Важливі питання при виборі офісного ноутбука
17.11.22
Розкриваються ряд питань та факторів які впливають на вибір ноутбуку. На що звертати увагу в розрізі автономності, процесора, екрану, габаритів, пам’яті та класу пристрою.
Час роботи батареї
Зважаючи на ситуацію, коли відключення електрики йдуть не тільки за графіком, але і поза ним, варто звертати увагу на лептопи з хорошим запасом батареї або довгим терміном роботи без мережі, заявленим виробником. Мінімально, ви повинні мати можливість працювати хоча б 4-5 годин без підключення до мережі, а в ідеалі 9-12 годин. Багато сучасних тонких ноутбуків забезпечують такий час роботи. Наприклад, такі лінійки як Lenovo Yoga, Acer Swift, Asus Zenbook, або просто будь-який ноутбук класу Intel Evo з легкістю зможе забезпечити вас комфортною роботою без підзарядки
Центральний процесор
“Серце вашого ноутбука” – та деталь, яка відповідає за швидку та продуктивну роботу всього ноутбука. Чим він потужніший, тим краще. І тим більш вам зручно буде за ним працювати. Якщо потрібний базовий офісний лептоп, де буде тільки робота або серфінг в інтернеті, вам підійдуть Intel® Core™ 12 покоління з індексом U – процесори 9-15 Вт, до 10 ядер (2 ядра P-core, 8 ядер E-core) та 12 потоків. Ці забезпечують роботу тонких ноутбуків та інших компактних пристроїв, наприклад, лептопа з двома екранами. Якщо ж окрім роботи в екселі, вам потрібно буде паралельно ще серфити в інтернеті, дивитися відео та багато іншого, тоді потрібен ноутбук з процесором при індексі P – до 28 Вт, до 14 ядер (6 ядер P-core, 8 ядер E-core) та 20 потоками. Ними оснащуються високопродуктивні тонкі та легкі ноутбуки. Характерної їх особливістю є тривалий час автономної роботи (див. пункт 1).
Якщо ви вирішили брати менш новий ноутбук, тоді дивіться вже знайомий індекс U або G7 (наприклад: Intel Core i5-1145G7).
Екран та його матриця
Незалежно від того, чи є ви графічним дизайнером або звичайним менеджером, хто показує клієнтам багато різного контенту, правильна передача кольору має величезну вагу. Адже якщо вам потрібен звичайний жовтий, то вам потрібен саме жовтий. Не говорячи про те, що вам потрібно красиво презентувати якийсь відтінок або градієнт. При виборі ноутбука уточнюйте, яке sRGB охоплення екрана. Чим він вищий – тим краще. Роздільна здатність екрана матиме значення для тих, хто працює з електронними таблицями або займається програмуванням. А також тим, кому потрібна хороша та чітка картинка.
Портативність
Розмір, вага та надійність мали значення, коли ви тягали ноутбук на роботу. Зараз, коли ви сіли в кафе, а через 5 хвилин потрібно звідти виходити, тому що там вимкнули світло, всі ці параметри мають ще більше значення. Як правило, 13-ти дюймові ноутбуки важать найменше, тоді як 15-ти дюймові вважаються повнорозмірними і важать більше. Ще чим новіший ноутбук, тим він буде легше, оскільки, стандарт для офісного ноутбука минулих років 2,4 кг, у той час як для нинішнього 1,5 кг. Погодьтеся, коли часто носиш із собою ноутбук та зарядку, відчуваєш кожні 100 грамів.
Оперативна пам’ять
Оперативна пам’ять – це те, що крім процесора дійсно впливає на швидкість роботи вашого ноутбука, тому якщо ви можете – не заощаджуйте на ній. Бощ збільшити її обсяг у ноутбуках не можна. Тим не менш, скільки вам потрібно, дійсно залежить від того, які речі ви робитимете. Швидше за все, ви зможете обійтися 8 ГБ ОЗУ для звичайних дій, але якщо ви використовуєте кілька програм і регулярно маєте багато відкритих вкладок, вам знадобиться трохи більше потужності, наприклад, 16 ГБ. Також цей обсяг продовжить термін вашого ноутбука в тому плані, що морально застаріє він набагато пізніше.
Чи можна працювати на ігровому ноутбуці?
Ну, звичайно можна, а чому ні? Ігрові ноутбуки насправді дуже потужні машини, оскільки вони призначені для обробки складної графіки та ресурсоемних ігор. Недоліком, однак, є те, що вони великі та важкі, а час автономної роботи не такий тривалий – 2-3 години максимум. Таким чином, хоча ви, безумовно, можете виконувати свої робочі завдання на ігровому комп’ютері, він не є ідеальним для мобільності та витривалості. При цьому всьому ціна на такий лептоп буде вищою, ніж на офісний, а ви переплатите за функції, які вам просто не потрібні.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Огляд бездротових навушників Ugreen HiTune S5: чіпкі
Перші Bluetooth-навушники з додатковим кріпленням на вусі розповідаємо про Ugreen HiTune S5. Чи такі вони хороші для спорту?
Дрон DJI Flip управляється голосом і літає півгодини від одного заряду DJI дрон
DJI Flip особливий складним дизайном і вагою менше 249 грамів легко поміщається в долоні і не вимагає реєстрації в більшості країн
HMD повністю припинила виробництво всіх смартфонів Nokia HMD Nokia бізнес смартфон
HMD Global офіційно оголосила про завершення випуску смартфонів під брендом Nokia, що символізує закінчення ери мобільних пристроїв із цим легендарним ім’ям