Огляд ноутбука Lenovo ideapad 3: середа робочого дня
14.09.20Універсальні ноутбуки користувалися популярністю за всіх часів. Сучасні умови не стали винятком, більше того, потреба в мобільній роботі, під час відряджень, подорожей, а тепер і на віддаленні стимулює інженерів створювати малогабаритні та легкі рішення. Користувачам має бути однаково комфортно використовувати влаштування будинку, в офісі, перевозити його з місця на місце за потреби. Не дивно, що у Lenovo у модельному ряду можна знайти портативні персональні комп’ютери всіх класів та рівня оснащеності. Сьогодні розповімо про ноутбук – представника «золотої середини» – ideapad 3 на базі процесорів Intel Comet Lake.
Дизайн та компонування
Модель ideapad 3 вийшла елегантною та досить компактною. Панелі корпусу візуально сприймаються тонкими, майже «ультрабучними», хоча кількість міліметрів тут можна назвати стандартною. Такий ефект досягнуто за рахунок скошених торців і справді тонкої кришки з екраном. Досить рідко зустрічається можливість, розкрити кришку горизонтально – на 180 °. Логотип бренду оформили шильдиком на зовнішній панелі та у внутрішній частині.
Корпус виконаний із пластику з текстурою у вигляді горизонтальних смуг «під метал». Світло-сірий колір надає дизайну легкості. Покриття абсолютно гладке, глянсове та за рахунок поєднання з таким сірим відтінком – немарке, добре маскуючи сліди пальців. Таке ж оформлення зроблено і навколо клавіатури, де поверхня корпусу постійно знаходиться в контакті з руками.
Сама клавіатура повнорозмірна, з цифровим блоком, мультимедійними функціями та білим підсвічуванням клавіш з двома рівнями яскравості. Свою лампочку активності має кнопка Num Lock. Самі кнопки зручні для набору тексту. У них середній хід за ноутбучними мірками і є невелике клацання при спрацьовуванні. Все це позитивно позначається на тактильних відчуттях і набирати тексти дійсно зручно.
У прагненні до компактності та оформлення єдиним прямокутником постраждали лише стрілки «вгору» і «вниз». Обидва Shift, Backspace, Enter, Caps Lock зроблені довгими в різній варіації та зручними для роботи. Кнопку живлення винесли над клавіатурним полем і підсвітили світлодіодом. Опціонально в кнопку може бути вбудований сканер відбитків пальців.
Тачпад зміщений вліво щодо поля клавіш, але відцентрований по відношенню до робочої зони набору тексту. Він нічим не виділяється серед інших моделей, у міру тактильно-інтуїтивний. З нашого боку можна лише висловити побажання щодо збільшення його розміру. Хоча якщо зважити на популярність використання мишок з Windows-ноутбуками, це не критичний момент.
Рамка навколо дисплея виконана із шорсткого пластику чорного кольору. Бічні рамки вдалось зробити відносно компактними. Над екраном є шторка веб-камери, яка зсувається повзунком. З боків від неї є два мікрофони для голосового зв’язку.
Для вентиляції є отвори в основі та задньому торці нижньої частини корпусу. Загалом їх небагато й варто стежити, щоб циркуляція повітря не порушувалася і начинка не перегрівалася.
При невеликій вазі, меншій за два кілограми, в ноутбуці є оптимальний набір портів і SD кард-рідер.
На лівій грані – роз’єм для живлення, повнорозмірний HDMI, три USB формати Type-A. Один стандарт 2.0 і пара 3.2. Роз’єм заряджання має свою індикацію. Зелений означає, що батарея заряджена, помаранчевий – у процесі наповнення енергії. Біля портів є білий світлодіод, який сигналізує про те, що ноутбук увімкнений або перебуває в режимі сну.
Протилежна бічна грань лаконічніша. Тут розміщено лише 3,5 мм мініджек для аудіо та кардрідер під карти SD-формату.
Фронтальна грань позбавлена інтерфейсів або будь-якої індикації. Будучи скошеною, на ній виведено два зовнішні динаміки. За рахунок нахилу звук відбивається від поверхні на якій розташований ноутбук. Таким чином, збільшується гучність. Задня грань – це все одна велика петля кришки, яка сусідить з поздовжніми гратами вентиляції.
Оснащення
У ноутбуці на кожен день якість дисплея та рівень продуктивності відіграють важливу роль. Причому не так їх величина та кількісні характеристики, як збалансованість параметрів між собою.
Дисплей у цій моделі при діагоналі 15,6 дюймів характеризується роздільною здатністю 1920х1080 та виконаний на базі матриці IPS. Це хороше співвідношення, враховуючи, що Windows вже вміє добре масштабувати вікна та контент, та й багато програм добре адаптуються під таку кількість точок. Так це стандартні 60 Гц, зате покриття дисплея матове та робота при яскравому освітленні або на вулиці не змусить очі страждати.
