Огляд розумного годинника Amazfit T-Rex Pro: сильні
07.03.22«Розумний годинник із захищеним корпусом» – опис, під який підходить 99% сучасного ринку цих девайсів. Всі моделі, що випускаються, захищені тією чи іншою мірою від певної кількості вологи і, можливо, пилу. “Розумний годинник з герметичним і протиударним корпусом” – помітно звужує вибірку і викликає асоціації з класом G Shock-подібних моделей. До речі, ми знаємо, що є моделі G Shock з «розумною начинкою», але можливість випробувати їх нам особисто не представилася.
Сертифікацією з IP та частини тестів MIL-STD вже нікого не здивувати. Шильдики про них є навіть у «цивільних» моделей цифрових пристроїв. Стійкість до сильних впливів змушує робити корпуси пристроїв помітно масивніше. Брендів розумного годинника, що пропонують розширений діапазон пройдених тестів і підготовку для високих тисків під водою – 5 атмосфер і більше, не так багато. Переважно, це професійні та дорогі рішення. Але компанії Amazfit вдалося створити модель з гарним захистом, тим самим агресивним дизайном та доступним цінником.
Amazfit T-Rex були представлені трохи більше двох років тому, а їхній послідовник, T-Rex Pro навесні 2021 року. Вибуху в сегменті таких розумних годинників можливо, і не сталося, проте поряд з вже поширеним годинником для спортсменів і професіоналів від Garmin, Amazfit успішно зайняла свою цінову нішу.
Дизайн
Прискіпливо описувати зовнішність Amazfit T-Rex Pro не доводиться, якщо узагальнено їх описати як «розумні джи-шоки», та й навести кілька фотографій, зрозуміло.
Годинник отримав круглий AMOLED-дисплей, металеву рамку навколо нього, інтегровану в корпус із пластику, та масивний силіконовий ремінець. Що потрібно відзначити, так це те, що ремінець досить м’який і еластичний. Весь час виникає страх порвати його.
Є чотири кнопки, підписи біля яких, загалом, вичерпно описують призначення за замовчуванням. Хіба що кнопка “Back” з головного екрану відкриває меню годинника, а “Select” – відразу розділ тренувань. Свайпами ж у сторони з циферблата відкриваються повідомлення (ліворуч), панель інструментів (згори), меню годинника (вправо) та меню показників із досягненнями (вниз). Деякі дії клавіш і свайпів, як і зміст пунктів у різних меню та розділах, можна змінювати.
Рельєф корпусу має оптимальну кількість елементів, що виступають. Він не чіпляється зайвий раз при ходьбі або помахами рук за одяг, оскільки в міру гладкий. Від випадкових ударів об столи, стіни та дверні одвірки, дисплей захищає згадана кругла рамка. Зазначається, що годинник пройшов 15 тестів програми MIL-STD-810G. У попередника T-Rex їх було 12. Корпус витримує тиск до 10 АТМ. Навіть зі знижкою на скепсис, цього з головою вистачить, щоб плавати з годинником під час сноркелінгу та відвідувати перші уроки занурення з аквалангом.
Кнопки не сильно виступають за межі корпусу та мають рельєфне покриття. Їхні натискання м’які, майже безшумні і при цьому чіткі. Коли годинник не закритий одягом, швидко натиснути на потрібну клавішу – не проблема. А от якщо «розкопувати» годинник з-під рукава, на дотик відшукати кнопку може бути трохи проблематичніше, саме через їхню потопленість в корпус.
Внутрішня сторона годинника також з пластику, але інший в порівнянні з корпусом текстури. Тут знаходяться два контакти зарядки та датчик BioTracker PPG 2, що вимірює серцевий ритм та рівень насиченості крові киснем.
Годинник випускається в декількох цікавих кольорах, таких як Desert Grey і Camo Green, а також класичному Meteorite Black і Steel Blue, що трохи рідко зустрічається, як у нас.
Обладнання
Незважаючи на великі габарити корпусу, дисплей годинника діагоналлю 1,3 дюйма не здається маленьким. При його роздільній здатності 360 x 360, тексти та дані виглядають красиво та акуратно. При помірному освітленні в приміщенні, наприклад, інформація легко зчитується. Під прямими променями сонця вже не так, навіть за максимальної яскравості підсвічування. Але подібне ми відзначали і в дорожчих годинах. Поєднання AMOLED та сенсорного шару, за великим рахунком, інакше й не може.
