Огляд ноутбуку Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 5: в чому сіль?
28.03.23
Лінійка корпоративних ноутбуків Lenovo ThinkPad не потребує представлення. Майже всі модельні підряди ThinkPad, такі як Extreme, X1, Yoga, P чи T мають свої особливості, втілюючись при цьому у класичному всім відомому дизайні. Модель ThinkPad X1 Extreme яка потрапила до нас на огляд випускається вже у п’ятому поколінні. Це топова модель бізнес-сегменту для творчих користувачів, які також мають можливість пограти.
Чесно кажучи в цьому виникає перший дисонанс, так як про творчість та саме ігри написано на сторінці моделі. Це дивно, як мінімум тому, що у компанії є серія Legion і шукати ігрову модель серед корпоративних супер-карів світу ноутів – досить дивно.
Дизайн та ергономіка
Опис дизайну та ергономіки моделі ThinkPad X1 Extreme Gen 5 буде доволі стандартним і вони першими натякають на те, що це модель для «серйозних» людей, фанатів бренду ThinkPad. Очікувати чогось ігрового та веселощів від назви ThinkPad начеб то і не варто.
Ми бачимо строгий чорний корпус з кришкою покритою вуглецевим волокном з характерним для цього матеріалу візерунком. В залежності від модифікації кришка екрана може бути просто чорною. В обох версіях єдиними елементами дизайну на поверхні кришки є логотип Lenovo та ThinkPad Х1, останній з невеликим світлодіодом в літері «i».
Рамки навколо 16-дюймового дисплею не рекордно тонкі, але вони доволі малі для більшості моделей. Верхня рамка містить також інфрачервоний датчик системи розпізнавання обличчя. Також для ідентифікації власника є сканер відбитків пальців, який розташований у клавіші живлення.
Кажучи про клавіатуру, це царина фанатів саме цієї ергономіки і від покоління до покоління клавіатура ноутбуків ThinkPad візуально мало змінюється. Традиційно і тут клавіші острівного типу та червоний трекпойнт по центру. Два зовнішні динаміки по 2 Вт видно одразу, вони розташовані по обидва боки від клавіатури.
Кришка виготовлена з карбону, а гижня частина ноутбука, а також область навколо клавіатури та тачпаду з алюмінію. Все це покрито софт-тач-покриттям. Воно швидко вкривається відбитками рук, які навіть зі спеціальною рідиною важкувато відтираються.
Всі порти винесені на бокові торці корпусу. На лівій – це пропрієтарний роз’єм Lenovo для зарядки, два Thunderbolt 4, HDMI 2.1 та комбінований аналоговий аудіо 3,5 мм для підключення навушників та мікрофона. Справа знаходиться слот для карт пам’яті формату SD (Express 7.0) та два порти USB Type-A 3.2 Gen 1. Є і отвір для замка Кенсінгтона.
Компанія пише про те, що модель здатна працювати навіть в дещо екстремальних умовах, обґрунтовуючи це 20 процедурами та 12 тестами стандартів Міністерства оборони США MIL-STD-810H, 200 додатковими випробуваннями на працездатність у лабораторіях Lenovo та клавіатури, що не боїться розлитої рідини.
Оснащення
Переходячи до встановлених компонентів, думається, що ось тут вже точно ми побачимо поєднання всього що потрібно ігор.
16-дюймовий екран ноутбука може бути представленим на різних матрицях, але всі вони побудовані на основі технології IPS. Роздільні здатності від 1920×1200 до 3840×2400 у звичайному та сенсорному варіанті.
Наша модель має екран на 3840х2400 точок із співвідношенням сторін 16:10, частотою оновлення 60 Гц та максимальною яскравістю 600 ніт. Забезпечується відображення 100% кольорового простору Adobe RGB, а також є підтримка Dolby Vision та HDR400.
Ноутбук може бути оснащено аж Intel Core i9-12900H vPro 12-го покоління з 8 ядрами, 16 потоками, 24 МБ кеш-пам’яті. Наша версія має Intel Core i7-12800H з 14 ядрами з яких 6 швидких та 8 енергоощадних. Підтримуються 20 потоків, базова частота складає 2,4 ГГц, а максимальна 4,8 ГГц в режимі Turbo Boost. Він працює на потужності 45 Вт, розганяючись в турбо-режимі до 115 Вт. Не дивлячись на тонкий корпус, система охолодження добре з ним порається, тому дикого гулу вентиляторів, як у ігрових мастодонтів ми не почули.
