Огляд ноутбука Acer Predator Helios 300: ультиматум
20.01.21Компанія Acer випускає ігрові пристрої різних класів і форматів. Непорушна лінійка ноутбуків Predator також складається з моделей та комплектацій на різний смак. Сьогодні розповімо про молодшу модель серії Helios. До нас на тест потрапила компактніша, 15,6-дюймова версія на платформі Intel 10-го покоління з відеокартою GeForce RTX архітектури Turing в дизайні Max-Q. Ознайомимося з Acer Predator Helios 300.
Дизайн
Ноутбук оформлений у корпусі звичного, можна сказати традиційного геймерського дизайну: прямі лінії, рубані кути та деталі, що говорять про ігрову приналежність.
Металу і пластику тут навпіл. Кришка дисплея – металева, рамка навколо екрану – пластикова. Основа – аналогічна: площина навколо клавіатури – металева, а основа виконана з шорсткого пластику. Колір металевих частин – глибокий темно-синій.
У тон білій окантовці клавіш клавіатури, рамка тачпада та фаска грані спереду виконані у хромі. Це розбавляє «суворість» образу, роблячи його трохи урочистішим.
Логотип на кришці та декорація навколо тильних отворів вентиляції надсилають до ігрових рішень. При включенні, клавіатура та логотип з підсвічуванням остаточно завершують ігровий образ моделі.
Рамки навколо дисплея вдалося зробити відносно тонкими. Збоку по 8 мм, зверху по 15 мм, але за рахунок зрізаних кутів, вони не здаються занадто масивними. Нижня рамка найбільша, на ній знайшлося місце логотипу та наклейкам, а на верхню помістили веб-камеру та мікрофон.
Половину основи лептопа займають прорізи для двох кулерів. Технічних відсіків немає, тому для заміни або додавання пам’яті потрібно знімати всі дні. Ноутбук чіпко стоїть на поверхні за рахунок чотирьох довгастих ніжок.
З погляду естетики класно виглядають грати виведення гарячого повітря ззаду. На них навіть є попередження, що при сильному нагріванні можна обпектися. Але вся ця брутальна краса практично не буде видно під час роботи.
Ергономіка
Фронтальна грань позбавлена будь-яких інтерфейсів та діодів. А ось бічні сторони навантажені на повну. На лівій є гібридний аудіо, два роз’єми USB Type-A 3.0, Ethernet та замок Кенсінгтона.
На правій – симетричний USB-C, ще один USB-A 3.0, HDMI та Display Port. Для тих, кому ноутбук потрібний для роботи з фото чи відео, може не вистачати, хіба що, слоти для карт пам’яті.
Виведення гарячого повітря максимально віддалено від рук користувача, а роз’єми виявляються між ними та розташуванням рук. З харчуванням надійшли кардинально – воно підключається до задньої сторони. Враховуючи масивність роз’єму, це гарне рішення, тим паче часто вмикати/вимикати блок не доведеться. Ноутбук більше вміщує стаціонарне використання.
Загалом компонування зручне, хіба що, більше роз’ємів хотілося б вивести назад, наприклад той HDMI, щоб не заважати рукам.
У полі клавіатури знайшлося місце для цифрового блоку кнопок. Відразу зазначимо, що ніякі кнопки не постраждали для портативності. Кнопки стрілок пропорційні кнопкам символів, візуально їх відокремили окантовкою синього, а не білого кольору. З інших особливостей – лівий Shift трохи довше правого, Fn – тільки один. В області додаткового блоку є кнопка, яка запускає утиліту з управління системою PredatorSense.
Як виглядають кирилиці в такому дизайні сказати не можемо, до нас приїхала модель без них. Але латиниця підсвічується добре, тому що вона вирізана у покритті кнопок. Градацій яскравості підсвічування чотири. Тон та анімація зміни кольорів підсвічування регулюється через ПЗ у чотирьох зонах, є кілька режимів з регулюванням швидкості.
Тачпад не найбільшого розміру, без фізично оформлених кнопок, які ховаються під сенсорним полем. Ліва та права кнопка спрацьовують у нижній частині, проте невеликий люфт можна відчути і у верхній половині. Тому в процесі використання може здатися, що натискання спрацьовує не завжди.