У свою чергу, начинка теж підібрана оптимально. Встановлено процесор Intel Core i5-10210U покоління Comet Lake, який нехай не є сьогодні найсвіжішим, але добре зарекомендував себе в портативних комп’ютерах. У всякому разі, про це говорить досвід тестування та роботи на інших ноутбуках із цією платформою. У нашій моделі встановлено 8 ГБ оперативної пам’яті, можливо більше – 16 ГБ. Старший варіант, звичайно, кращий для комфортної роботи, враховуючи сучасні, часом ненажерливі програми.
Навіть у не топової комплектації вдалося оцінити продуктивність процесора і начинки, що його супроводжує. З прикладної точки зору, не виникне проблем з великою кількістю вкладок браузера і відкритим на тлі Photoshop. Оцінити кількість балів синтетичного навантаження можна на скріншотах нижче.
Насущніше питання залишається за охолодженням. Цю модель можна назвати помірковано шумною. Тільки за високого навантаження робота кулерів системи охолодження буде добре чутна. Показник у 90 ° C «проривався» буквально кілька разів за проходження програми бенчмарку. В іншому середнє значення нагрівання процесора лежало в діапазоні 60-70 °C.
Що стосується обробки графіки, то модель може комплектуватися виключно інтегрованою графікою з комплекту з процесором, або ж доповнюватиметься дискретною мобільною відеокартою початкового рівня – NVIDIA GeForce MX330. Вона відрізняється від попередника GeForce MX230 лише трохи вищою тактовою частотою. Прискорювач дозволить запускати популярні ігри на середніх налаштуваннях, таких як CS:GO і Fortnite. Але звісно геймінг – більш «факультативна» опція.
А ось накопичувач у системі ми б назвали сильним місцем. Крім того, що це твердотільний накопичувач на 256 ГБ, він виконаний у форм-факторі NVMe з інтерфейсом PCIe 3.0 x24. Як наслідок – висока швидкість роботи з даними та системи загалом.
Щодо автономності, то тут рекордів пристрій не ставить. При імітації середнього за складністю процесів навантаження акумулятор дозволяє працювати протягом 5 годин при середньому рівні яскравості підсвічування дисплея та активному Wi-Fi. Тобто при більш розміреному сценарії можна очікувати і 7-8 годин автономної роботи.
У плані ергономічності порадував блок живлення. Він виконаний у компактному корпусі та займає трохи місця.
Висновки
Lenovo ideapad 3 можна назвати оптимальним для свого класу пристроєм. З одного боку у плюсах у нього досить тонкий корпус, гарне поєднання роздільної здатності екрану та його діагоналі, а також вдала платформа.
З іншого, такий набір добре підкріпити збільшеною кількістю оперативної пам’яті, 8 ГБ явно замало. А ось накопичувач – саме сильне місце, яке можна покращити хіба що дорогим рішенням на 1 ТБ, але тоді баланс оснащення та класу ноутбука трохи порушиться.
Як модель для повсякденної роботи в офісі і вдома – це ідеальне рішення. Він не надто обтяжуватиме рюкзак або сумку при транспортуванні та забезпечить гарний рівень продуктивності, не будучи задушеним компактними габаритами.
ХарактеристикиLenovo ideapad3 (81WB00FDRA) |
|
Процесор: | Intel Core i5-10210U, 1,6 ГГц |
Відеокарту: | NVIDIA GeForce MX330 2 ГБ, GDDR5 |
ОЗУ: | 8 ГБ DDR4 2400 Гц |
Накопичувач: | WDC PC SN530 SDBPMPZ, PCIe 3.0 x24, 256 ГБ |
Дисплей: | 15,6”, Full HD, матове покриття |
Комунікації: | Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0 |
Роз’єми: | 2х USB 3.2 Gen 2 Type-A, 1х USB 2.0 Type-A, 1х HDMI, 3,5 мм аудіо |
Додатково: | Веб-камера 0,3 Мпікс, SD-кард-рідер |
Акумулятор: | Li-pol, 35 Вт·ч |
Габарити: | 362,2 х 253,4 х 19,9 мм |
Вага: | 1,7 кг |
Постачальник: | Предст-во Lenovo в Україні |
Ціна: | $700 |
Оцінка:
+ Ергономіка корпусу
+ ціна/продуктивність
+ роздільна здатність екрану на діагональ
Редактор
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Samsung Galaxy Flip6: подарунок поколінь або чим цікавий смартфон-розкладачка у 2024 році?
Samsung Galaxy Flip – не зовсім іміджева історія. Компактний у складеному вигляді та практичний і класичний у розкладеному – він здається повноцінною альтернативою сучасним мобільним апаратам. Розберемося чи це так
ChatGPT для Windows став безкоштовним
Windows додаток штучний інтелектOpenAI випустила безкоштовну програму ChatGPT для користувачів Windows, яку тепер можна завантажити через Microsoft Store
SSD Solidigm на 122 ТБ став найємнішим накопичувачем у світі
SSD накопичувач сервери ЦОДКомпанія Solidigm представила накопичувач D5-P5336 з рекордною ємністю 122 ТБ, який призначений для роботи з великими обсягами даних та спеціально розроблений для серверів у центрах обробки даних