Як Apple порушила патент і чому компанії заборонили продавати смарт-годинники
27.12.23
Тиждень назад стало відомо про позов медичної компанії Masimo до Apple щодо використання їх патенту технології вимірювання рівня кисню в крові. Комісія з міжнародної торгівлі США (ITC) ухвалила постанову про заборону імпорт деяких Apple Watch у США. Це рішення прийшло в найгірший з можливих моментів для Apple – перед Різдвом, коли ці пристрої продаються найкраще.
Скарга Masimo, яка спочатку була зосереджена на технології, представленій у Series 6, датується червнем 2021 року. Медична компанія заявила, що Apple почала наймати співробітників Masimo, починаючи з головного медичного директора Masimo. Восени 2020 року Apple представила Series 6, в якій вперше й з’явився датчик SpO2.
Masimo — це каліфорнійська компанія, заснована в 1989 році, яка зосереджена в основному на виробництві медичних пристроїв для моніторингу стану здоров’я пацієнтів. У 2022 році, завдяки придбанню бренду Sound United, Masimo розширила сферу своєї діяльності, що включало домашні аудіосистеми та електроніку для носіння, зосереджену на моніторингу функцій здоров’я.
Реакція Apple
У Apple заявили, що «категорично не згодні» з таким рішенням і вживають заходів, щоб відновити продаж. Представник Apple уточнив, що компанія оскаржила заборону в Апеляційному суді Федерального округу США у Вашингтоні.
Експерти припускають, що подання апеляції Apple продовжить винесення «остаточного» вердикту ITC у цій справі ще приблизно на рік.
Загалом можна купити годинник у звичайних магазинах Apple Store у США, але лише до 24 грудня. Заборона комісії поширюється лише на офіційні канали продажів Apple. Тобто інші роздрібні мережі, такі як Best Buy і Walmart, зможуть продовжувати продавати годинник без обмежень. Ну і інші країни поки не обмежували права компанії.
Що очікує Apple Watch?
Apple також працює над оновленням програмного забезпечення, яке могло б уникнути подальшого порушення патентів Masimo. Але в Masimo заявляють, що проблема також пов’язана з апаратним забезпеченням і вимагатиме глибших змін.
Але поки що єдина модель годинника яка не має датчика кисню і зможе продаватися у США – Apple Watch SE. Заборона поширюється тільки на Штати, тому у пропозиції Apple в Україні змін не буде.
Доки поточна патентна суперечка не буде вирішена, Apple не може виконувати позагарантійний ремонт апаратного забезпечення або заміну старіших Apple Watch Series 6 і новіших моделей в офіційних сервісних центрах. Майбутня заборона на продаж смарт-годинників Apple Inc. у США також заборонить компанії лагодити зламані годинники.
Заборона на годинники залишається в силі, доки Apple не укладе ліцензійну угоду з Masimo, не отримає федеральну відстрочку, або ще якось не вирішить проблему.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!

Огляд килимка з бездротовою зарядкою Logitech G Powerplay 2



Logitech має чудові бездротові мишки, а ще є килимок з бездротовою зарядкою G Powerplay 2, який дозволить тримати їх зарядженими прямо під час використання.

Neuralink випустить чіп Blindsight, який поверне зір незрячим Ілон Маск медицина розробка
Ілон Маск підтвердив, що компанія готується до випробувань нового імпланту Blindsight, розробленого для відновлення зору у сліпих людей у низькій роздільній здатності.
Aston Martin та Curv Racing Simulators представили симулятор автомобіля AMR-C01-R за $75 тисяч автомобіль ігри
Конструкція симулятора заснована на вуглецевому монококу і включає фірмові решітки радіатора Aston Martin