Обладнання
Predator Helios 300 випускався у такому дизайні і торік. Проте з торішньої комплектації оновився дисплей, процесор та адаптер Wi-Fi. А ось відеокарта та набори оперативної пам’яті залишилися незмінними.
Новим трендом стали дисплеї із високою частотою оновлення. Причому це стосується не тільки моніторів, а й ноутбуків. При 15,6-дюймах діагоналі Helios 300 отримав оптимальну роздільну здатність 1920×1080 пікселів і частоту оновлення 240 Гц.
Говорячи окремо про такий високий показник частоти. Щоб кількість кадрів на секунду відповідала частоті, бажано, щоб ці значення становили 30, 40, 48, 60, 80, 120 або 240 fps. Тоді картинка буде без розривів та візуальних артефактів на кшталт кількох одночасних кадрів. А відповідно мають бути обрані параметри графіки так, щоб залізо могло забезпечити необхідну кількість кадрів на секунду.
Тож гравцям, для яких важлива кожна частка секунди промальовування – це буде величезною підмогою вибору. Та й перенесення кольорів, як для ігрового ноутбука, на непоганому рівні. З такою матрицею добре виглядатимуть як ігри, так і фільми чи фотографії. Покриття екрана також матове, тому кількість відблисків помітно скорочується. Екранні шарніри добре тримають обраний кут, вони максимально розкриваються на 150°.
Модель оснащується провідним гігабітним адаптером Killer E2600 та Killer Wi-Fi 6 AX1650i з підтримкою бездротових мереж 802.11ax.
Два динаміки ноутбука виведені вниз, щоб звук відбивався від поверхні. Басів у них ще недостатньо, тому для ігор і фільмів краще користуватися зовнішньою аудіосистемою або навушниками.
Акумулятор не знімний. Його вистачає на кілька годин автономної роботи за активного “офісного” використання.
Продуктивність
Acer Predator Helios 300 отримав різні варіанти процесорів Intel 10 покоління. У нашому випадку це шестиядерний Core i7-10750H, може також використовуватися чотириядерний Core i5-10300H.
10750H працює з базовою частотою 2,6 ГГц, функція Turbo Boost у ньому активна і дозволяє автоматично збільшувати частоту з появою великого навантаження до 4,3 ГГц всім ядер чи до 5 ГГц одного ядра. Останнє, актуальне для тих небагатьох завдань, що створюють однопоточне навантаження.
Відеокарта в нашому випадку представлена моделлю NVIDIA GeForce RTX 2070 у Max-Q-дизайні з 8 ГБ відеопам’яті. Це максимально потужний варіант, який можливий. Більш доступні комплектації включають RTX 2060, GTX 1660 Ti або GTX 1650 Ti.
У порівнянні зі звичайною версією, у Max-Q варіанті знижено робочі частоти, продуктивність та енергоспоживання. У режимі простою відеокарта показувала частоту 1050 МГц.
Оперативна пам’ять DDR4 може бути 16 або 32 ГБ. Накопичувачі зустрічаються в різному поєднанні, від жорсткого диска і твердотільного накопичувача по 512 ГБ до HDD на 1 ТБ і SSD на 256/512 ГБ. Є й версії лише з SSD, як у нас, на 1 ТБ.
Твердотілі накопичувачі представлені форм-факторами M.2 22×80 з використанням протоколу NVMe. Існує місце і для другого SSD на протоколі NVMe. Таким чином, якщо обидва слоти M.2 зайняті накопичувачами NVMe, їх можна запустити в RAID 0 для підвищення надійності системи зберігання.
У процесі роботи
Передвстановлена утиліта PredatorSense дозволить керувати системою охолодження та продуктивністю. У тому числі можна активувати розгін відеокарти. Для цього є три встановлені профілю роботи: Нормальний, Швидкий, Екстремальний.
Більшість тестів ми проводили в режимі максимальної продуктивності. З ним шумність роботи системи охолодження на 15-20% вище, ніж у середньому (режим Швидкий). Використовуючи для найскладніших завдань середній режим, відчутно підвищиться комфорт роботи. При цьому різниця в розгоні не надто помітне зниження швидкодії.