Для справки, у Core i9-12900H заявлена виробником робоча частота варіюється від 2,5 до 5 ГГц у продуктивних ядер та 1,8 – 3,8 ГГц у енергоефективних. Заявлений рівень TDP складає 45 Вт (115 Вт – при короткострокових навантаженнях), але у більшості ноутбуків буде виставлений приблизно на 60 Вт. Він підтримує Intel vPro –апаратно-програмний комплекс, який забезпечує «більш високу захищеність і енергоефективну продуктивність» бізнес-ПК. Наявність на пристрої стікера vPro означає, що ПК або ноутбук мають технології VT, TXT, AMT, Turbo Boost, XD-Bit, WiDi, Wireless Docking (останні дві – за наявності бездротового адаптера Wi-Fi).
Відеокарта, другий, якщо не перший по важливості для ігрових сценаріїв компонент. І в нашому випадку це NVIDIA RTX 3070 Ti, хоча також можна отримати 3080 Ti або даунгрейд до 3050Ti. Так, тут майже максимум того, що можна було встановити у поколінні GeForce RTX 3000-серії і не розплавити пластик корпус під час навантажень. Однак її TGP складає 95 Вт з можливих максимальних 125 Вт (мінімально, до слова, 80 Вт). Що не дає можливості отримати більш високі результати у бенчмарках. І ці результати нижче ніж у ноутбуків, що вдвічі дешевше і мають більш розігнані RTX 3060 та 3070.
Ноутбук отримав 32 ГБ оперативної пам’яті DDR5-4800 і в ньому встановлений і дуже швидкий SSD формату M.2 із інтерфейсом PCIe Gen 4 на 1 ТБ від Micron.
Акумулятора вистачає на 7 годин для роботи в офісних програмах чи при перегляді відео. Ми спеціально наводимо результати декількох тестів автономності, щоб знайти різницю у енергоспоживанні процесора при різних по навантажуваності задачах. Зрозуміло, що інтегрована графіка дозволяє працювати годинами, а дискретна висмокче батарею 90 Вт·год менше ніж за годину. Заряджається вона за 49 хвилин, що найбільш приємний показник в цьому огляді.
Цікаво, що в порівняні з 4-м поколінням ThinkPad X1 Extreme нового не так багато. Тепер доступно більше варіантів матриць дисплею, оновилися процесори Intel з 11 до 12 покоління (очікувано), відеокарти 3000-серії мали трохи нижчий TGP ( на 5-10 Вт). Оперативна пам’ять мала нижчу частоту – 3200 Гц. Корпус важив на 7 г менше. Решта – Wi-Fi, Bluetooth, порти, акумулятор, динаміки, накопичувачів залишились тими самими.
В комлекті з ноутбуком немає нічного окрім блока живлення на 230 Вт. Упаковку зробили екологічною, вона мінімалістично-красива та заспокоює тих, хто переймається за вторинну переробку сировини.
При бажанні фанати марки можуть докупити навушники ThinkPad X1, які ми вже якось тестували та прикольну мишу-трансформер під стиль ноутбука.
Враження
Результати в PCMark 10 та 3D Mark більш ніж пристойні для корпоративного ноутбуку із дискретною відеокартою. Так, треба розуміти що синтетичні папуги це одне, а на справі топові ігри та редактори будуть йти майже на максималках. І якщо врахувати що перед нами доволі тонкий ноутбук, його показники більш ніж достатні.
Але…
Ціна – це параметр до якого ми апелюємо не дуже часто. Коли ми кажемо що вона зависока для того чи іншого пристрою, це в цілому зрозуміло нашим читачам. Hi-end акустика, лейби якої, тепер є на смартфонах і ноутбуках; периферія Logitech більше 10 років тому; техніка Apple, поки китайці не навчилися «приклеювати цінник». Все це мало високу ціну свого часу, однак сприймалося належним, бо топовими були характеристики, ергономіка, дизайн в решті-решт.
