Огляд фітнес-браслетів Xiaomi Smart Band 7 та Smart Band 7 Pro: зі звичкою та без
12.10.22
Xiaomi представила нове покоління свого «народного» фітнес-трекера в травні цього року. В липні ж світ побачила його покращена версія – Band 7 Pro. Їх міжнародні версії також випустили не одразу. Xiaomi Smart Band 7 вийшов в Європі у червні, а Band 7 Pro тільки восени, поки ми готували цей огляд – в жовтні. Розкажемо про їх відмінності і кожний окремо, спробуємо зрозуміти чи варті вони уваги і наскільки швидкого замовлення самі-знаєте-де.
Порівняння Band 7 та Band 7 Pro
Якщо Band 7, залишився типовим фітнес-трекером з компактною капсулою в ремінці, то Pro-версія скоріше нагадує годинник. Вона має більший дисплей, знімні половини ременя та класичну годинникову застібку.
Розміри дисплеїв кардинально різні, але маємо ту ж щільність пікселів на дюйм. Xiaomi Band 7 Pro отримав модуль супутникової навігації і це важливий крок у зручності проведення тренувань без прив’язки до смартфону.
У Band 7 Pro більш об’ємний корпус, помістилося більше компонентів і збільшений акумулятор Додали датчик освітленості. У Pro версії є автоматичне налаштування яскравості дисплея і мікрофон для голосового помічника.
Акумулятор Band 7 Pro має ємність 235 мАг, а не 180 як у Mi Band 7. Але він скоріше скомпенсував збільшений дисплей і роботу GPS, бо час автономної роботи у них співставний. Скоріше за все, сам факт появи Xiaomi Smart Band 7 Pro – вимушений крок через конкуренцію з такими гаджетами від Huawei. Ну і спроба дати користувачам GPS-модуль який так довго просили.
Про Xiaomi Smart Band 7
Зовнішній вигляд нового Xiaomi Smart Band 7 мало відрізняється від Smart Band 6. Це все той же овальний корпус із пластику з водонепроникністю 5 ATM (можна занурювати під воду до 50 метрів). Xiaomi Smart Band 7 габаритніший за Band 6, але це видно лише на цифрах та коли девайси знаходяться безпосередньо поруч.
Дисплей нового покоління має роздільну здатність 192×490, а попереднього – 126×294. Діагональ дисплея стала 1,62 дюймів, замість 1,56. Якщо покласти їх поруч то так, це видно без штанген циркуля. Читати повідомлення, що надходять зі смартфона стало трохи зручніше.
Пікова яскравість також трохи зросла: 500 ніт замість 450 ніт. Хоча цифри не великі, в порівнянні з Band 7 Pro дисплей Smart Band 7 явно яскравіший. Там максимальна яскравість чомусь нижча.
Ще одне важливе нововведення – підтримка функції Always-On-Display, якої не було у минулих поколіннях. Спеціально для режиму AOD було адаптовано деякі циферблати. В інтерфейсі з’явилися нові іконки, а циферблати, яких тут добра сотня, більш інформативні.
Ремінці для нової версії виконані з термопластичного поліуретану з антибактеріальним ефектом. Крім шести основних кольорів, доступні спеціальні версії: два камуфляжні і два флуоресцентні. Звісно на AliExpress вже повно кастомних версій під нову модель.
Тильна частина браслета теж не змінилася. Там тільки замість «Mi» тепер напис Xiaomi після того як компанія провела невеличкий ребрендинг.
Нова версія підтримує 120 спортивних режимів. Для порівняння, Smart Band 6 на старті вмів відстежувати лише 30 видів активностей. Зі спортивних режимів у Band 7 є біг, ходьба, пілатес, плавання, їзда на велосипеді, скейтбординг, тренування із залізом та багато іншого.
Нова фішка – можливість відстежувати VO2 max (кардіовитривалість). VO2 max відображає максимальний обсяг кисню, який організм людини здатний споживати та переробляти під час фізичних навантажень. Чим вищий показник, тим витриваліший спортсмен. Таким чином, Band 7 вміє аналізувати тренування за рівнем споживання кисню, щоб надати дані щодо необхідного навантаження у вправах. Але тут важливо розуміти, що фітнес-трекери дають лише приблизну оцінку значення VO2 max, як і по насиченості крові киснем, та й кроками іноді.
