Опитування КМІС: майже половина респондентів вважає що Telegram-канали публікують завжди перевірену інформацію
02.03.23
Київський міжнародний інститут соціології провів опитування громадської думки в рамках дослідження ГО «Український інститут медіа та комунікації».
За його результатами був підготовлений аналітичний звіт «Як функціонують та завойовують аудиторію неінституціоналізовані новинні Телеграм-канали українського сегмента».
Виявилось, що серед українців чимало наївних інтернет-користувачів, які довіряють всьому, що пишуть в Telegram. За даними дослідження, майже половина респондентів (45,2%) вважають, що Telegram-канали, в тому числі й анонімні, публікують завжди перевірену інформацію. Лише 28% опитаних однозначно не погоджуються з цією тезою. З дихотомічною тезою про те, що «телеграм-канали завжди публікують неперевірену інформацію», погоджується 21,3% опитаних, тоді як не погоджується – 50,1%.
52,2% опитаних погоджуються з тезою, що «телеграм-канали іноді публікують неперевірену інформацію», тоді як 20,3% — не погоджуються з цим. Водночас із тезою про те, що «телеграм-канали часто публікують фейки», більше користувачів не погоджується (37%), ніж погоджується (34,5%).
Топ-10 Telegram-каналів українського сегмента займає більшість з неінституціоналізованих і які є анонімними. Автори дослідження вважають, що більшість цих каналів мають штучно завищені показники кількості підписників.
Опитування проводилося Київським міжнародним інститутом соціології з 21 листопада по 29 грудня 2022 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера. Опитано 2005 респондентів. Статистична похибка вибірки не перевищує: 2,4% для показників близьких до 50%, 2,1% — для показників близьких до 25%, 1,5% — для показників близьких до 10%.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Планшет Samsung Galaxy Tab S10 Ultra (SM-X926B): багато
Новий планшет Samsung Galaxy Tab S10 Ultra отримав великий 14,6”-екран, топовий процесор Mediatek Dimensity 9300 та стілус S Pen. Спробуємо розібратися для чого такий девайс
S.T.A.L.K.E.R. 2 збирає дані українців для ТЦК – черговий фейк росіян війна ігри
Згідно з інформацією видання 404media, через Telegram та електронні поштові скриньки журналістів поширюється фейкове відео з підробленим водяним знаком WIRED
З iPhone приберуть фізичні SIM-картки з 2025 року Apple SIM-карта смартфон
Apple продовжує розвивати використання eSIM, і вже у вересні 2024 року з виходом iPhone 17 планує відмовитися від фізичних SIM-карток на більшості міжнародних ринків.