Огляд клавіатури ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe: широкий профіль
08.08.22Лінійка ігрових клавіатур у компанії ASUS досить широка, однак моделі чітко диференційовані за форм-фактором, типом перемикачів, наборами супутніх фіч на кшталт окремих дисплеїв та регуляторів. Часто успішні моделі випускаються у бездротових варіантах. Так і сталося із моделлю в нашому огляді. Далі розкажемо про ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe.
Дизайн
Загалом, ROG Strix Scope NX – це механічна ігрова клавіатура, оптимізована під шутери, яка отримала перемикачі ROG NX, алюмінієве шасі та підсвічування Aura Sync. Бездоротовий варіант на додачу можна підключити до комп’ютера по Bluetooth або радіозв’язку 2,4 Ггц, використавши ресівер. Можна підключитися і по USB-кабелю.
Незважаючи на формат «скелетон», при якому клавіші знаходяться за межами корпусу, клавіатура здається достатньо «домашньою», а не агресивно ігровою. Загалом ергономіка корпусу конкретно цієї клавіатури вдало поєднана із перемикачами які використовуються. Ми б сказали, що вона комфортна для майже будь яких сценаріїв – роботи, ігор, або навіть використання в якості мультимедійної зі смарт-ТВ. Цього інженери досягли за рахунок оптимальної компоновки клавіш, їх форми, із невеликими поглибленнями, та невеликої ваги, як для повнорозмірної клавіатури. Верхню частину корпусу виконали з алюмінію, а нижню – з пластику.
Досить багато декоративних елементів є з усіх боків. Так, під клавішами бачимо напис Republic of Gamers, який скривається при встановленій підставці для рук.
На самій підставці є логотип ROG. Куди більш неочікувано було знайти великий логотип ROG на основі клавіатури – там де є його ніхто не побачить, за винятком ситуацій, поки ви переносите клавіатуру з місця на місце. Решта площі основи має діагональний рельєфний візерунок.
З практичних рис на зворотній стороні – п’ять силіконових ніжок, які запобігають ковзанню на поверхні. Ще п’ять є у підставки для рук. У разі коли клавіатуру потрібно трохи підняти – є дві висувні ніжки.
З тильного торця клавіатури є поглиблення в корпусі де розмістили порт USB-Type-C для зарядки і дротового підключення та місце для встановлення ресівера, коли він не використовується.
Також на цій стороні є повзунок для перемикання підключення – по BL, по кабелю або радіо.
Комплектна підставка для рук з м’яким наповнювачем і приємним на дотик кожзамом. Вона просто підмагнічується до корпусу клавіатуру і цього достаньмо щоб не відсовуватись під час використання.
Оснащення
Клавіатури клавіші займають практично всю площу корпусу і рознесені меж собою по зонах рівно настільки щоб інтуїтивно розподілятись та запобігти помилковим натисканням. Зональність зокрема стосується функціональних клавіш зверху, які розділені по чотири. Причому в клавішах з «F4» по «F12» мультимедійні функції зроблені основними, як у ноутбуків. Це ще раз натякає на використання клавіатури в якості домашньої, а не суто ігрової.
А от для ігор, зокрема шутерів, обидва «Shift»-и та лівий «Ctrl» помітно видовжені. Клавіатурою підтримується необмежена кількість натиснутих клавіш.
На вибір у ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe можуть бути встановлені три типи перемикачів – червоні, як у нашому випадку, коричневі та сині. Їх характеристики можна побачити на ілюстраціях нижче.
Однак головне, що їх відрізняє – висота ходу клавіші, сила і лінійність натискання. У червоних хід та сила найменші, але рівно настільки, щоб натискання відчувалось і водночас запобігати випадковому спрацюванню. Коричневі та сині відповідно мають більший хід і зростаючий відсоток сили для спрацювання. Узагальнимо, що NX Red ідеально підійдуть, якщо вам потрібна «не гучна» і «м’яка» клавіатура, але не настільки щоб вибрати мембранну або з гібридними механіко-оптичними перемикачами.