Відеокарта працює не на повну, 95 з 125 можливих Ватт. За цю суму ми маємо не найтоповіший процесор i9. Дисплей не OLED, а IPS, хай і з HDR 400. З того що виправдовує підвищену, але не цю ціну, залишився корпус з кремнію, шасі та деталі які пройшли багато тестів MIL-STD.
Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 5 – безумовно топовий, технологічний та вартісний пристрій, але не настільки. Вартість є захмарною і ми, чесно кажучи, не зовсім розуміємо чому відносно компактні габарити корпусу, навіть при топовому «залізі» яке ефективно охолоджуються, в тому числі і за рахунок пониженого споживання, оцінили настільки дорого. Причому це стосується багатьох моделей серії ThinkPad які коштують як не остання б/у автівка.
На ринку є моделі в такій же комплектації (так – так, з Core i9), які важчі на 300-400 г, але коштують в 2-2,5 рази дешевше. Є пару, що важать біля 2 кг і коштують в 1,5 рази менше. Мабуть, не на часі взагалі розповідати про дорогу цифрову техніку, та й вдаватися до такого ринкового поверхневого аналізу, але відчуваємо, що маємо це принаймні озвучити.
Це ультимативний пристрій, він впорається з багатьма задачами по роботі, хоча не має, наприклад, автономності у 10 годин під «офісним» навантаженням. Він зможе показати 30-40 кадрів на секунду в нових іграх і 60-70 у старіших. Так, він доволі тонкий для свого начиння і це, разом із фактом у специфікаціях, що в його корпусі є карбон, мабуть, єдиний вау-ефект.
Характеристики ноутбуку Lenovo ThinkPad X1 Extreme Gen 5
Дисплей: | 16”, IPS, 3840×2400, DisplayHDR 400, Dolby Vision |
Процесор: | Intel Core i7-12800H (кеш 24 МБ, до 4,8 ГГц);
Оперативна пам’ять: 32ГБ, DDR5-4800 МГц |
Відеоадаптер: | Intel Iris Xᵉ+ NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti 8 ГБ, 95 Вт |
Оперативна пам’ять: | 32 ГБ, LPDDR5 |
Накопичувач: | SSD Micron 3400 M.2 MTFDKBA1T0TFH (NVMe, PCIe 4.0 x4) 1024 ГБ |
Роз’єми: | 2×Thunderbolt 4/USB4, 2×USB 3.2 Gen 1 Type-A, 1×HDMI,
1 × microSD, 1 × 3,5 мм аудіо |
Веб-камера/аудіо/LAN: | так/так/так |
Зчитувач карток пам’яті: | MicroSD |
Дактилоскопічний сенсор: | так |
Бездротові комунікації: | Wi-Fi 802.11ax, Bluetooth 5.1 |
Захист: | MIL-STD 810H |
Підсвічування клавіатури: | біла |
Акумулятор: | 90 Вт·год |
Операційна система: | Windows 11 Pro |
Габарити: | 359×253×17,9 мм |
Вага: | 1,88 кг |
Постачальник: | Представництво компанії Lenovo в Україні |
Ціна: | орієнтовно $4700 |
Оцінка:
+ ергономіка, габарити
+ потужна дискретна відеокарта
+ ефективне охолодження
+ автономність
-ціна
-марка поверхня корпусу
Керівник проектів hi-tech.ua
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Asus Zenbook S 16 (UM5606): нова хвиля
Новий ноутбук Asus Zenbook S 16 виконаний у корпусі з незвичайного металу, побудований на базі свіжої платформи AMD, адаптованої для ІІ, та має відмінну автономність. Розкажемо про цей преміальний ноутбук детальніше
ШІ Google Gemini Live тепер підтримує українську мову Google оновлення штучний інтелект
Google надав підтримку Gemini Live українською мовою. Функція вже доступна на Android та незабаром з’явиться на iOS.
Jeep випустила позашляховик із гібридним двигуном у стилі військового Willys MB 1941 року автомобіль
Jeep Wrangler 4xe Willys ’41 Special Edition включає 2.0-літровий турбодвигун і два електромотори, забезпечуючи потужність 375 к.с. та 21 милю (34 км) ходу на електротязі.