У Києві розпочалася зустріч активістів руху Вікімедіа з Центральної та Східної Європи
19.12.14
19 грудня о 10:30 розпочалася триденна Центрально-Східноєвропейська зустріч Вікімедіа. Близько 70 досвідчених дописувачів Вікіпедії та інших проектів Вікімедіа з різних країн Центральної та Східної Європи зібралися у Києві для того, щоб ділитися досвідом, отримувати нові навички та реалізовувати міжнародну співпрацю.
Зустріч проводить Громадська організація «Вікімедіа Україна» — офіційне регіональне відділення «Фонду Вікімедіа», яке підтримує діяльність Вікіпедії та сестринських проектів на території України. До Києва приїхали активісти з понад 20 країн Європи, переважно вони є представниками регіональних відділень «Фонду Вікімедіа», аналогічних до українського, а також представники самого Фонду зі США.
У вступному слові голова правління ГО «Вікімедіа Україна» Андрій Макуха висловив щире бажання усім присутнім досягти цілей зустрічі та збагатитися досвідом один одного. Упродовж усіх днів заходу вікімедійці обговорять широке коло питань, починаючи зі звичних для Вікіпедії тематичних тижнів та міжнародних фотоконкурсів «Вікі любить пам’ятки» та «Вікі любить Землю», і закінчуючи складними офлайновими проектами: запровадженням «свободи панорами» у національному законодавстві чи використанням Вікіпедії в освіті.
Відкриття конференції розпочалося з виступів представників різних країн: вони коротко розповіли про досвід своїх спільнот, яким можуть поділитися з іншими. Так, наприклад, Ґрета Дочі з Албанії та Сусанна Мкртчян з Вірменії зможуть поділитися тим, як їхні організації організовували вікітабори для охочих колективно писати статті до Вікіпедії; Ян Ґрох з Чехії розповість про перший досвід своєї команди з найму оплачуваного працівника, коли волонтерських рук явно не вистачало. Інші гості навпаки отримають нові знання: Світлана Єрмаковіч та Ганна Барадзіна з Білорусі хочуть більше дізнатися про організацію тренінгів з редагування Вікіпедії, а Вася Атанассова з Болгарії сподівається отримати ідеї щодо законодавчого запровадження «свободи панорами» у своїй країні, що також цікаво і українцям.
Нагадаємо, що Центрально-Східноєвропейська зустріч Вікімедіа 2014 (Wikimedia Central Eastern European Meeting-2014) — це третя щорічна зустріч редакторів вільної енциклопедії Вікіпедія та інших вікіпроектів з Центральної та Східної Європи. Попередні були у Словаччині та Сербії.
Захід відбувається у приміщенні Київського національного лінгвістичного університету, в корпусі № 3, розташованого за адресою м. Київ, вул. Лабораторна, 5/17. Робоча мова зустрічі — англійська.
Не пропустите интересное!
Підписывайтесь на наши каналы и читайте анонсы хай-тек новостей, тестов и обзоров в удобном формате!
Обзор Asus Zenbook S 16 (UM5606): новая волна
Новый ноутбук Asus Zenbook S 16 выполнен в корпусе из необычного металла, построен на базе свежей платформы AMD, адаптированной для ИИ, и имеет отличную автономность. Расскажем об этом премиальном ноутбуке подробнее
ИИ Google Gemini Live теперь поддерживает украинский язык Google искусственный интеллект обновление
Google представил поддержку Gemini Live на украинском языке. Функция уже доступна на Android и вскоре появится на iOS.
Jeep выпустила внедорожник с гибридным двигателем в стиле военного Willys MB 1941 года автомобиль
Jeep Wrangler 4xe Willys ’41 Special Edition включает 2.0-литровый турбодвигатель и два электромотора, обеспечивая мощность в 375 л.с. и 21 милю (34 км) хода на электротяге.