До речі, тепер браслет може безперервно відстежувати рівень SpO2 протягом дня, а якщо рівень кисню впаде нижче 90%, пристрій попередить про це користувача вібрацією.
Крім того, новий браслет вміє запобігати надмірному фізичному навантаженню. Грунтуючись на значенні EPOC (надмірне споживання кисню після тренування), розрахованому на основі даних за останні 7 днів, пристрій дає рекомендації щодо інтенсивності вправ.
Є також моніторинг сну, оцінка рівня стресу, відстеження менструальних циклів, виведення повідомлень та керування музикою та камерою на смартфоні, а також тренування дихання, аналіз фізичної активності Personal Activity Intelligence (PAI) та навіть підтримка голосових помічників у версії з NFC.
Xiaomi обіцяє до 15 днів роботи на одному заряді при звичайному використанні і до 9 днів при інтенсивному. Браслет спокійно працює без підзарядки два тижні, із замірами фізичної активності раз на пару днів. Особливо помітної різниці в автономності з минулою версією не помічено.
У комплекті традиційно є лише один ремінець, а також магнітна зарядка (без блоку живлення) та посібник користувача. До нового браслета підходить зарядка від Band 6, але не від Band 7 Pro.
Про Xiaomi Smart Band 7 Pro
По суті, це розумний годинник, принаймні зовні. Корпус виготовлений з пластику, по краю екрану є металева окантовка. Виглядає пристрій за свої гроші чудово. Товщина корпусу складає 11 мм. Дисплей трохи вигнутий (2.5D) і має олеофобне покриття. На задній частині три вікна оптичних датчиків та контакти для заряджання. Збоку корпусу розташований отвір мікрофона.
Фізичної кнопки немає, а хотілося б, натомість напис “Xiaomi” зустрічається двічі – на корпусі та застібці. Застібка – класична, з пластику. Половинки ременя від’єднується натисканням кнопки. У продажу є альтернативи з китайського ринку на будь-який смак. За бажанням можна буде комбінувати половинки різних кольорів наприклад. Водозахист корпусу аналогічного рівня – 5 АТМ.
До речі, випускає Band 7 Pro не Huami, яка займається випуском Smart Band з першого до сьомого покоління, а Nanchang Qinsheng Electronic technology. Щось цікаве в пошуку знайти про неї не вдалося.
Оптичний датчик пульсу в Pro-версії також вміє цілодобово контролювати рівень кисню в крові та відстежувати VO2 max для силових тренувань.
Штатний “скін” екрану Xiaomi Smart Band 7 Pro – стрілочний годинник з окремим секундним циферблатом. Екранів у самому браслеті за промовчанням п’ять, а у додатку ще пару десятків. Також є режим Always-On Display з яким виводиться пара стрілок та відсоток заряду.
На дисплеї відображається не один стовпчик з іконками, а одразу два. Але за бажанням у налаштуваннях можна зробити відображення іконок звичним списком. Повідомлення на збільшеному дисплеї інформативніше за рахунок збільшення ширини екрану і відсутності потреби чекати поки пробіжить рядок тексту.
Є датчик освітлення, який автоматично регулює яскравість екрана в залежності від ситуації. Але працює він доволі «переривчасто» при зміні навколишнього освітлення та іноді занадто затемнюється. Тому виставити три чверті від максимального рівня яскравості підсвічування – достатньо для комфортного використання.
Варіантів тренувань дуже багато (117), є автоматичне розпізнавання чотирнадцяти найпопулярніших видів. Розпізнаються зони пульсу, традиційно варто враховувати що точність вимірювання пульсу на таких пристроях далека навіть від спеціалізованих спортивних трекерів. GPS працює нормально для такого класу пристроїв, за дві години поїздки на велосипеді він спожив біля 25 %. Тому тільки без нього і регулярних автоматичних вимірювань Smart Band 7 Pro зможе пропрацювати 12 заявлених днів. Середній же час автономної роботи складає 5-7 днів – все залежить від того, які функції буде активовано.
