Хакери вкрали за перший квартал 2025 року $1,67 млрд у криптовалюті
08.04.25
Протягом першого кварталу 2025 року в індустрії Web3 відбулися помітні регуляторні та стратегічні зміни. Влада США оголосила про намір створити стратегічний криптовалютний резерв, а Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) сформувала робочу групу, яка займатиметься питаннями, пов’язаними з цифровими активами.
Паралельно Європейський Союз завершив роботу над технічними стандартами щодо регулювання ринків криптовалютних активів (MiCA), спрямованими на зміцнення контролю за дотриманням криптовалютного законодавства. Тим часом у галузі фіксується зростання кількості кіберзлочинів, пов’язаних із цифровими активами, причому збільшується не лише кількість інцидентів, а й вартість вкрадених коштів.
З початку року втрати від крадіжок криптовалют становили 1,67 мільярда доларів. Для порівняння, за весь 2024 рік було викрадено 2,4 мільярда доларів. Істотну частину збитків у 2025 році завдало північнокорейське хакерське угруповання Lazarus. Внаслідок атаки на криптобіржу Bybit вони вивели активи на суму 1,45 мільярда доларів.
Однією з найтривожніших тенденцій у першому кварталі стало зростання кількості випадків компрометації приватних ключів. Внаслідок 15 інцидентів зловмисникам вдалося викрасти 142 мільйони доларів. При цьому вдалося повернути лише 0,38% украдених коштів, тоді як у попередньому кварталі цей показник становив 42,09%. Лютий 2025 став особливо показовим: за весь місяць не вдалося повернути жодної вкраденої одиниці цифрових активів.
Блокчейн Ethereum знову виявився найбільш уразливим для атак. У 98 зафіксованих інцидентах хакерам вдалося вивести криптоактивів на суму 1,54 мільярда доларів. Популярність Ethereum у сфері децентралізованих фінансів (DeFi) та широке використання смарт-контрактів продовжують привертати увагу зловмисників з огляду на обсяг коштів, заблокованих у різних протоколах.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!

Samsung Galaxy A36 та Galaxy A56 – доступні флагманські технології



У Samsung Galaxy A36 та Galaxy A56 однаково гарні дисплеї, великі акумулятори, є підтримка оновлень софту протягом 6 років. Розкажемо докладніше, чим ще вони цікаві.

У ChatGPT з’явиться бібліотека створених ШІ картинок оновлення штучний інтелект
OpenAI повідомила про запуск нової опції в ChatGPT – тепер користувачам доступна бібліотека зображень, згенерованих за допомогою штучного інтелекту
NVIDIA RTX 5060 для ноутбуків отримала менше ядер CUDA, ніж десктопна, але відставати не буде Nvidia відеокарта ноутбук
Відразу після офіційного анонсу настільних відеокарт GeForce RTX 5060 компанія NVIDIA представила також мобільний варіант.