The New York Times буде судитися з OpenAI та Microsoft через порушення авторських прав їхнім штучним інтелектом
01.01.24
Боротьба із засиллям штучного інтелекту у кожному чайнику дійшла нового рівня. Поки актори та виробничі колективи бойкотують ШІ яке імітує та відтворює реальних людей, судові процеси торкнулись самих витоків роботи нейромереж – їхнього навчання.
Газета The New York Times винесла позов проти компаній OpenAI та Microsoft за порушення авторських прав. Заявник стверджує, що обидві компанії створили свої штучні інтелектуальні моделі, використовуючи “копіювання та використання мільйонів” статей газети і тепер “безпосередньо конкурують” з їхнім контентом.
Зазначається, що великі мовні моделі (LLM) OpenAI та Microsoft, на яких базуються ChatGPT та Copilot, “здатні генерувати вихідні дані, які дослівно відтворюють контент The New York Times, точно резюмують його та імітують його виразний стиль“. Це “підриває та завдає шкоди” відносинам газети з читачами і призводить до втрати “підписок, ліцензування, реклами та партнерських доходів”.
У позові також зазначається, що ці моделі ШІ “загрожують високоякісній журналістиці“, завдаючи шкоди здатності агентств новин захищати і монетизувати контент.
Водночас зазначається, що випуск моделей ШІ, навчених на основі матеріалів The New York Times, виявився дуже прибутковим як для Microsoft, так і для OpenAI. Газета стверджує, що протягом кількох місяців намагалася вести переговори з обома компаніями, щоб “забезпечити справедливу вартість використання свого контенту“, але не змогла дійти згоди.
Тому видання висунуло позов проти обох компаній через порушення авторських прав та вимагає відшкодування “мільярдів доларів законної та реальної шкоди” за звинуваченням у копіюванні своїх робіт. Також стверджується, що суд повинен заборонити OpenAI та Microsoft використовувати контент Times для навчання своїх моделей ШІ та видалити матеріали газети із наборів даних компаній.
У останні місяці кілька новинних агентств заблокували систему сканування OpenAI, щоб запобігти збору контенту зі своїх сайтів для навчання моделей ШІ. The New York Times, BBC, CNN та Reuters вчинили таким чином. Аксель Спрінгер, власник Politico та Business Insider, уклав угоду з OpenAI, дозволяючи ChatGPT отримувати інформацію безпосередньо з обох джерел. Associated Press також надала дозвіл OpenAI на використання своїх новин для навчання моделей протягом наступних двох років.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Тест ноутбука Asus Zenbook S 14 UX5406S: ультра-компакт
Компанія Asus випустила оновлену модель у сімействі ноутбуків Zenbook S. Розглянута модель UX5406S отримала новий процесор Intel покоління Lunarlake. Чим цікавий лептоп і нові комплектуючі – розповімо далі.
У WhatsApp з’являться нові фільтри та підвищиться якість відео під час дзвінків WhatsApp месенджер оновлення
WhatsApp представив оновлення з чотирма покращеннями для відеодзвінків. Тепер користувачі можуть вибирати, кого з учасників групи запросити на дзвінок, уникаючи сповіщення всіх її членів.
Xiaomi випустила компактний сейф Mijia з акумулятором, Bluetooth та сканером відбитків Bluetooth Xiaomi
Xiaomi анонсувала новий Mijia Smart Safe 30 см, призначений для захисту цінних речей із використанням сучасних технологій.