Статистика роботи мережі 4G від Київстар за 5 років
08.03.23
На початку березня 2018 року відбувся фінальний тендер на частоти 1800 МГц, які мали ключову роль для розгортання килимового покриття 4G в Україні. Через 5 років Київстар підбиває підсумки будівництва мережі швидкісного інтернету та як українці ним користуються зараз, в умовах війни.
Уже наприкінці 2018 року швидкісний інтернет від Київстар був доступний в містах та селах, де проживало 47% населення країни. При цьому 3,1 млн абонентів активно користувалися 4G. У середньому кожен 4G-абонент використовував понад 6 Гб щомісяця.
На початку 2022 року мобільний оператор забезпечував швидкісним інтернетом вже 90% населення країни, а більше 12 млн абонентів Київстар регулярно користувалися саме 4G. У середньому, по 10 Гб інтернет-трафіку щомісяця.
Завдяки великому покриттю та ємності 4G-мережі Київстар, українці в перші місяці російського вторгнення могли оперативно отримувати життєво важливу інформацію онлайн, дивитися актуальні новини, спілкуватися з рідними, дистанційно працювати та навчатися. Наприклад, у березні-квітні минулого року загальні обсяги дата-трафіку в мережі Київстар зросли на понад 10% у порівнянні лютим.
Під час війни
Не зважаючи на те, що російські загарбники завдають руйнувань телеком-мережам України, інженери оперативно відбудовують базові станції і продовжують запускати 4G у нових містечках та селах. З 24 лютого 2022 року спеціалісти Київстар технологічно оновили понад 7000 базових станцій, де встановили обладнання для зв’язку 4G. Крім цього, побудували 700 нових базових станцій з 4G і відновили 600 веж, які були зруйновані ворогом. Також національний регулятор безкоштовно виділив додаткові частоти 2300 МГц. Їх використання дозволило покращити зв’язок у регіонах, які прийняли до себе вимушених переселенців.
Завдяки безпрецедентним зусиллям технічних спеціалістів Київстар у кінці грудня 2022 року 4G-мережа продовжувала працювати в містах і селах, де проживало майже 90% населення України*. На той час швидкісним інтернетом регулярно користувалося вже 13 млн абонентів, а використання мобільного інтернету на одного абонента досягло 12 Гб на місяць.
У 2023 році 4G все ще має великі перспективи в Україні, адже швидкісним інтернетом послуговується 80% інтернет-користувачів. При цьому, 95% смартфонів у мережі оператора підтримують цю технологію. Тому Київстар і далі інвестуватиме в її розвиток, зокрема у VoLTE та інші сучасні технічні рішення. А клієнти, які все ще користуються 3G, можуть перейти на новий стандарт, просто і без додаткових витрат змінивши свою стару SIM-картку на нову в будь-якому магазині Київстар.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Тест ноутбука Asus Zenbook S 14 UX5406S: ультра-компакт
Компанія Asus випустила оновлену модель у сімействі ноутбуків Zenbook S. Розглянута модель UX5406S отримала новий процесор Intel покоління Lunarlake. Чим цікавий лептоп і нові комплектуючі – розповімо далі.
У WhatsApp з’являться нові фільтри та підвищиться якість відео під час дзвінків WhatsApp месенджер оновлення
WhatsApp представив оновлення з чотирма покращеннями для відеодзвінків. Тепер користувачі можуть вибирати, кого з учасників групи запросити на дзвінок, уникаючи сповіщення всіх її членів.
Xiaomi випустила компактний сейф Mijia з акумулятором, Bluetooth та сканером відбитків Bluetooth Xiaomi
Xiaomi анонсувала новий Mijia Smart Safe 30 см, призначений для захисту цінних речей із використанням сучасних технологій.