате!
Обзор автомобильного видеорегистратора Kawa Mini 3: размер неважен
Kawa Mini 3 интересен прежде всего тем, что имеет очень маленькие размеры, при этом предлагая съемку видео в 2К. Посмотрим на что он годится
8-ядерный процессор Qualcomm Snapdragon X рассчитан на ноутбуки среднего уровня CES Qualcomm процессор
Qualcomm представила новую однокристальную систему Snapdragon X (X1-26-100), предназначенную для ноутбуков мейнстрим-уровня с ориентировочной стоимостью около 600 долларов
Samsung и Google представили Eclipsa — бесплатную альтернативу технологии объемного звука Dolby Atmos CES аудио
Samsung и Google представили новый формат пространственного звука Eclipsa, который появится на телевизорах и саундбарах Samsung 2025 года.