УДЦР готовий відстояти своє рішення про підсумки конкурсу з впровадження MNP в Україні у будь-якій апеляційній інстанції
04.02.16
Український державний центр радіочастот є відповідальним за проект державного масштабу – впровадження послуги MNP, реалізація якого є складовою Угоди про Асоціацію з ЄС.
Для втілення в життя цього проекту керівництвом УДЦР було замовлено у незалежної організації розробку техніко-економічного обґрунтування впровадження MNP в Україні, на базі якої підготовлено технічне завдання. Двічі було проведено конкурс на закупівлю цієї послуги. За підсумками повторного конкурсу було визначено компанію-переможця.
На усіх цих етапах керівництво державного підприємства діяло абсолютно відкрито і прозоро, максимально сприяючи учасникам торгів. У відкритому доступі на офіційному сайті УДЦР розміщено ТЕО з впровадження послуги MNP в Україні. Були надіслані листи-запрошення керівникам та представникам компаній ІТ-сфери, громадським організаціям та профільним асоціаціям. У період підготовки до процедури розкриття пропозицій учасникам торгів надавалися детальні роз’яснення щодо підготовки конкурсної документації. Аби уникнути звинувачень у суб’єктивному підході чи упередженості, за ініціативи комітету з конкурсних торгів УДЦР до оцінки технічних рішень компаній-учасниць постійно залучалися експерти операторів мобільного зв’язку. Кожне із засідань конкурсних торгів транслювалося в режимі онлайн на каналі УДЦР в Youtube (https://www.youtube.com/channel/UCQBM6zrx4vyjGEN4KgvNnpg), а на сайті держпідприємства розміщені усі протоколи цих засідань (http://www.ucrf.gov.ua/mnp-dokumentatsiya-shhodo-uchasti-u-vidkritih-torgah/).
Високу оцінку організації і проведенню Конкурсу з впровадження MNP в Україні, його відкритості та прозорості дали голова Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко, голова НКРЗІ Олександр Животовський (/press_releases/udtsr-ogolosiv-peremozhtsem-konkursu-z-vprovadzhennya-mnp-v-ukrayini-tov-dialink/), голова Ради Української асоціації операторів звязку «Телас» Леонід Ошеров (
Тоді ж головою Комітету з конкурсних торгів держпідприємства було оголошено, що кожна з компаній, яка не задоволена результатами конкурсних торгів, може скористатися своїм правом оскаржити їх в установленому законодавством порядку.
Із огляду на це здаються дивними та незрозумілими публічні випади компанії – учасниці конкурсних торгів ТОВ «Ес Ай Центр» та її партнера міжнародної компанії Teletech, які звинувачують УДЦР у непрозорості своїх рішень та порушенні чинного законодавства про державні закупівлі.
Коментуючи прес-службі підприємства публічні висловлювання представників згаданих компаній, голова Комітету з конкурсних торгів Вадим Гулько зазначив, що УДЦР впевнений у своїй правоті й законності дій, а тому готовий відстояти своє рішення щодо підсумків конкурсу з впровадження послуги MNP в Україні.
«Не дивлячись на спроби тиску від компанії «Ес Ай Центр», який створюється у ЗМІ, ми готові відстояти своє рішення по конкурсу з впровадження MNP у будь-якій апеляційній інстанції, де надамо переконливі докази того, що конкурс проведено у повній відповідності з нормами Закону України «Про здійснення державних закупівель, і наші претензії до компаній-учасників, яких не допущено до підведення підсумків конкурсу, абсолютно обґрунтовані і справедливі», – заявив Вадим Гулько.
Втім, як зазначив голова Комітету з конкурсних торгів УДЦР, оскільки з подачі наших опонентів обговорення підсумків конкурсу винесено в публічну площину, то керівництво УДЦР також поінформує громадськість і ЗМІ про порушення, допущені ТОВ «Ес Ай Центр».
До вказаної компанії було висловлено декілька критичних зауважень.
По-перше, ТОВ «Ес Ай Центр» не підтвердило свою фінансову спроможність, а відтак прямо порушено вимоги Закону України «Про здійснення державних закупівель» та документації конкурсних торгів. Так, згідно із наданою звітністю ця компанія є постійно збитковою, причому розмір збитків за дев’ять місяців 2015 року тільки зріс порівняно з півріччям. Крім того, компанія має від’ємні показники як рентабельності діяльності (мінус 17,3 %) так і рентабельності активів (мінус 19,2 %), що аж ніяк не характеризує її як надійного партнера під час реалізації проекту державного масштабу. Звертає увагу на себе той факт, що компанію створено одразу після того, як в НКРЗІ повідомили про те, що їм вдалося підготувати фінальний порядок надання послуги перенесення номерів в рамках робочої групи з учасниками ринку та розробити варіант, який влаштовує всіх учасників процесу – і операторів, і адміністратора послуги.