Фізична кнопка Turbo над клавіатурою активує відразу Екстремальний профіль і виводить внутрішні вентилятори на максимальні оберти. Після повторного натискання кнопки система повертається до автоматичного режиму. Розгін можна активувати лише при підключеному живленні. Слід зазначити, що робота на максимальних оборотах дає свої плоди. Кулери справляються з нагріванням компонентів, так що стрес-тести проходять без заниження частот системою. Граничні температури процесора становили 87-88 ° C кілька разів за тест. А відеокарта нагрівалася не більше ніж до 57-58 ° C, будучи навантаженою на 100%.
Загалом можна резюмувати, що Helios 300 PH317-54 має відмінний рівень продуктивності. Він легко впорається з іграми, редагуванням якісного відео та фото, а також усіма більш простими завданнями. Cyberpunk 2077, WoT на максималках або DOOM – йому все під силу. Однак якщо є завдання отримати максимальні значення кадрів кратні частоті 240 Гц, то така планка може бути досягнута в більш легких шутерах та MMO. А ось для RPG на кшталт того ж Кіберпанку доведеться знизити налаштування графіки до середніх.
Висновки
Корпус Acer Predator Helios 300 поєднує декілька матеріалів та відмінне складання. В основному корпус пофарбований у темно-синій колір із синіми акцентами логотипу та декорацій біля нього та решіток вентиляції ззаду. Підсвічуваний логотип Predator на кришці дисплея та кнопки клавіатури загалом формують стримано-ігровий стиль. Тому ноутбук можна розцінювати і для розваг, і для роботи.
За ергономікою та комфортом він також поєднує риси повсякденного пристрою, готового «кинуться в бій». Потужна начинка дозволить запускати як вимогливі ігри, так і редактори медіаконтенту. При значній навантаженні, щоправда, сильно зросте шумність роботи системи охолодження. Хоча вага у нього чимала, при порівняно невеликих габаритах 15,6-дюймва модель стане вдалим вибором для можливих відряджень і поїздок ніж 17-дюймова. Однак друга стане не менш актуальною, якщо є потреба у чомусь на зразок мобільної робочої станції зі збільшеною діагоналлю дисплея.
Характеристики Acer Predator Helios 300 (PH315-53-70HR) |
|
Процесор: | Intel Core i7-10750H, 2,6-4,3 ГГц |
Відеоприскорювачі: | Intel UHD Graphics 630, NVIDIA GeForce GTX 2070 8 ГБ GDDR6 |
ОЗУ: | 16 ГБ DDR4 |
Накопичувач: | WDC PC SN730 1024 ГБ, NVMe PCIe 3.0 x4, M.2 |
Дисплей: | 15,6”, Full HD, 244 Гц |
Комунікації: | Wi-Fi 802.11ax (2×2), Bluetooth 5.0, GBit Ethernet |
Роз’єми: | 3х USB 3.1 Gen 1 Type-A, 1х USB 3.1 Gen 1 Type-С, 1х HDMI 2.0b, 3,5 мм аудіо |
Додатково: | Підсвічування клавіатури та логотипу |
Акумулятор: | 59 Вт·ч |
Габарити: | 403 х 280 х 24,7 мм |
Вага: | 2,9 кг |
Постачальник: | Предст-во Acer в Україні |
Ціна: | $1900 |
Оцінка:
+ дизайн та складання
+ Висока частота оновлення дисплея
+ ефективна система охолодження
Редактор
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Огляд мишки Logitech M196: мала та надовго
Мишка Logitech M196 призначена для роботи, доступна за ціною, зручна за розмірами, бездротова, і працює цілий рік від батарейки. Що ще потрібно?
Смартфон OnePlus 13 отримав чіп Snapdragon 8 Elite, три камери по 50 Мпікс, батарею на 6000 мАг
OnePlus Qualcomm смартфонУ процесі розробки смартфона OnePlus 13 інженери відмовилися від вигинів дисплея, які мали попередники, і перейшли до 2,5D чотирикутної структури
Xiaomi Watch S4 отримали змінні рамки корпусу та управління жестами
Xiaomi смарт-годинникГодинник Xiaomi Watch S4 оснащений датчиком для вимірювання пульсу та рівня кисню в крові з точністю 98,2%, а також покращеним алгоритмом відстеження сну