Огляд ультрабуку Lenovo ThinkPad X1 Yoga (3rd Gen). Круто та дорого
13.07.18Для Lenovo ультрабук ThinkPad X1 Yoga зразка 2018 є вже третім поколінням цієї моделі. Щоб не було плутанини виробник навіть вказує на назві відповідну генерацію. Представлений для тесту пристрій називається Lenovo ThinkPad X1 Yoga (3rd Gen).
Якщо не вдаватися в глибокі подробиці, то основною відмінністю Lenovo ThinkPad X1 Yoga (3rd Gen) від попередника (2rd Gen) є перехід на процесори Intel Core восьмого покоління.
Что представляет собой Lenovo ThinkPad X1 Yoga?
Для Lenovo ультрабук ThinkPad X1 Yoga зразка 2018 є вже третім поколінням цієї моделі. Щоб не було плутанини виробник навіть вказує на назві відповідну генерацію. Представлений для тесту пристрій називається Lenovo ThinkPad X1 Yoga (3rd Gen).
Якщо не вдаватися в глибокі подробиці, то основною відмінністю Lenovo ThinkPad X1 Yoga (3rd Gen) від попередника (2rd Gen) є перехід на процесори Intel Core восьмого покоління.
Його екран має діагональ 14”, що забезпечує зручну роботу. При цьому зберігаються невеликі розміри та мала вага.
Але треба зауважити, що на ринку сьогодні є чимало компактніших моделей зі схожими характеристиками.
Порівняно великі розміри Lenovo ThinkPad X1 Yoga можна пояснити відповідністю цієї моделі численним підвищеним вимогам щодо надійності, міцності та витривалості. Як і багато інших ноутбуків високого класу лінійки ThinkPad, представлений ThinkPad X1 Yoga розрахований на роботу в широких температурних режимах, витримує пролиття рідини на клавіатуру, має міцну конструкцію корпусу, петель і т.д.
Lenovo ThinkPad X1 Yoga багато в чому схожий на свого побратима ThinkPad X1 Carbon, але якщо X1 Carbon – це класичний ноутбук, то X1 Yoga – ноутбук-трансформер.
Трансформуємося
Для тих, хто знайомий із ноутбуками Lenovo, приставка Yoga у назві відразу підкаже про те, що екран ThinkPad X1 Yoga поворотний. Конструкція дозволяє реалізувати відразу кілька режимів використання: класичний ноутбук, «намет», «стенд» (L-подібне положення) та планшет.
Цікаво, що при повороті екрана кнопки на клавіатурі автоматично утоплюються та блокуються. Це зроблено для зручнішого використання пристрою із забезпеченням плоскої поверхні.
У корпусі ThinkPad X1 Yoga передбачено посадкове місце для просунутого фірмового стілуса ThinkPad Active Pen (постачається не у всіх модифікаціях). Він може стати в нагоді для зручнішого управління пристроєм в режимі планшета, але, завдяки його особливим характеристиками, він призначений також для введення нотаток, малювання і т.д.
Не змінюючи традицій
Незважаючи на гібридність Lenovo ThinkPad X1 Yoga у його зовнішності легко впізнається традиційний ThinkPad-стиль.
Суворий дизайн X1 Yoga деяким здасться нудним, інші знайдуть у цьому перевагу.
Корпус має покриття софт-тачів. У центрі клавіатури – фірмовий маніпулятор TrackPoint (червона точка), доповнений парою окремих кнопок над тачпадом.
Багато сучасних ноутбуків грішать тим, що мають кнопку включення прямо в кутку клавіатури, тут же ця кнопка розміщена окремо на бічній грані.
Кнопка Fn, знову ж таки зазвичай для ThinkPad, знаходиться лівіше Ctrl. Але, якщо ви звикли, що крайньою нижньою лівою клавішею має бути саме Ctrl, то значення Fn і Ctrl можна поміняти місцями у спеціальному додатку чи BIOS.
Сподобалося, що в різних частинах на корпусі і деяких кнопках клавіатури розміщені спеціальні світлові інформаційні індикатори (режим живлення, індикація зарядки, активований Caps Lock, активність камери, відключений мікрофон і т. д.).
Обладнання
Для Lenovo ThinkPad X1 Yoga передбачено єдиний варіант діагоналі екрану – 14”.
А ось характеристики екрану можуть дещо відрізнятися. Найпростіший є IPS-панель з роздільною здатністю 1920×1080 пікс., далі йде IPS-панель з роздільною здатністю (2560×1440 пікс.). А найбільш просунутою є IPS-панель з роздільною здатністю 2560×1440 пікс., підвищеною до 500 кд/м2 яскравістю та підтримкою HDR!
До речі, значення максимальної яскравості 500 кд/м2 для ноутбука можна назвати дуже високим.
Саме з таким потужним екраном виявився представлений у нас у тесті Lenovo ThinkPad X1 Yoga.