Як ми вже казали, ковпачки клавіш увігнуті, мають досить велику відстань одне від одного та зручні як для ігор, так і набору тексту. Підсвічування досить рівномірне за рахунок прозорої основи перемикачів. Латиниця та кирилиця добре розбірливі при недостатньому освітленні, навіть незважаючи на те, що частина написів зроблена не тільки зверху, а й збоку.
Зверху справа є зона де розташована індикація активності «Caps», «Scrl», «Num» та блокування клавіші «Win». Логотип тут має налаштування підсвічування як і всі інші клавіші.
Кольори та анімацію світлодіодів можна синхронізувати з іншими пристроями (Aura Sync) в програмі Armory Crate або вибрати налаштування індивідуально для пристрою. Також можливе інтерактивне налаштування індикації – в залежності від заряду акумулятора клавіатури або температури процесора, активувати або деактивувати швидкі команди, наприклад «Alt» + «F4».
Є можливість перемикати анімацію кольорів підсвітки й без фірмового ПО – через «Fn» + «стрілка вліво/вправо», а змінювати яскравість – через «Fn» + «стрілка вверх/вниз». Макроси записуються і на «льоту». Початок та кінець запису: «Fn» + «L-ALT» та натискання клавіші яка буде його активувати. Профілі клавіатури перемикаються за замовчуванням через «Fn» + «1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6».
Що стосується автономності, вона тут достатньо хороша. 2,4 Гц-підключення при нульовій затримці, з RGB-підсвічуванням дозволяє використовувати клавіатуру протягом 60 год.
Враження
Клавіатура ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe від ASUS сподобалась своїм дизайном, який є функціональним і водночас естетичним. Це не нагромадження геймерських елементів приправлених метрами RGB-світлодіодів, а продуманий та універсальний варіант клавіатури. Вона може виконувати як роль ігрового пристрою для шутерів та RPG, так і бути універсальною для стаціонарних та мобільних комп’ютерів або навіть телевізорів у вітальні. Зручними є і клавіші, їх розмір та розташування. Наявність підставки для рук також додамо у помітні переваги. Правда і ціна за весь цей комфорт, в купі з розмаїттям підключень, може стати досить високою.
Характеристики клавіатури ASUS ROG Strix Scope NX Wireless Deluxe |
|
Перемикачі: | Механічні, ROG NX Red |
Підключення: | USB Type-C, Blutooth 5.2, 2,4 Ггц |
Час відгуку: | 0,2 мс |
Сила натискання: | 49 г |
Підсвічування: | RGB, з налаштуваннями |
Додатково: | Anti-ghosting 100 %, AURA Sync |
Кабель: | зйомний, 1,8 м |
Габарити: | 440 x 137 x 39 мм |
Вага: | 1,16 кг з підставкою |
Постачальник: | Представництво ASUS в Україні |
Ціна: | приблизно $200 |
Оцінка:
+ ергономіка клавіш та корпусу
+ розмаїття варіантів підключень
+ підставка для рук
Читайте також огляд версії “коротиша” цієї моделі – ASUS ROG Strix Scope TKL Deluxe
Керівник проектів hi-tech.ua
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Огляд смартфона Oppo A40m (CPH2669): початок
Смартфон Oppo A40m приємно вражає дизайном та набором деяких компонентів, які роблять із нього модель впевненого нижнього середнього класу. Розберемося в деталях
Рація Xiaomi Sports Walkie-Talkie має дальність роботи до 5000 км Xiaomi
Рація Xiaomi Sports Walkie-Talkie оснащена літій-іонним полімерним акумулятором ємністю 1030 мАг, який забезпечує до 24 годин безперервної роботи або 36 годин в режимі очікування
Оперативна пам’ять G.Skill DDR5-8133 випускається у комплектах модулів на 24 ГБ стандарту CSO-DIMM комплектуючі оперативна пам'ять
Тайванська компанія G. Skill, відома своїми високопродуктивними модулями оперативної пам’яті, анонсувала новий комплект CSO-DIMM DDR5.