Огляд бездротової клавіатури Epomaker EK68:
24.07.23Механічні клавіатури перш за все ціняться ентузіастами для ігор та набору великих масивів текстів. Головною асоціацією з ними є гучне клацання клавіш, чітке спрацювання та міцна, надійна конструкція. Однак зустрічаються перемикачі які тактильно більше схожі на мембранні, але всі переваги механіки в них також є.
У бренду Epomaker є найрізноманітніші формати і моделі клавіатур – від окремих 20 % цифрових блоків до 60, 65, 75 % та повно розмірних клавіатур. Окремо також продаються фірмові перемикачі і кейкапи самої компанії та кількох інших виробників які можна встановити у куплену клавіатуру. Вибір дуже широкий. Є основи під DIY-комплекти для яких можна обирати різні параметри. Сьогодні розкажемо про дещо специфічну але не менш цікаву запропоновану нам клавіатуру Epomaker EK68.
Дизайн
Epomaker EK68 – 65% клавіатура, тобто без додаткового цифрового блоку, що має 66 клавіш і поворотну шайбу, яка відповідає за регулювання гучності при прокручуванні та відключення звуку при натисканні.
Ковпачки клавіш виготовлені з PBT-пластику за технологією Double-shot. Це процес, при якому пластик виливають під тиском у дві різні форми. Один з пластиків використовується для створення основної форми ковпачка, а символи виливаються в окрему форму, що забезпечує їх чіткість і стійкість до зносу. В порівнянні з ABS-пластиком, який зазвичай використовується в клавіатурах, PBT є більш зносостійким і жорстким матеріалом. Головний недолік PBT – це його товщина. Ковпачки мають приємну тактильну структуру і не схильні до блиску з часом.
Epomaker EK68 має RGB-підсвічування з 20 різними ефектами (включаючи режими для FPS та MMO ігор з підсвічуванням відповідних клавіш) та 15 рівнями яскравості. PBT-пластик не просвічується, тому з ним підсвічування має тільки естетичну функцію і лише відеокремлює клавіші, символів на них в темній обстановці не видно.
Корпус клавіатури виготовлений з високоякісного пластику, при цьому верхня рамка має вигляд металевої, хоча насправді також зроблена з пластику. Поверхня матова, що запобігає появі відбитків пальців і слідів. Внутрішня частина клавіатури, включаючи пластину-шасі і циліндр шайби-кнопки, виконана з металу.
Клавіатура оснащена амортизаційним демпфером між перемикачами та друкованою платою, а також додатковими вставками з звукопоглинаючої піни для зменшення паразитних звуків, вібрацій та луни. Модель EK68 добре зібрана, не має люфтів і не скрипить.
Epomaker EK68 доступна в кількох колірних варіантах: класичний чорний з сірим, чорний з фіолетовим, а також чорний з сірими та жовтими акцентами, як у нашому випадку.
Оснащення
Позаду клавіатури розміщені кнопки підключення та порт живлення USB-C. Серед кнопок: перемикач розкладки (ПК та Mac), перемикач варіантів підключення (дротове, 2,4 ГГц та Bluetooth), а також ніша для USB-ресивера. Клавіатура може «запам’ятовувати» до трьох Bluetooth-пристроїв та швидко перемикатися між ними.
Знизу клавіатури по периметру є чотири гумові проставки. Також є подвійні ніжки для розміщення клавіатури під кутом. Ніжки також мають цупкі гумові вставки. Клавіатура надійно тримається за стіл і не совається. Клавіатура досить висока, підставки для зап’ясть в комплекті немає, але її можна купити на сайті виробника.
Шайба-енкодер має чіткі спрацювання при прокручуванні. Довгі клавіші як от «Shift», «Enter», «Backspace» та пробіл мають додаткові стабілізатори для рівномірного натискання.
Окрім відсутності додаткового цифрового блоку, клавіатура має ще кілька особливостей. Вона не має ряду «F1»-«F12», а також кнопок PrtScr, Scroll Lock, Pause, Home, End, Insert, тільди. Усі вони доступні через комбінації з «Fn». Наприклад, кнопки «F1…» – «Fn» + цифровий ряд від «1» до «+».
Навігаційний блок не відокремлений від інших кнопок, через що правий «Shift» трохи коротший. Кнопки «Del», «PgUp» та «PgDn» розташовані вертикально праворуч і «вливаються» в ряд зі стрілкою вправо.
Між стрілкою вліво та «Fn» встановлені два світлодіоди. Окремого індикатора для «CapsLock» немає, але індикація реалізована за рахунок підсвічування самої кнопки: вона змінює колір.