Дотику на сенсорному шарі дають моментальний результат. У екрану, зважаючи на все, є олефобне покриття, а от наскільки добре він захищений від ударів і подряпин, ми з’ясовувати не стали. Тому про всяк випадок, рекомендуємо замовити захисну плівку. Варто, однак, бути готовим до того, що чутливість сенсора з нею може знизитися.
У годинника є барометр, який може виміряти висоту, використовуючи дані геолокації. Для встановлення місце розташування на відкритій місцевості годинникам зазвичай потрібно до п’яти хвилин. Годинник підтримує кілька навігаційних систем, серед яких, GPS, BeiDou, Galileo та ГЛОНАСС. Але вибрати можна використання лише GPS та однієї з названих систем.
Інтерфейс Zepp OS працює плавно, без смикань чи перебоїв. Довгі списки пунктів меню, тексти повідомлень, повзунки налаштувань – все має плавну анімацію та інтуїтивне спрацювання. Завжди є альтернатива, вибрати значення чи пункт тапом чи «натиснути» його фізичними кнопками.
Що стосується автономності, на 90% годинник розрядився за 10 днів. Годинник тричі використовувався для тренувань на велосипеді з навігацією, працював з always on циферблатом, при середній яскравості, автоматичному включенні при підйомі руки, кожні півгодини вимірювали пульс і в автоматичному режимі стежили за киснем, навантаженням та сном. Таким чином, якщо скасувати деякі з автоматичних алгоритмів, можна досягти впевнених двох тижнів. Як для годинника з яскравим дисплеєм і таким набором функції – це відмінний показник і не йде ні в яке порівняння з парою днів у «найпопулярніших» у світі смарт-годин, та й багатьох інших моделей.
Про вимірювання
PPG BioTracker 2 це попередня версія датчика, який використовувався в GTS 3. Він використовується для різних вимірювань, маючи на увазі використання декількох апаратних модулів і програмних алгоритмів.
RealBeats 2 – модуль управління даними моніторингу ЧСС, який може контролювати прояви миготливої аритмії у 1,87 разів довше за попереднє покоління подібних модулів протягом ночі, а також у 6,64 разів довше протягом дня.
OxygenBeats – алгоритм для розрахунку кисню, у якого коефіцієнт успішних вимірювань становить 100%. Заявлено, що у більшості аналогів цей показник не досягає 90%.
SomnusCare – алгоритм обчислення якості сну з точністю ідентифікації даних понад 80%. Система може зі стовідсотковою точністю виявляти три стадії: легкий сон, глибокий сон та БДГ-фазу.
ExerSense – модуль розпізнавання руху, що ідентифікує тренування за допомогою гіроскопа та пульсометра.
Дані всіх цих систем компанія використовує для розрахунку PAI, індексу фізичної активності користувача. p align=”justify”> Технологія PAI дозволяє створювати персоналізовані системи оцінки стану здоров’я. В основу розрахунку PAI покладено результати фітнес-дослідження HUNT. Воно проводилося групою фахівців на чолі із проф. медичного факультету Норвезького науково-технологічного університету Ульріком Уіслоффом протягом 35 років за участю понад 230 000 добровольців.
Що стосується точності вимірювань тих же кроків, нам представилася можливість здійснити пару туристичних марш-кидків по місту, а потім зіставити отримані дані з різними пристроями, що носяться. Amazfit T-Rex Pro нарахували досить точну кількість кроків із очікуваною поправкою на різне зростання користувачів.
Налаштування та синхронізація
До смартфону годинник підключається по Bluetooth 5.0 LE і використовують для налаштування та синхронізації додаток Zepp, знайомий нам із тестів годинників Amazfit GTS. Використовувати T-Rex Pro можна зі смартфонами з Android 5.0 або iOS 10.0 та новішими.
Відмінностей щодо наповнення та переліку функцій не надто багато. Головним із візуальних стало, природно, наповнення магазину циферблатів. Компанія запропонувала майже сотню варіантів, серед яких за кількістю представлених домінують цифрові та цифро-аналогові. Ентузіасти також навчилися створювати свої варіанти інтерфейсів і завантажувати їх на годинник, але робиться це традиційно на свій страх і ризик.
