Як Apple порушила патент і чому компанії заборонили продавати смарт-годинники
27.12.23
Тиждень назад стало відомо про позов медичної компанії Masimo до Apple щодо використання їх патенту технології вимірювання рівня кисню в крові. Комісія з міжнародної торгівлі США (ITC) ухвалила постанову про заборону імпорт деяких Apple Watch у США. Це рішення прийшло в найгірший з можливих моментів для Apple – перед Різдвом, коли ці пристрої продаються найкраще.
Скарга Masimo, яка спочатку була зосереджена на технології, представленій у Series 6, датується червнем 2021 року. Медична компанія заявила, що Apple почала наймати співробітників Masimo, починаючи з головного медичного директора Masimo. Восени 2020 року Apple представила Series 6, в якій вперше й з’явився датчик SpO2.
Masimo — це каліфорнійська компанія, заснована в 1989 році, яка зосереджена в основному на виробництві медичних пристроїв для моніторингу стану здоров’я пацієнтів. У 2022 році, завдяки придбанню бренду Sound United, Masimo розширила сферу своєї діяльності, що включало домашні аудіосистеми та електроніку для носіння, зосереджену на моніторингу функцій здоров’я.
Реакція Apple
У Apple заявили, що «категорично не згодні» з таким рішенням і вживають заходів, щоб відновити продаж. Представник Apple уточнив, що компанія оскаржила заборону в Апеляційному суді Федерального округу США у Вашингтоні.
Експерти припускають, що подання апеляції Apple продовжить винесення «остаточного» вердикту ITC у цій справі ще приблизно на рік.
Загалом можна купити годинник у звичайних магазинах Apple Store у США, але лише до 24 грудня. Заборона комісії поширюється лише на офіційні канали продажів Apple. Тобто інші роздрібні мережі, такі як Best Buy і Walmart, зможуть продовжувати продавати годинник без обмежень. Ну і інші країни поки не обмежували права компанії.
Що очікує Apple Watch?
Apple також працює над оновленням програмного забезпечення, яке могло б уникнути подальшого порушення патентів Masimo. Але в Masimo заявляють, що проблема також пов’язана з апаратним забезпеченням і вимагатиме глибших змін.
Але поки що єдина модель годинника яка не має датчика кисню і зможе продаватися у США – Apple Watch SE. Заборона поширюється тільки на Штати, тому у пропозиції Apple в Україні змін не буде.
Доки поточна патентна суперечка не буде вирішена, Apple не може виконувати позагарантійний ремонт апаратного забезпечення або заміну старіших Apple Watch Series 6 і новіших моделей в офіційних сервісних центрах. Майбутня заборона на продаж смарт-годинників Apple Inc. у США також заборонить компанії лагодити зламані годинники.
Заборона на годинники залишається в силі, доки Apple не укладе ліцензійну угоду з Masimo, не отримає федеральну відстрочку, або ще якось не вирішить проблему.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Магнітна настільна лампа Baseus: тяжіння світла
Настільна лампа Baseus виявилася дуже універсальною завдяки своєму кріпленню. Розкажемо докладніше
Стали відомі фінальні системні вимоги STALKER 2: Heart of Chornobyl
ігри комплектуючіGSC Game World поновила системні вимоги для S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, які стали більш оптимізованими в порівнянні з тими, що були представлені кілька років тому
У ChatGPT додали функцію інтернет-пошуку
інтернет пошук штучний інтелектПошук у ChatGPT обіцяє прискорити доступ до потрібної інформації, уникаючи тривалих пошуків та сортування посилань.