Epomaker EK68 підтримує N-key roll over (NKRO), відповідно спрацьовує при будь-якій кількості одночасно натиснутих кнопок.
Крім самої клавіатури, в комплекті є кабель USB Type-A – Type-C для зарядки та дротового підключення, USB-трансмітер, додаткові кейкапи «Esc», «Space», «Enter» та «Backspace», інструмент для вилучення кейкапів та перемикачів, три запасні перемикачі та інструкція. Інструкція стане в нагоді бо більшість налаштувань клавіатури виконується за допомогою комбінацій клавіш.
Перемикачі
Epomaker EK68 доступна з кількома варіантами перемикачів: Gateron Pro 2.0 Black, Gateron Pro 2.0 Yellow, а також фірмовими Epomaker Budgerigar і Flamingo, останні і були у нашому випадку. Epomaker EK68 підтримує гарячу заміну перемикачів. Вона сумісна з більшістю 3- та 5-контактними механічними перемикачами, такими як Cherry, Gateron, Otemu, Kailh.
Epomaker Flamingo це лінійні перемикачі з ходом 3,8 мм, силою натискання 47 г і заявленим ресурсом у 100 млн натискань. Зазвичай з іншими перемикачами мова йде про 50 млн, тому, вірогідно, замінити перемикачі буде бажання лише з метою експериментів. З ними хід клавіш дуже плавний, рівномірний, а кліку спрацювання хоча і не чутно, тактильно відчувається добре.
Для глибшого налаштування та оновлення прошивки клавіатури використовується фірмове програмне забезпечення. Це ПЗ запускається лише при дротовому підключенні. За допомогою утиліти можна переналаштувати функції кнопок як основного, так і Fn-шару, створювати макроси і налаштовувати підсвічування клавіш. Варто зазначити, що шайба-енкодер не підлягає перепрограмуванню і використовується виключно для регулювання гучності та функції «mute» звуку.
Автономність
У клавіатурі встановлено акумулятор на 3000 мА·год. Обіцяний період автономної роботи – до 2 тижнів, але звісно це залежить від обраного підключення, активності використання та підсвічування.
Враження
Epomaker EK68 цікавий і доступний по ціні варіант компактної ігрової клавіатури з гарною якістю збірки та матеріалів. Не в останню чергу вона класна приємним звуком і спектром перемикачів. Бонусом йде три типи підключення, динамічне підсвічування і можливість тонких налаштувань під себе. Загалом потрібен деякий час, щоб звикнути до її розкладки. Хоча любителі подібних компактних моделей загалом знають чого бажають від такого формату. Функціонально клавіатура добре підійде і для набору текстів, і ігор.
Характеристики клавіатури Epomaker EK68
Кількість клавіш: | 66 |
Перемикачі: | Механічні, лінійні Epomaker Flamingo |
Підключення: | USB Type-C, Bluetooth 5.2, 2,4 ГГц |
Повний хід: | 3,8 мм |
Хід до точки спрацювання: | 1,5-2 мм |
Сила натискання: | 47±5 г |
NKRO-антигостинг: | так |
Підсвічування: | RGB, з налаштуваннями |
Кабель: | знімний, 2 м |
Ємність акумулятора: | 3000 мА·год |
Габарити: | 325×117×41 мм |
Вага: | 800 г |
Сумісність: | Windows, MacOS, Android |
Ціна: | $90 |
Оцінка:
+ якість збірки та матеріалів
+ розмаїття перемикачів
+ три варіанти підключення
+ ціна
-неможливість програмування енкодера
Читайте також:
- Огляд клавіатури ASUS ROG Azoth: взірець без чверті
- Огляд клавіатури Gamakay TK68: збери сам
- Огляд клавіатури DreamKey: подвійний розрахунок
Редактор
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Огляд ігрового ноутбука Acer Nitro V 14 ANV14-61 (N9.QTFWW.001): лід та потужність
Acer Nitro V 14 ANV14-61 виглядає елегантно, незважаючи на ігрову приналежність. Хороший екран, процесор та відеокарта достатньої продуктивності. Що ще у ньому цікавого?
YouTube Music дозволить ділитися тимчасовими мітками в піснях та подкастах YouTube музика оновлення
YouTube Music для Android та iOS отримав можливість ділитися точними тимчасовими мітками
Google створила квантовий чіп Willow. Обчислення займають 5 хвилин замість 10 септильйонів років Google дослідження комп'ютер розробка
Прорив має ключове значення для прогресу в галузі виправлення квантових помилок, концепція якого була запропонована Пітером Шором у 1995 році.