Особливості ігрових ноутбуків у 2022: які нюанси потрібно знати
25.03.22
Клас ігрових ноутбуків з’явився понад 10 років тому. І з тих пір вони проходили довгий шлях від громіздкої «валізи» до дійсно не тільки портативного, а й автономного пристрою. Зараз не потрібно бути професійним спортсменом або чемпіоном з кросфіту, щоб носити з собою ваш робочий інструмент або бути залежним від розетки поруч. Адже завдяки оптимізації заліза та софта, заряду батареї для офісної роботи вистачить на кілька годин. Звичайно, в автономності вони будуть поступатися тому ж класу надтонких Intel EVO, але для звичайних завдань її повіністю вистачає. У 2022 році ви можете бути власником відмінного ноутбука, що поєднує в собі потужні компоненти, швидкий та якісний дисплей, високу якість зборки, крутяцький дизайн. Загалом, співвідношення ціни та якості. Відмінним поштовхом для розвитку сегмента ігрових ноутбуків став коронавірус, коли люди перестали працювати в офісах, обладнуючи своє робоче місце, де доведеться. І різкий стрибок ціни на криптовалюту, коли відеокарти за шалені гроші стали скуповувати майнери, і для простого користувача ПК вони стали майже недоступні.
І так що ж може запропонувати нам у 2022 році ігровий сегмент лептобудування? Насамперед, це потужні мобільні відеокарти і центральні процесори. Серце і розум вашого пристрою, так би мовити. При виборі своєї машини наголос потрібно зробити саме на ці елементи. Адже в геймерських ноутбуках ОЗУ та жорсткі диски ще можна міняти, але CPU та GPU ні. Але і цей апгрейд дуже хороший, адже в офісному сегменті всі компоненти розпаяні по материнській платі та заміни не підлягають. Яку комплектацію купили — таку і будете використовувати найближчі пару років. Так ось, купуючи ноутбук, звертайте увагу на процесор. Адже в іграх та рендерингу, якщо відеокарта дає якість, то основну роботу виконує процесор. І через пару років, коли залізо застаріє, в іграх можна зменшити налаштування графіки і все одно пограти на «мінімумі», адже процесор впорається. Для найвибагливіших гравців або тих, хто працює з «важким» дизайном та відеомонтажем, підійдуть процесори Intel Core i9-12900H (або його версія для розгону Intel Core i9-12900HK), Intel Core i7-12800H. У середньому сегменті можна орієнтуватися на десятиядерний Intel® Core™ i7-12650H або дванадцятиядерний Intel® Core™ i5-12600H. А для тих, хто любить просто поганяти в CS: GO або тільки починає своє знайомство з фотошопом — Intel Core i5-12500H або Intel Core i5-12450H.
Це нове покоління процесорів має значну перевагу, порівняно з іншими. Не секрет, що зараз триває перегони між виробниками. Хтось збільшує кількість ядер і потоків, при цьому потужність ядра не зростає, хтось збільшує потужність ядра, збільшуючи його продуктивність. У процесорах Intel® 12-го покоління інженери застосували обидва підходи. Тепер процесор — це гібридна конструкція, де є два типи ядер. Високопродуктивні (Performance-cores) використовуються для виконання ресурсоємних завдань. Високоефективні (Efficient-cores) забезпечують стабільну роботу багатопоточних, фонових задач. Адже працюючи, граючи на лептопах, ми часто дивимося серіали, стендапи, слушаємо музику або спілкуємося по відео зв’язку. Спеціальний фірмовий софт Intel® аналізує запущені програми, правильно розподіляючи навантаження між ядрами. Тому вам не доведеться вибирати між стабільною роботою та продуктивністю. Наприклад, Intel® Core™ i7-12800H має 6 Performance-cores та 8 Efficient-cores. Про фризи під час ігор та стриму можна забути. Деякі ноутбуки на базі 12-го покоління вже є у продажу.
Відеокарту найкраще брати Nvidia Geforce RTX 30XX, а ще краще починаючи від 3060. Але якщо ціна дуже кусається, можна взяти і попереднє покоління 20ХХ або бюджетні 3050ti. Четверте покоління Nvidia Geforce обіцяє вийти тільки в 2023 році, так що з нетерпінням чекаємо на оновлення.
На початку статті ми вказували, що з громіздкої «валізи» геймерський ноутбук за розмірами перетворився майже на офісний, вагою 1,6 кг. Подібні рішення мають багато компаній-виробників. Але чому два ноутбуки, що мають однакові характристики, значно можуть відрізатися в розмірах. І не лише у розмірах, а ще й у продуктивності? Вся справа в тому, що однакові за назвою відеокарти, можуть мати різний TGP, параметр що показує скільки Ват споживає вся відеокарта повністю. І якщо одна Nvidia Geforce RTX 3070 братиме 65W, то її колега ще одна Nvidia Geforce RTX 3070 140W. Ну, і що ви скажете, більше так більше. А секрет у тому, що більш споживаючі — це потужніші, але й охолодження для більш вимогливої GPU потрібно набагато серйозніше. Які виходи є із цієї ситуації? А виходу шукати не потрібно, адже Nvidia Geforce RTX 3070 65W теж дуже продуктивна і поступається старшій сестрі всього 15-20% потужності. Але якщо ви не хочете йти на компроміси, то Lenovo, Asus, Razer та інші випустили цілу серію зовнішніх відеокарт, які за допомогою підключення через порт USB Type-C з технологією Thunderbolt™ можуть перетворити навіть офісний ноутбук на ігровий. Єдиний мінус таких систем це ціна як ще один ноутбук.
ОЗУ у 2022 році також не пасе задніх. Ноутбуки Asus, що вже надійшли в продаж, мають нове покоління DDR5 з тактовою частотою 4800МГц. Загалом подібний прогрес дуже тішить – потужність зростає, габарити стають меншими, що дає можливість виробникам експериментувати з дизайном, а нам звичайним користувачам залишається збирати на ці чудеса гроші та насолоджуватися плавною роботою плюс стабільним геймплеєм.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Огляд бездротових навушників Ugreen HiTune S5: чіпкі
Перші Bluetooth-навушники з додатковим кріпленням на вусі розповідаємо про Ugreen HiTune S5. Чи такі вони хороші для спорту?
Microlino Spider – реінкарнація Isetta в кузові кабріолет та люксовим салоном автомобіль
Разом з новою моделлю було анонсовано програму Microlino Custom, яка дозволяє покупцям створити свою версію автомобіля через онлайн-конфігуратор.
Google Drive прискорить синхронізацію файлів та зменшить споживання трафіку Google оновлення
Google оновила хмарний сервіс Google Drive, додавши підтримку функції диференціального завантаження, яка прискорює синхронізацію файлів між локальними пристроями та хмарою.