Огляд навушників Oppo Enco Air3 Pro: свіженьке
09.06.23
Компанія Oppo анонсувала нові бездротові навушники лінійки Enco Air. Це вже третє покоління і до нас на огляд потрапила топова версія моделі – з приставкою «Pro». Oppo Enco Air3 Pro вцілому схожі на попередні моделі навушників компанії, але отримали пару дизайнерських акцентів які вирізняють їх. Здебільшого нові елементи зовнішності отримав кейс, а навушники в цьому поколінні вирізняються внутрішніми нововведеннями.
Дизайн та ергономіка
Навушники мають вакуумну конструкцію, а корпус аналогічний моделям вкладишам. Можна сказати що таким чином інженери спробували охопити якнайбільший діапазон параметрів вух користувачів. Комусь більше подобаються і більш зручні вакуумні моделі, комусь – вкладиші. Хоча з технічної точки зору ці підходи мають куди більше відмінностей, аніж тільки ергономіка.
Тим не менш, нові Enco Air3 Pro для нас виявилися зручними. Силіконовий амбушур хоча й підходить по розміру, підтримка корпусу за рахунок раковини вуха також не є зайвою, відчувається що корпус утримується кількома точками. Традиційно в комплекті є ще дві пари амбушур більшого та меншого розміру.
На зовнішній стороні ніжок корпусу навушників розташовані сенсорні зони керування. Зі смартфона можна назначити реакції на три типи дотиків. Кожний навушник має по два мікрофони – один знизу ніжки, другий за амбушуром.
Знизу також є два контакти для зарядки у кейсі. Корпус навушників не боїться пилу та вологи згідно стандарту IP55, тому з ними можна спокійно займатися спортом та відвідувати пляж.
З цікавих дизайнерських рішень – літери правого та лівого навушника не немальовані, а вирізані у корпусі. На кришці кейсу є прозора частина під якою видно рельєф у формі хвиль або зрізів. Виглядає цікаво, хоча помітно не одразу. Корпус навушників співпадає по кольору з кейсом – це ніжний зелений колір. Може бути також класичний білий.
Кейс навушників має овальну форму. Він має гладеньке глянсове покриття, яке в певних умовах вологості може стати доволі слизьким. Якщо при діставанні з кишені це не критично, то вилучати самі навушники може бути іноді не зручно. Покриття корпусу навушників таке ж глянсове, форма – кругла, тому вхопитися пальцями за них не завжди вдається.
На кейсі під логотипом є світлодіод, а на вузькій грані знизу – порт USB-C для зарядки. Ніяких кнопок на кейсі немає – нове з’єднання навушників треба робити тапнувши і утримуючи одночасно обидві сенсорні зони.
Оснащення
Навушники Enco Air3 Pro отримали незвичайний матеріал з якого зроблено мембрану. Це бамбук і в компанії кажуть, що з його використанням вдалося отримати кілька переваг в порівнянні з діафрагмою де зроблено титанове покриття. Відмітимо, що у другому поколінні навушників використовувалося саме воно і тоді компанія також зазначала ряд переваг саме від використання титану.
Все ж окрім красивих маркетингових фраз компанія навела кілька конкретних переваг у цифрах цього матеріалу. Бамбукова мембрана на 60% легша, що дозволяє їй швидше реагувати на зміни звуку. Вона на 56% жорсткіша, що робить її менш чутливим до деформацій. Внутрішній амбушур на 63% еластичніший, що ще більше знижує рівень шуму.
Що стосується інших особливостей, навушники отримали систему шумозаглушення, яка дозволяє працювати в трьох режимах – повного приглушення, режимі прозорості та звичайному. Відмітимо, що заявлені 49 Дб які може нейтралізувати система на практиці достатні. Причому гуляти на тихих вулицях з ним ми б не радили, авто що проїзжають повз, стають цілковитою несподіванкою. Достатньо природної ізоляції за рахунок амбушур. Інша річ в громадському транспорті, особливо метро, там система ANC чудово впорається і музику буде чутно краще. Режим прозорості помірно підсилює звукове оточення, з ним дійсно можна спілкуватися з кимось не знімаючи навушнкиів.
При підключенні до смартфону Oppo можна швидко перейти в налаштування навушників для вибору команд сенсорних зон та тонких налаштувань. Для підключення використовується Bluetooth версії 5.3, який забезпечує затримку навушників на рівні 47 мс. Ця версія протоколу тільки почала з’являтися у пристроях на ринку, тому відмітимо пару особливостей.
