Швидше в рази? Adobe Premiere Pro навчився по-новому використовувати GPU відеокарт
29.05.20
Нещодавно компанія Adobe випустила дуже важливе оновлення свого популярного відеоредактора Adobe Premiere Pro.
Крім деяких покращень і нововведень, починаючи з версії PremierePro 14.2, нарешті, стала доступною можливість задіяння графічного процесора відеокарти (GPU ) для кодування (Encoding) відео під час експорту до фінального файлу.
Чому нарешті?
Справа в тому, що багато інших поширених відеоредактори вже давно вміють використовувати GPU для кодування і було дуже дивно, що потужний надпопулярний додаток Premiere Pro був позбавлений цієї функції.
Теоретично це дозволяє суттєво, іноді в рази, зменшити час обробки, що, звісно, дуже важливо.
Хіба Adobe Premiere Pro не вмів задіяти GPU відеокарти і раніше?
Adobe Premiere Pro вже далеко не перший рік вміє використовувати обчислювальні потужності GPU відеокарт при відеоредагуванні.
Що було раніше…
Активація налаштування Mercury Playback Engine (GPU Accelerated), яка доступна досить давно, дозволяє «перевести» на плечі відеоядер розрахунки різних ефектів переходу між кадрами, масштабування, підрізання, електронної стабілізації, зміни контрастності, корекції кольору, шумоподавлення , збільшення різкості, розмиття та багато інших.
Ефекти, які можуть оброблятися GPU, навіть позначені спеціальним значком у додатку.
Ще Mercury Playback Engine (GPU Accelerated) покращує плавність та швидкість відображення у вікні перегляду, що суттєво додає комфорт у процесі роботи з додатком.
Що тепер…
Додатково до вищевказаних функцій, відеокарту зараз можна задіяти ще й при експорті відео (File — Export — Media) у фінальний файл для кодування Encoding (відео).
Тут зробимо певне уточнення. Насправді експорт (кодування) з GPU був доступний Premiere Pro і раніше. Але підтримувалися лише вбудовані процесори Intel (сучасні моделі) графічні адаптери з підтримкою Intel Quick Sync.
А в оновленні 14.2 функція стала доступною і для відеоадаптерів NVIDIA, AMD.
У результаті графічний процесор, з одного боку, бере участь у рендеринг кадрів, застосуванні різних відеоефектів, а потім ще й допомагає кодувати це у фінальний файл.
Включаємо підтримку GPU в Adobe Premiere Pro
Для початку переконайтеся, що вибрано Mercury Playback Engine (GPU Accelerated) у налаштуваннях проекту (перебуває тут: File — Project setting — General).
Тепер відеокарта зможе допомагати при рендерингу та застосуванні різних відеоефектів.
Перейдемо до нових функцій Adobe Premiere Pro 14.2.
Активуйте апаратне прискорення для кодування (encoding) та декодування (знаходиться тут: Edit — Preferences — Media).
Коли ви зробите необхідний відеомонтаж, в налаштуваннях експорту відео до фінального файлу (File – Export – Media) необхідно вибрати формат кодека H.264 або HEVC (H.265).
Після цього у вас буде можливість вибрати Hardware encoding для апаратного кодування відео з використанням відеокарти.
Точний список сумісних моделей GPU відеокарт на момент підготовки статті виявити не вдалося.
Але, ймовірно, у разі NVIDIA підтримка кодування при експорті буде доступна на відеокартах від GTX 1050 і вище (мають містити відповідний блок кодування NVENC).
З AMD схоже, що функція буде працювати на сучасних професійних відеоадаптерах, а щодо ігрових серій AMD Radeon RX 500 і RX 5000, то тут важко відповісти.
Так, і ще… Налаштування Mercury Playback Engine (GPU Accelerated) та апаратного кодування під час експорту не пов’язані між собою.
Протестуємо
Який же виграш за швидкістю дає задіяння GPU при кодуванні на практиці?
Конфігурація тестової платформи:
- Процесор: AMD Ryzen 7 2700 (зафіксували частоту 3700 МГц для всіх ядер)
- Материнська плата: ASUS ROG Strix X470-F Gaming
- Відеокарта: MSI GeForce GTX 1070 AERO 8G OC
- Оперативна пам’ять: 2×8 ГБ DDR4 ;utm_campaign=HiTech_text_HyperX_DDR4_3200&utm_content=HiTech_text_HyperX_DDR4_3200″ target=”_blank” rel=”Nofollow noopener noreferrer”>Kingston HyperX FURY DDR>
- Операційна система: Windows 10 Pro 64 біт
На нашій системі при звичайному кодуванні ролика 4K з кадровою швидкістю 60 кадр./с без застосування будь-яких ефектів активація апаратного кодування (Hardware) дозволила знизити час отримання файлу практично втричі</strong > (2,9 разу, якщо бути точніше).
Приблизно однакові результати вийшли з нашими налаштуваннями при використанні кодека H.264, і при HEVC (H.265).
Так, результат справді шикарний. Різниця дуже пристойна.
Ми вирішили трохи поекспериментувати та подивитися, як змінитись ситуація, якщо, наприклад, змінити «баланс сил» між процесором та відеокартою.
Для імітації установки слабшого CPU у нашого 8-ядерного (8 ядер, 16 потоків) AMD Radeon 7 2700 ми відключили половину ядер і перетворили його на 4-ядерний (4 ядра, 8 потоків).
До речі, в обох конфігураціях було зафіксовано частоту для всіх ядер CPU на рівні 3700 МГц.
Використання слабкішого CPU призвело до зростання часу обробки та одночасного збільшення розриву до 3,5 разів між результатами із задіянням GPU (Hardware- кодування) та без (Software-кодування).
А якщо проект трохи наблизити до реальності і «ускладнити» його додаванням різних ефектів корекції кольору, шарпенінгу і т.д.
Виграш від залучення GPU, як і раніше, є, але не такий великий як раніше. У ще складніших проектах різниця може бути ще меншою.
Зверніть ще увагу на різницю у завантаженнях CPU та GPU.
Процесор (CPU) завантажений майже на 100%, при цьому GPU показує порівняно низькі 14% завантаження (було б близько нуля, якщо вимкнути Mercury Playback Engine (GPU Accelerated)).
Як можна здогадатися, апаратне кодування відеокартою не використовується.
Після активації Hardware-кодування завантаження GPU зростає до 36%, а процесора падає з максимуму до 54%.
Резюмуємо
Adobe Premiere Pro нарешті отримала ту функцію, яка була доступна в багатьох інших популярних відеоредакторах.
Більш глибоке використання обчислювальних потужностей відеокарти дійсно здатне підвищити ефективність роботи та заощадити час.
Наскільки великий виграш за часом можна отримати від використання GPU при кодуванні в Premiere Pro сильно залежить від конфігурації системи та особливостей проекту, що монтується.
Інженер Тестової лабораторії
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Планшет Samsung Galaxy Tab S10 Ultra (SM-X926B): багато
Новий планшет Samsung Galaxy Tab S10 Ultra отримав великий 14,6”-екран, топовий процесор Mediatek Dimensity 9300 та стілус S Pen. Спробуємо розібратися для чого такий девайс
Google спростить перенесення даних на новий пристрій Google оновлення
Google анонсувала нову функцію для Android-пристроїв під назвою Restore Credentials, покликану спростити процес переходу на новий смартфон
Xiaomi Smart Band 9 Pro коштують у Європі 80 євро Xiaomi смарт-годинник
Пристрій Xiaomi Smart Band 9 Pro підтримує водонепроникність на рівні 5 ATM та забезпечує до 21 дня автономної роботи в економічному режимі.