P2P обмін криптовалют: як і де шукати сервіс обміну
22.09.23
Операції з криптовалютами користуються величезною популярністю у всьому світі, а P2P-обмін суттєво розширює можливості традиційних криптотранзакцій. p align=”justify”> Однорангова мережа (peer-to-peer) – це популярний підхід до криптообміну, який дозволяє торгувати, купувати і продавати цифрові монети без допомоги третьої сторони – такі угоди здійснюються безпосередньо між двома трейдерами. Однорангові торгові платформи хвалять за наявність прозорих децентралізованих мереж та надзвичайно безпечних торгових механізмів. Крім того, P2P має менше правил, тому ці сервіси добре відомі в країнах із досить строгими валютними обмеженнями.
Інвестори з усього світу прагнуть торгувати на цьому швидкозростаючому ринку в результаті його популярності, що збільшується. Розглянемо принцип роботи P2P-обміну, а також найкращі способи пошуку надійних та перевірених сервісів peer-to-peer. Продовжуйте читати, щоб дізнатися, чому за деяких сценаріїв P2P вважатиметься найкращою торговою практикою.
Як працює P2P обмін
Однорангові (P2P) сервіси криптовалют – це, по суті, платформи, на яких користувачі можуть торгувати цифровою валютою безпосередньо один з одним. Обмінники або біржі peer-to-peer дають трейдерам свободу вибирати інших трейдерів, з якими вони хочуть торгувати, на відміну від централізованих або децентралізованих бірж.
Використовуючи послуги P2P-сервісів, ви можете переглянути список продавців та вибрати того, який пропонує найкращий варіант оплати, не відмовляючись від контролю над своїми активами. На відміну від централізованих платформ криптовалют, однорангова немає єдиної точки відмови.
Більшість P2P-мереж пов’язують покупців і продавців, зіставляють діапазони цін і забезпечують безпеку фінансових транзакцій, запобігаючи шахрайству. Крім того, це чудовий спосіб торгівлі, оскільки він відкриває безліч варіантів оплати, таких як гаманець PayTm, Net Banking, IMPS та UPI, які зазвичай недоступні на біржах та обмінниках.
Як працює однорангова мережа у принципі? P2P-торгівлю можна порівняти із системою пошуку партнерів, у якій покупці та продавці пов’язані для потенційних угод. У цій мережі безпека забезпечується рейтингами чи відгуками. Так, перш ніж здійснювати якусь транзакцію, ви можете вивчити репутацію покупців чи продавців активів у P2P-мережах.
Оскільки всі учасники P2P-торгівлі мають однакові права та обов’язки, треті особи не потрібні. Натомість для перевірки транзакцій та запобігання подвійним витратам система використовує методи консенсусу. У результаті кожен учасник мережі має копію реєстру, в якому детально описані всі транзакції, здійснені рештою всіх учасників мережі.
Де шукати сервіси для P2P обміну
P2P-торгівля очевидно набирає популярності серед трейдерів та інвесторів по всьому світу. Сьогодні для користувачів є величезна кількість різних платформ, що підтримують такий обмін. Однак, оскільки це питання, що стосується ваших грошей, просто пошукати сервіс в інтернеті буде недостатньо.
Щоб знайти надійну P2P-біржу або перевірений P2P-обмінник, краще користуватися відповідними добірками, рейтингами та моніторингами, в які включені лише ті платформи, яким можна довіряти.
Розглянемо найпопулярніші їх.
Моніторинг Scanbit
Scanbit – онлайн-моніторинг криптосервісів, який допомагає користувачам знайти перевірені біржі та надійні обмінники з вигідними умовами та безпечними послугами. Щоб вибрати найкращий сервіс із підтримкою P2P, просто введіть напрямок обміну та відсортуйте список за рейтингом довіри, кількістю відвідувань або кількістю доступних валют.
При складанні рейтингу Scanbit усі сервіси ретельно перевіряються вручну – команда аналізує відгуки користувачів на трастових ресурсах та регулярно оновлює рейтинг у реальному часі. Ресурс оцінює біржі та обмінники за 5 ключовими параметрами – репутація, функціональність, безпека, публічність, зручність.
Рейтинг Cryptonisation
Cryptonisation – рейтинг кращих обмінників і бірж, що працюють за системою peer-to-peer, у 2023 році. При формуванні списку сервісів враховується велика кількість параметрів – кількість фіатних і цифрових активів, що підтримуються, обов’язковість верифікації, кількість доступних способів оплати, розмір комісії, мова інтерфейсу, можливість обміну за готівку при особистій зустрічі, підтримка користувачів, наявність підвищеного захисту, вбудований гаманець, швидкість транзакцій та інше. Крім того, ресурс також дозволяє знайти кращу опцію для користувачів-початківців.