Проблема інтерфейсу обох фітнес-тркерів – немає циклічного прокручування. Приміром, якщо потрібно перейти на перший екран, а ти на п’ятому, то будь ласка свайпай назад п’ять разів. Але в звичайному Mi Band можна принаймні тапом знизу екрана повернутися одразу на циферблат. В Pro-такої кнопки-зони немає – все через рухи пальцями.
З рештою, функціонально та по оснащенню Smart Band 7 Pro має сенс для тих кому маленький дисплей Smart Band 7 був замалим, а для запису маршрутів тренувань був потрібний GPS.
Підключення та мови інтерфейсів
Про пристрої розповіли, а як с підключенням? Це ж ще не міжнародні версії пристроїв, то як працюють? Стосовно Smart Band 7 – все безпроблемно. Зайшли у Zepp Life, відсканували QR-код, синхронізували дані, отримали останні оновлення, використовуєте.
Інтерфейс програми Zepp Life для Smart Band 7
З Band 7 Pro не все так просто. По-перше Zepp Life про нього ще не знає, тому потрібна програма Mi Fitness. По-друге, хоча вона й підтягне ваші дані за профілем Mi, скоріш за все доведеться змінити мову інтерфейса смартфона на англійську замість української, а регіон вибрати не Україну, а Китай.
Хоча Smart Band 7 українську в якості мови пристрою не має, але меню в такому разі буде виводити хоча б англійською. В той же час українська нормально відображається у сповіщеннях та текстах повідомлень.
Інтерфейс програми Mi Fintess для Smart Band 7 Pro
У версії ж Band 7 Pro для китайського ринку з цим все гірше і поки смартфон не буде переведено на англомовний інтерфейс, всі тексти на браслеті будуть китайською. З подібними танцями із бубінцями ми стикалися в огляді домашньої екосистеми датчиків та сигналізації Xiaomi Mi Home.
Ну і факультативно у Band 7 Pro може залагати розпізнання QR-коду при першому підключенні і синхронізувати його доведеться вмиканням GPS на смартфоні та вибором відповідної функції у додатку.
Про ціни
Середня вартість Xiaomi Smart Band 7 в Україні приблизно 1850 грн. Вартість Smart Band 6 – 1400, а Smart Band 6 з NFC – 1650 грн.
В той же час середня ціна Xiaomi Mi Band 7 Pro по магазинах – 2800 грн. Це не занадто дорого, але здається все ж таки забагато враховуючи нюанси налаштування і роботи з наче б то прогресивнішим девайсом.
Враження від Xiaomi Smart Band 7
Чи став Xiaomi Smart Band 7 революцією? Ні, не став. Чи він краще, ніж Mi Band 6? Так. Xiaomi використовує свою звичну формулу: бере те, що вже й так добре працює, трохи покращує тут і там і додає чогось нового, при цьому ціну залишає практично на рівні минулого покоління. За швидкістю роботи, на наш погляд, жодних змін немає. Новий браслет працює так само, як і попередня версія. Тобто, не супер швидко, в міру плавні переходи між розділами і рядками пунктів.
В Xiaomi Smart Band 7 ми отримали збільшений екран, завдяки якому браслетом користуватися стало трошечки зручніше. З кардинального – 120 спортивних режимів, цілодобовий моніторинг SpO2, відстеження фізичного навантаження, а також функція Always-On-Display. Якщо все кардинальне вам конче необхідне – оновлюватися варто. Долі дюймів у збільшенні екрану – не привід переходити з шостого на сьоме покоління, але достатня причина зробити це маючи більше старі моделі.
Враження від Xiaomi Smart Band 7 Pro
Xiaomi Smart Band 7 Pro не такий однозначний. Необхідність у GPS для трекінгу і збільшеного дисплею, роблять цю новинку «must have».
Але засмучує майже аналогічний час автономної роботи, бо поступитися парою міліметрів товщини корпуса заради додаткових днів роботи наче й можна.
