Dragonfly Aerospace ввела в експлуатацію український супутник EOS SAT-1
12.03.23
Команда виробника космічної оптики та супутників Dragonfly Aerospace повідомила, що український приватний супутник EOS SAT-1 X-діапазону успішно введений в експлуатацію. Він оснащений двома високоточними камерами DragonEye і має спостерігати за земною поверхнею в оптичному та інфрачервоному діапазонах.
«Х-діапазон – це радіочастота, яка знаходиться в діапазоні від 8,0 до 12,0 ГГц з дуже короткою довжиною хвилі. Вона дозволяє передавати дані з високою роздільною здатністю між Землею та космічним апаратом, – як повідомляється на сторінці Dragonfly Aerospace у Facebook. – За допомогою Х-діапазона великий обсяг даних може бути завантажений з супутника зі швидкістю 300-600 Мбіт на секунду протягом 10-хвилинного прольоту».
Серед інших переваг – менша вразливість Х-діапазону до перешкод від дощу, снігу та інших атмосферних умов, які зазвичай здатні погіршити якість сигналу. Коротка довжина хвилі, стійкість до атмосферних перешкод і вузька ширина променя роблять його ідеальним для різноманітних застосувань, включаючи зв’язок, радіолокаційну зйомку та дистанційне зондування.
«У випадку сільськогосподарського супутника EOS SAT-1 Х-діапазон використовуватиметься, наприклад, для прогнозування погоди, геологічної розвідки та моніторингу рослинності», – додають у Dragonfly Aerospace.
178-кілограмовий EOS SAT-1 належить українській компанії EOS Data Analysis, яка є глобальним постачальником аналітики супутникових зображень на основі ШІ. Це перший з семи супутників, які входитимуть до складу власного сузір’я EOS SAT, і за його допомогою здійснюватиметься щоденне відстеження до 1 млн км². Розгорнути всі 7 оптичних супутників на низькій навколоземній орбіті компанія EOS Data Analytics планує до 2025 року.
Двигун супутника розробила українська компанія SETS, а Flight Control Propulsion зробила 3D-друк деталей і виготовлення елементів корпуса. EOS SAT-1 перебуватиме на сонячно-синхронній орбіті, завдяки чому постійно може оглядати освітлену поверхню Землі. Знімки з цього супутника використовуватимуться для подальшої обробки та отримання якісних даних для прийняття обґрунтованих рішень в аграрному секторі. Кінцева мета сузір’я – охопити 100% сільськогосподарських угідь та лісових масивів по всьому світу.
Супутник був виведений на орбіту в рамках місії Transporter-6. Це був перший запуск ракети-носія SpaceX Falcon 9 у 2023 році, і під час цієї місії, окрім EOS SAT-1, на орбіту також був виведений кубсат PolyITAN-HP-30, який розробили науковці Київського політехнічного інституту.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Огляд смартфона Oppo A40m (CPH2669): початок
Смартфон Oppo A40m приємно вражає дизайном та набором деяких компонентів, які роблять із нього модель впевненого нижнього середнього класу. Розберемося в деталях
Porsche 911 Carrera S у 2025 році стане потужнішим, але не отримає механічної коробки передач Porsche автомобіль
Головним покращенням Porsche 911 Carrera S 2205 стала модернізована версія 3,0-літрового опозитного турбодвигуна, потужність якого збільшена до 480 к.с. (353 кВт), що на 30 л. більше
Нові ноутбуки HP EliteBook зі свіжими Intel Core Ultra випускаються у трьох версіях корпусу CES HP ноутбук
HP на виставці CES 2025 представила три нові 14-дюймові моделі ноутбуків EliteBook, які працюють на новітніх процесорах Intel Core Ultra