Що нового в Bluetooth 5.3
Версія Bluetooth 5.3 дозволяє змінювати параметри з’єднання з мінімальними затримками. Вона підтримує введення псевдовипадкової затримки для інтервалу періодичних повідомлень (advertising interval), що дозволяє уникнути колізій. Периферійні пристрої можуть надавати підключеному центральному пристрою дані альтернативних радіоканалів, які можуть використовуватися центральним пристроєм під час вибору каналу під час адаптивної стрибкоподібної перебудови частот.
У версії 5.3 з’явилася можливість керування довжиною ключа у контролерах BR/EDR. Для користувача це означає більш високу надійність, наприклад, електронного дверного замка, систем, що контролюють доступ та інших програм інтернету речей. Загалом Bluetooth до сих пір вважався одним з найменш захищених протоколів при зламі.
Автономність
Oppo Enco Air3 Pro має номінальний час автономної роботи 7 годин. З зарядним кейсом вбудований акумулятор може забезпечити до 30 годин роботи. Підтримка швидкої зарядки дає 2 години прослуховування за 10 хвилин заряджання. Не в останню чергу гарну автономність забезпечив новий Bluetooth, який став трохи економнішим. На зарядку кейса потрібно півтори години, з навушниками – ще півгодини.
При гучності нижче середньої ми змогли отримати автономність від одного заряду кожного вкладишу у 8 годин. Тобто це весь робочий день, або кілька, якщо робити паузи. Кейс доволі великий і це цілком прийнятно, якщо врахувати що він дає ще 4-5 днів автономної роботи. Таким чином кейс з навушниками можна фактично заряджати раз на тиждень.
Враження
Навушники Oppo Enco Air3 Pro сподобалися дизайном та технічною оснащеністю. Вони привабливо виглядають, можливо дещо тендітно, але технічна частина має «заспокоїти» хлопців при використанні. У навушників чудово збалансований звук. Є достатня кількість середніх та низьких. Звучання об’ємне та насичене. Недарма зазначена підтримка Hi-Res Audio та кодеку LDAC. Мови про недостатній запас гучності не йде зовсім. В них однаково приємно слухати музику різних жанрів, а також дивитися відео. Якщо не вистачає басів, у додатку можна активувати їх підсилення. Система шумозаглушення з адаптацією під оточення та форму вушної раковини працює коректно і порається з розповсюдженими джерелами шуму. Адаптація доступна і для більш якісного відтворення аудіо. Особисто ми не відчули різниці, хоча можливо, що вона не була почута. Маючи новий протокол Bluetooth, гарне оснащення та автономність, Oppo Enco Air3 Pro можна назвати класним вибором в якості повсякденних навушників.
Характеристики гарнітури Oppo Enco Air3 Pro
Розмір динаміків: | 10 мм |
Частотний діапазон навушників: | 20 Гц — 40 КГц |
Чуттєвість навушників: | 107 дБ при 1кГц |
Чуттєвість мікрофона: | 38 Дб |
Кількість мікрофонів: | 2 |
Кодеки: | AAC, LC3, LDAC, SBC |
Підключення: | Bluetooth 5.3 |
Захист: | IP55 |
Акумулятор кейса: | 440 мА·год |
Довжина кабелю: | – |
Габарити кейса: | 66×50×22 мм |
Габарити навушника: | 32×23×15 мм |
Маса навушника: | 4,3 г |
Маса кейса: | 38,7 г |
Пристрій надано: | Компанія OPPO AED Україна |
аЦіна: | $90 |
Оцінка:
+ дизайн
+ звучання
+ захист від вологи та пилу
-слизьке покриття корпусу
Керівник проектів hi-tech.ua
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Планшет Samsung Galaxy Tab S10 Ultra (SM-X926B): багато
Новий планшет Samsung Galaxy Tab S10 Ultra отримав великий 14,6”-екран, топовий процесор Mediatek Dimensity 9300 та стілус S Pen. Спробуємо розібратися для чого такий девайс
Смартфони Oppo Reno 13 та Reno 13 Pro оснастили MediaTek Dimensity 8350, захист IP69 та батарею до 5800 мАг MediaTek Oppo смартфон
Oppo представила нові смартфони Reno13 та Reno13 Pro, що стали першими пристроями з чіпсетом MediaTek Dimensity 8350
Самим заробити ніяк: США виплатить Intel грант на $7,9 млрд Intel бізнес США
Спочатку Intel мала отримати $8,5 мільярда, але через невиконання певних цілей і внутрішніх фінансових труднощів грант скоротили до $7,9 мільярда