До того ж після анонсу глобальної версії Xiaomi Smart Band 7 Pro виявилося, що він урізаний по функціональності. Тоді як Xiaomi Band 7 Pro продається у Китаї з NFC, у глобальній версії фітнес-трекера NFC не буде.
Тобто у нього немає помітних переваг над браслетом Smart Band 7 окрім навігації і дещо більшої кількості відображуваної інформації на екрані.
Якщо ж все ж таки вам до вподоби годиннико-подібний Smart Band 7 – перевірте при покупці що це міжнародна версія яка не потребуватиме надмірних маніпуляцій з налаштуваннями локалізацій.
Таким чином, Smart Band 7 – все ще народний пристрій з наростаючою функціональністю і характеристиками, що з року в рік стають цікавішими, а Smart Band 7 Pro – дивна спроба зробити гібрид розумного браслета та годинника.
Характеристики Xiaomi Mi Band 7 та Band 7 Pro
Xiaomi Mi Band 7 | Xiaomi Mi Band 7 Pro | |
Дисплей: | 1,62”, AMOLED, 192×490, 326 PPI | 1,64″ AMOLED, 280×456, 326 PPI |
Память, ОЗП+ПЗП: | 8 + 128 МБ | н.д. |
Сенсори: | біосенсор PPG, SpO² | |
Підключення: | Bluetooth 5.2 | |
Навігація: | ні | GPS, Galileo і QZSS |
NFC: | ні | так |
Сумісність: | Android 6.0 або iOS 10.0 і новіше | |
Захист екрану: | Corning Gorilla Glass 3 | |
Захист корпусу: | 5 АТМ | |
Акмулятор: | 180 мА·ч | 235 мА·ч |
Габарити: | 46,5×20,7×12,25 мм | 44,7×28,8×11 мм |
Маса: | 13,5 г | 20,5 г |
Постачальник: | Mi Band 7 на iLounge | Mi Band 7 Pro на iLounge |
Всі фітнес-браслети на iLounge | ||
Ціна: | $53 | $62 |
Оцінка Xiaomi Mi Band 7:
+ always on display
+ трохи більший екран
+ доповнені можливості моніторингу
Оцінка Xiaomi Mi Band 7 Pro:
+ збільшений дисплей
+ авто регулятор яскравості
+ GPS
-«танці» з підключенням до смартфона
-немає глобальної версії пристрою з NFC
Читайте також про попередні Xiaomi Mi/Smart Band та альтернативи:
- Обзор фитнес-браслета Xiaomi Mi Band 6: яркое обновление
- Обзор фитнес-браслета Honor Band 5. Лучше, чем Xiaomi Mi Band 4?
- Обзор фитнес-браслета Xiaomi Mi Band 3: снова народный?
- Обзор умных часов Amazfit T-Rex Pro: сильные
- Популярный спорт 2.0: опыт эксплуатации Xiaomi Mi Band 2 за месяц
- Второе дыхание: тест фитнес-браслета Xiaomi Mi Band 1S
Керівник проектів hi-tech.ua
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Asus Zenbook S 16 (UM5606): нова хвиля
Новий ноутбук Asus Zenbook S 16 виконаний у корпусі з незвичайного металу, побудований на базі свіжої платформи AMD, адаптованої для ІІ, та має відмінну автономність. Розкажемо про цей преміальний ноутбук детальніше
Кишеня для накопичувачів SSD Asus TUF Gaming A2 коштує 3999 грн. Asus SSD події в Україні
Кишеня Asus TUF Gaming A2 підтримує твердотільні накопичувачі формату M.2 2240, 2260 та 2280 з інтерфейсами PCI Express та SATA
Ajax представила дверний дзвінок, IP-камеру та інші новинки систем безпеки для дому Ajax безпека камера події в Україні
21 листопада 2024 р. компанія Ajax Systems провела свою щорічну презентацію Ajax Special Event, представивши низку нових рішень для безпеки. Серед них нові камери, датчики руху та оновлення у сегментації портфоліо компанії.