Українська Вікіпедія святкує своє 11-річчя
30.01.15
11 тому, 30 січня 2004 року, була створена перша цілком змістовна стаття в українській Вікіпедії – «Атом», – яку започаткував тоді ще незареєстрований користувач Юрій Коваль з Японії. Менш як за місяць по тому інформація про існування української Вікіпедії з’явилась на українських форумах.
Пізніше, 4 квітня 2004 року, було офіційно активовано український мовний розділ Вікіпедії, коли в ньому налічувалось понад 1000 статей. До кінця 2004 року в українській Вікіпедії вже нараховувалось понад 10 тис. статей.
Надалі україномовний розділ Вікіпедії нарощував темпи свого зростання: за чотири роки кількість статей перевищила 100 тис. У квітні 2010 року – 200 тис., у липні 2011 року – 300 тис., а у вересні 2012 року – 400 тис. статей. У травні минулого року українська Вікіпедія перетнула позначку в півмільйона статей.
На сьогодні українська Вікіпедія – найбільша енциклопедія українською мовою, яка коли-небудь існувала. В ній нараховується понад 550 тис. статей, і вона посідає 16-те місце за кількістю статей серед 288 мовних розділів Вікіпедії. В українській Вікіпедії є близько 2300 зареєстрованих користувачів, які протягом останнього місяця здійснили принаймні одне редагування, а за всю історію її редагувало понад 41 тис. зареєстрованих користувачів. Українська Вікіпедія є найвідвідуванішим україномовним інформаційним ресурсом: так, відвідуваність цієї онлайн-енциклопедії українською мовою становить близько 90 млн переглядів сторінок на місяць.
Задля популяризації української Вікіпедії з 2011 року в ній проводяться конкурси на написання статей. Їх доповнюють фотоконкурси «Вікі любить пам’ятки» та «Вікі любить Землю». Крім того до написання та поліпшення статей залучаються студенти провідних університетів та співробітники бібліотек в багатьох областях України, а самі вікіпедисти для збирання фотографій та інформації про містечка та села України організовують Вікіекспедиції. Всі ці проекти реалізуються за підтримки Громадської організації «Вікімедіа Україна», яка створена 2009 року задля підтримки і популяризації Вікіпедії й інших проектів Фонду Вікімедіа в Україні та розвитку їх спільнот, а також численних партнерів.
«На сьогодні відбулось вже дев’ять конкурсів на написання статей, учасники яких створили та поліпшили близько 2,5 тис. статей, а протягом фотоконкурсів завантажено понад 138 тис. світлин пам’яток культурної спадщини та природно-заповідного фонду України», – зауважив голова правління Громадської організації «Вікімедіа Україна» Андрій Макуха.
До дня народження української Вікіпедії проводиться Вікіфлешмоб, який триватиме з 30 січня до 1 лютого 2015 року. «Ідея акції полягає у тому, аби кожний українець написав бодай одну статтю до української Вікіпедії. Для участі у Вікіфлешмобі необхідно зайти на його сторінку та ознайомитись із загальними правилами акції. Писати статті можна як вдома, так і під час зустрічей досвідчених редакторів Вікіпедії, які відбудуться у Запоріжжі, Мелітополі, Львові, Харкові, Херсоні, Черкасах, Чернігові, смт Покровське на Дніпропетровщині, а також у низці міст Харківської області. Найактивніші учасники отримають пам’ятні вікісуверніри», – зазначила виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна» Наталія Тимків.
Дописувачі Вікіпедії, будучи волонтерами, поліпшують її якість та приносять користь українському суспільству, поповнюючи духовну скарбницю українського народу.
Не пропустите интересное!
Підписывайтесь на наши каналы и читайте анонсы хай-тек новостей, тестов и обзоров в удобном формате!
Планшет Samsung Galaxy Tab S10 Ultra (SM-X926B): многое
Новый планшет Samsung Galaxy Tab S10 Ultra получил большой 14,6”-экран, топовый процессор Mediatek Dimensity 9300 и стилус S Pen. Попробуем разобраться для чего такой девайс
Смартфоны Oppo Reno13 и Reno13 Pro оснастили MediaTek Dimensity 8350, защиту IP69 и батарею до 5800 мАч MediaTek Oppo смартфон
Oppo представила новые смартфоны Reno13 и Reno13 Pro, ставшие первыми устройствами с чипсетом MediaTek Dimensity 8350
Самим заработать никак: США выплатит Intel грант на $7,9 млрд Intel бизнес США
Сначала Intel должна была получить $8,5 миллиарда, но из-за невыполнения определенных целей и внутренних финансовых трудностей грант сократили до $7,9 миллиарда