Загалом додаток не здається перевантаженим. Присвятивши день-два первинним налаштуванням, звертатися до нього можна буде виключно щоб подивитися детальні підсумки тренувань. А якщо настроєна синхронізація зі Strava, всі дані будуть одразу там.
Всього у додатку три основні розділи – домашня сторінка зі зведенням всіх виміряних даних, «здоров’я», де виводяться дані пов’язані зі спортом дані про тренування та цілі та «профіль», де крім пунктів його налаштування також виводиться список пристроїв.
На сторінці налаштування самого годинника є все, що стосується дисплея, виміру активності та показників, виведення даних та роботи спільно зі смартфоном.
Враження
Amazfit T-Rex Pro нам сподобалися. Причому, вивчивши їх характеристики та склавши попереднє враження за першими оглядами, очікування відповідали досвіду використання. У них відмінна якість складання, класичний для спортивного годинника дизайн, цікаві акценти та фішки. Нюансом може стати лише ремінець, який нам здається надто м’яким, хоч і дуже приємним на дотик. Про його довговічність можна буде судити лише з часом.
У плані функціональності це ще один комбайн, який вміє все. Навряд чи є користувачі, які випробувать роботу годинника хоча б у третині видів тренувань, зате всі інтереси потенційної аудиторії враховані.
При повсякденному використанні T-Rex Pro є зручним. Не останню роль грає обраний інтерфейс циферблата. Як тільки вибраний набір даних на ньому буде достатнім і зручно візуалізованим – години будуть тільки тішити. Хороша автономність також не пригнічуватиме потребою часто шукати зарядку.
Зараз в Україні можна купити обидві моделі захищеного годинника Amazfit серії T-Rex. Головними перевагами Pro-версії є наявність датчика SpO2, функція автоматичного визначення початку тренування та оцінки стресу. Додали підтримку двох систем геопозиціонування – BeiDou та Galileo. У плані захисту, новіша модель витримує 10 АТМ замість 5 АТМ і пройшла на три тести MIL-STD більше. Тут треба дивитися на потреби користувача, але нам здається, що доплата близько $30 з лишком компенсує навіть мінімально-необхідне – датчик вимірювання кисню в крові та підвищену стійкість до занурень.
Датчик серцевого ритму BioTracker PPG 2;
Геомагнітний датчик;
3-осьовий акселерометр;
Гіроскоп;
Датчик зовнішнього освітлення;
Барометричний висотомір
Характеристики Amazfit T–Rex< /strong> Pro (A2013) | |
Дисплей: | 1,3” AMOLED, 360 x 360 |
Навігація: | Bluetooth 5.0 LE, GPS, ГЛОНАСС, BeiDou, Galileo |
Автономність: | До 18 днів звичайного використання; До 40 годин з GPS |
Датчики: | |
Захист від ударів: | MIL-STD-810G, 10АТМ |
Акумулятор: | 390 мА·год |
Габарити: | 47,7 х 47,7 х 13,5 мм |
Вага: | 59 г |
Постачальник: | Предст-во Amazfit в Україні |
Ціна: | $150 |
Оцінка:
+ якість складання
+ різнобічний захист
+ набір датчиків
+ ціна
-«ніжний» ремінець
-не велика різноманітність циферблатів
Керівник проектів hi-tech.ua
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Огляд TWS-навушників Oppo Enco Air4: новіші
У компанії Oppo вимальовується досить різноманітне портфоліо Bluetooth-навушників. Подивимося, що пропонують нові доступні TWS-навушники Oppo Enco Air4
Ігровий монітор LG UltraGear 32GS75QN-B роздільною здатністю 1440p має частоту 200 Гц LG монiтор
LG представила ігровий монітор UltraGear 32GS75QN-B, який відрізняється високими характеристиками та доступністю на деяких ринках.
Bang & Olufsen Beoplay Eleven – бездротові навушники зі знімним акумулятором акумулятор навушники
Компанія Bang & Olufsen представила нові бездротові навушники Beoplay Eleven, які стали першими в лінійці із можливістю заміни батарей, що відповідає майбутнім вимогам ЄС щодо сталого розвитку.