Переваги P2P обміну
Основна перевага P2P-торгівлі полягає в тому, що вона дає людям максимальний контроль та автономію над своїми коштами, а також пропонує більш швидкі угоди, більше опцій оплати та варіантів виведення коштів. Загалом ідея створення P2P-сервісів була зумовлена головним недоліком традиційного обміну цифрових грошей – посередники стягують високу комісію. А при постійному здійсненні угод ця проблема ставала особливо помітною.
У P2P-платформі всі недоліки класичних обмінників та бірж усунуті завдяки автоматизації процесу та повністю спрощеній процедурі обміну. Транзакція за звичайними послугами може тривати від кількох хвилин до кількох годин, а на автоматизованих ресурсах угоди укладаються майже миттєво — будь-які затримки обміну викликані виключно діями користувачів.
Крім суттєвої економії часу, P2P-сервіси мають й інші сильні сторони, які роблять P2P-торгівлю криптовалютою краще за інші моделі.
- Відсутність посередника. Якщо розпочнуться проблеми зі звичайним обмінником або біржею, всі операції будуть зупинені, а транзакції будуть заморожені. У випадку з P2P-сервісами такий сценарій у принципі виключається, оскільки посередник відсутній.
- Відсутність централізованого контролю. Всі угоди, укладені за принципом peer-to-peer, децентралізовані — ніхто, включаючи державні органи, не може втручатися у висновок транзакцій та процедуру обміну.
- Безпека. Всі операції абсолютно захищені. Шахраї не зможуть отримати доступ до грошей користувачів, оскільки учасники транзакції не передають приватні ключі стороннім особам. Крім того, надійності операцій також сприяє застосування технології спеціальних рахунків умовного депонування, на яких зберігаються гроші до здійснення угоди. А на самому майданчику немає резервів монет, тому її злом не дає зловмисникам і хакерам жодного інтересу.
- Анонімність. Порівняно з традиційними обмінниками та біржами, P2P-сервіси не збирають інформацію про клієнтів — немає необхідності проходити AML/KYC. Це сприяє прозорості та конфіденційності угод.
- Рейтинг користувачів. P2P-сервіси дозволяють оцінювати продавців за фактом виконання угоди — ви завжди бачите обсяг транзакцій, а також рівень довіри та кількість суперечок. Ці дані допомагають знайти найнадійніших продавців.
- Відсутність комісії. Платформи, що надають послуги за принципом P2P, не стягують комісію при купівлі цифрових монет. А продавці платять надзвичайно маленьку комісію за успішну угоду — зазвичай вона становить не більше 1%.
- Кращі умови. P2P-сайти не ставлять ціну. Отже, ви завжди можете знайти найвигідніші курси та найбільш конкурентоспроможні умови.
- Зручні опції оплати. Ви можете поповнити або вивести свої гроші навіть без банківських рахунків і платіжних карток. P2P-платформи часто підтримують розширені платіжні методи, такі як міжнародні перекази, подарункові картки, поповнення мобільного та багато іншого.
Всі ці переваги роблять P2P-платформи одним із найкращих варіантів для тих, кому необхідно вигідно, швидко та безпечно купити чи продати цифрові монети. Щоб вибрати хорошу P2P-платформу, звертайте увагу на термін роботи сервісу, репутацію майданчика та позитивні відгуки, безпеку транзакцій, комісії для продавців, доступні опції оплати, зручність інтерфейсу та інші характеристики. Пам’ятайте, що послуг багато, але довіряти можна далеко не всім.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Планшет Samsung Galaxy Tab S10 Ultra (SM-X926B): багато
Новий планшет Samsung Galaxy Tab S10 Ultra отримав великий 14,6”-екран, топовий процесор Mediatek Dimensity 9300 та стілус S Pen. Спробуємо розібратися для чого такий девайс
Семимісний позашляховик Hyundai Ioniq 9 отримав електромотор та запас ходу до 620 км Hyundai автомобіль електротранспорт
Hyundai представила Ioniq 9 – електричний позашляховик із трьома рядами сидінь, заснований на платформі E-GMP
Ще один бренд капсом. Redmi оновлює логотип та стратегію розвитку компанії Redmi бізнес дизайн
Redmi, суббренд Xiaomi, представив новий логотип, написаний великими літерами “REDMI”, що символізує стратегічну трансформацію компанії