Ноутбук побудований на базі процесорів Intel Core восьмого покоління серії U. Залежно від модифікації можуть використовуватись CPU Intel Core i5-8250U, i5-8350U, i7-8550U та i7-8650U. Це енергоефективні процесори з TDP лише на рівні 15 Вт.
Примітною особливістю процесорів восьмого покоління цієї серії є збільшена порівняно з попередниками з двох до чотирьох кількість обчислювальних ядер.
Наш ThinkPad X1 Yoga оснащений CPU Intel Core i7-8650U.
Відеоадаптер вбудований у процесор. У даному випадку це Intel UHD Graphics 620. Варіантів із дискретним відео не передбачено.
Обсяг оперативної може становити 8 чи 16 ГБ. В обох випадках це пам’ять LPDDR3 2133 МГц. Накопичувач – SSD об’ємом від 128 ГБ до 1 ТБ.
Lenovo ThinkPad X1 Yoga, представлений у тесті, оснащений конфігурацією пам’яті 16 (ОЗУ) + 512 ГБ (накопичувач).
Ультракомпактні ноутбуки нерідко мають досить скромний набір портів, але це не стосується ThinkPad X1 Yoga. Набір різних роз’ємів дуже багатий.
Зверніть увагу, що обидва порти USB Type-C підтримують інтерфейс Thunderbolt 3. Це, за бажання, дозволить підключати монітори, зовнішні відеокарти та багато інших складних пристроїв.
Є також повнорозмірний порт HDMI. До речі, якщо необхідно підключити старий проектор або інший пристрій з VGA-відеовходом, у комплекті з ThinkPad X1 Yoga передбачений спеціальний адаптер HDMI-VGA.
Слот для SIM-карти та кардрідер сховані під єдиною заглушкою на межі поряд із кріпленням екрана. До речі, повнорозмірні картки пам’яті SD не підтримуються, лише MicroSD.
Для біометричної ідентифікації є сенсор відбитка. У деяких модифікаціях передбачені інфрачервоні камери визначення користувача по обличчю.
Веб-камера досить проста, але є приємне нововведення. За бажання її можна закрити спеціальною вбудованою шторкою. Все більше людей сьогодні заклеюють свої камери, побоюючись стеження, з новим ThinkPad X1 Yoga такої необхідності не буде.
Wi-Fi-антена – подвійна. Система мікрофонів розрахована, зокрема, управління голосовими помічниками з відривом. Сьогодні це тренд у ноутбуках.
Продуктивність, нагрівання та час автономної роботи
Використовуваний тут дуже потужний процесор у поєднанні з швидким SSD і хорошим обсягом оперативної пам’яті забезпечили дуже спритну, комфортну роботу пристрою.
Для будь-яких офісних, бізнес-, домашніх завдань, якщо це не якась дуже просунута робота з відеоконтентом, ноутбук підійде просто чудово.
Застосування вбудованого відео в ноутбуках такого класу (ультракомпактні) дуже поширене.
Так, для ігор можливості вбудованого відео Intel UHD Graphics 620 обмежені. Якогось пристойного рівня продуктивності в сучасних іграх можна буде досягти лише за допомогою зниженого дозволу в поєднанні зі скромними налаштуваннями промальовування. Але цього ThinkPad X1 Yoga і призначений.
Зате вбудоване відео дуже економічне в плані енергоспоживання, тепловиділення і не вимагатиме особливої потужної системи охолодження, яку і не розмістити в компактному корпусі ноутбуків даного класу.
При цьому Intel UHD Graphics 620 без проблем забезпечить відтворення 4K-відео та дозволить підключити, за потреби, відразу кілька додаткових моніторів до ноутбука.
При максимальному обчислювальному навантаженні температури CPU і GPU можуть досягати і перевищувати позначку в 80 C. Досить високий рівень, але для ультракомпактних ноутбуків це прийнятно.
При цьому сама клавіатура нагрівається рівномірно, а ось нижня панель пристрою – досить сильно. Тримати ноутбук на колінах, при цьому буде некомфортно.
Якщо навантаження зовсім невелике, схоже, що вентилятор охолодження повністю зупиняється і X1 Yoga працює беззвучно.
На більших рівнях навантаження робота вентилятора, звичайно, стає відчутною, але галасливим ThinkPad X1 Yoga не назвеш. У порівнянні з ігровими ноутбуками його можна назвати навіть тихим.
Вбудований акумулятор Lenovo ThinkPad X1 Yoga (3rd Gen) виявився досить ємним – 54 Вт·ч.