Важливим є те, що кошти УДЦР є державними коштами, які підлягають тотальному контролю, а тому довірити багатомільйонний контракт новоствореній та збитковій компанії, у якої, відповідно до поданих документів, на балансі необоротних активів менш ніж на 3 тис. грн, – є неприпустимим та зрадницьким рішенням у відношенні не лише до державних інтересів, а й до тисяч громадян, які, можливо, якнайшвидше хотіли б скористатись послугою перенесення свого номеру.
По-друге, компанія свідомо пішла на маніпуляції зі своєю документацією та завідомо внесла недостовірну інформацію у пропозицію, що могло призвести до отримання переваги над іншими учасниками в розмірі 25 балів, які скоріше за все стали б вирішальними під час визначення переможця. Так, ТОВ «Ес Ай Центр» у своїй пропозиції зазначив, що вартість послуг з технічної підтримки АІС ЦБД ПН протягом 36 місяців складає «0 (нуль) грн 0 (нуль) коп.». Слід зазначити, що цей факт ще під час розкриття пропозицій неабияк здивував та збентежив інших учасників торгів, які одразу поставили під сумнів правдивість такої ціни.
Довідково: методика оцінки пропозицій учасників побудована таким чином, що зі 100 можливих балів 50 припадає на ціну, яка, у свою чергу, включає в себе 25 балів за вартість проектування, розроблення та впровадження АІС ЦБД ПН та 25 балів за вартість технічної підтримки системи протягом 36 місяців. Такий підхід є пропозицією ТОВ «Технічний Центр Інтернет», що була врахована УДЦР в документації конкурсних торгів. Сама компанія ТОВ «Технічний Центр Інтернет» не прийняла безпосередню участь у повторному конкурсі.
У той же час міжнародна компанія Teletech, яка виступила субпідрядником компанії-учасника в цих торгах, у своїй відповіді на офіційний запит УДЦР зазначила, що ніякої безкоштовної технічної підтримки вони не будуть надавати, а ціна технічної підтримки прикладного (функціонального) програмного забезпечення в рамках зазначеного проекту вже включена у вартість самої системи, чим фактично «вивела на чисту воду» загадкову нульову вартість технічної підтримки у ТОВ «Ес Ай Центр».
Також було враховано пропозицію ТОВ «Технічний Центр Інтернет» стосовно того, що при оцінці цінової пропозиції необхідно розглядати дві складові: вартість побудови і впровадження самої системи та вартість наступних періодичних платежів за технічну підтримку і супроводження цієї системи. Причому сама компанія ТОВ «ТЦІ» не прийняла безпосередню участь у повторному конкурсі.
Ця обставина стала суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі, адже ТОВ «Ес Ай Центр» є єдиним із шести учасників повторних конкурсних торгів, який не відокремив вартість технічної підтримки АІС ЦБД ПН, а включив її до вартості послуг з проектування, розроблення та впровадження системи. Такий підхід не тільки не відповідає вимогам документації конкурсних торгів, але й суттєво дискредитує як компанію-учасника, так і словенську компанію Teletech, яка навпаки повинна бути прикладом прозорості та конкурентної боротьби в Європі.
На нашу думку, такі дії є недопустимими під час чесного конкурсу, та можуть містити ознаки антиконкурентних дій з метою отримання перемоги будь-якою ціною та способами.
Не пропустите интересное!
Підписывайтесь на наши каналы и читайте анонсы хай-тек новостей, тестов и обзоров в удобном формате!
Обзор беспроводных наушников Ugreen HiTune S5: цепкие
Первые Bluetooth-наушники с дополнительным креплением на ухе – рассказываем про Ugreen HiTune S5. Так ли они хороши для спорта?
DJI больше не ограничивает полеты дронов над аэропортами и военными базами DJI дрон
Китайская компания DJI, крупнейший производитель дронов в мире, с 13 января 2025 года отключила систему геозонирования (GEO) в своих приложениях DJI Fly и DJI Pilot
Microlino Spider — реинкарнация Isetta в кузове кабриолет и люксовым салоном автомобиль
Вместе с новой моделью была анонсирована программа Microlino Custom, которая позволяет покупателям создать свою версию автомобиля через онлайн-конфигуратор