У тесті PCMark 8 Home, а це помірне, хоч і не найменше навантаження, виставленні помірної яскравості екрану і включеним Wi-Fi-адаптером, ThinkPad X1 Yoga пропрацював п’ять годин. Раніше ми в цьому ж тесті перевіряли Lenovo Yoga 920, який зумів пропрацювати 5 год 33 м. Припускаємо, що, якби наш Lenovo ThinkPad X1 Yoga був оснащений більш простим екраном з Full HD-роздільною здатністю, то час автономної роботи було б трохи вище.
При меншому навантаженні (веб-браузинг, відтворення відео) можна розраховувати на час автономної роботи близько 10 год.
Завдяки досить потужному комплектному блоку живлення Lenovo ThinkPad X1 Yoga (3rd Gen) може набрати 80% всього та одну годину (заявлено). У поїздках це може стати в нагоді, коли з’являється ситуативний доступ до вільної розетки можна значно збільшити запас енергії акумулятора за короткий час.
Враження та висновки
При використанні Lenovo ThinkPad X1 Yoga (3rd Gen) не зникало відчуття, що працюєш із відточеним інструментом для серйозної роботи. Зручність клавіатури, тачпада застуджує винятково похвали.
Дуже порадував екран. Хорошими кутами огляду в преміальних ноутбуках вже нікого не здивуєш, але таку яскравість зустрічаємо в ноутбуках вперше. І нехай навіть актуальність HDR все ще невисока, підвищена яскравість стане в нагоді, наприклад, при використанні пристрою вдень на вулиці.
А ось робота вбудованих колонок не вразила. Навіть у такому невеликому розмірі корпусу виробникам іноді вдається досягти більш високих результатів.
Рівень використовуваних компонентів (процесор, обсяг пам’яті, накопичувач тощо) повністю відповідає високому класу даного пристрою.
Пристрій, безперечно, класний, але для звичайних користувачів його складно рекомендувати.
Він не такий компактний як деякі конкуренти, не вирізняється ефектною зовнішністю. А головне – це дуже дорогий пристрій.
Вартість Lenovo ThinkPad X1 Yoga (3rd Gen) починається приблизно з позначки 58 000 грн ($2200). А модифікація, подібна до представленої у нас у тесті, обійдеться вже приблизно в 73 000 грн ($2750).
Висока вартість Lenovo ThinkPad X1 Yoga пояснюється наявністю цілого ряду особливостей, спрямованих на професійне використання. Це стосується і особливостей конструкції, і програмно-апаратних рішень, пов’язаних з надійністю та безпекою.
Характеристики Lenovo ThinkPad X1 Yoga (3rd Gen)
Екран | 14”, IPS, 2560 x 1440 пікс. сенсорний, HDR |
Максимальна яскравість екрана | 500 кд/м2 |
Процесор | Intel Core i7-8650U |
Відео | Intel UHD Graphics 620 (вбудований у процесор) |
Обсяг ОЗУ | 16 ГБ |
Накопичувач | SSD PCIe 512 ГБ |
Мережний інтерфейс дротовий/бездротовий (Wi-Fi) | ні/802.11 AC |
Bluetooth | так (4.1) |
Роз’єми USB | 2xUSB Type-C (з підтримкою Thunderbolt 3), 2xUSB 3.1 |
Кардрідер | microSD |
Відеовиходи | HDMI |
Батарея | 54 Вт⋅ч |
Додаткові особливості | планшетний режим роботи, стілус ThinkPad Active Pen у комплекті, модем, адаптер HDMI-VGA |
Габарити | 333×229×17 мм |
Вага | 1,4 кг |
Постачальник | представ-во Lenovo |
Ціна | від $2200 |
Оцінка:
+ класний екран з високою максимальною яскравістю
+ Хороший рівень продуктивності
+ швидкий накопичувач
+ шторка веб-камери
+ цікавий стілус ThinkPad Active Pen
+ зручна клавіатура
+ підвищена надійність, міцність, витривалість (за заявою виробника)
– висока вартість
– не найкомпактніші розміри для свого класу
– невиразний дизайн
Інженер Тестової лабораторії
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Asus Zenbook S 16 (UM5606): нова хвиля
Новий ноутбук Asus Zenbook S 16 виконаний у корпусі з незвичайного металу, побудований на базі свіжої платформи AMD, адаптованої для ІІ, та має відмінну автономність. Розкажемо про цей преміальний ноутбук детальніше
Кишеня для накопичувачів SSD Asus TUF Gaming A2 коштує 3999 грн. Asus SSD події в Україні
Кишеня Asus TUF Gaming A2 підтримує твердотільні накопичувачі формату M.2 2240, 2260 та 2280 з інтерфейсами PCI Express та SATA
Ajax представила дверний дзвінок, IP-камеру та інші новинки систем безпеки для дому Ajax безпека камера події в Україні
21 листопада 2024 р. компанія Ajax Systems провела свою щорічну презентацію Ajax Special Event, представивши низку нових рішень для безпеки. Серед них нові камери, датчики руху та оновлення у сегментації портфоліо компанії.