Бездзеркальна камера Sony a6400. Увага на очі
11.10.19
Sony a6400 (ILCE-6400) відноситься до системних (зі змінним об’єктивом) бездзеркальних камер середнього класу.
У лінійці Sony такі моделі мають матрицю (сенсор) типорозміру APS-C (кроп 1,5) та фірмовий байонет E-mount.
Загалом дана категорія пристроїв адресована дуже широкій аудиторії користувачів. Це можуть бути і зовсім новачки, які вибирають першу «серйозну» камеру, і користувачі, які переросли мобільне фото (смартфони) і хочуть чогось більшого, а також фото-, відеоентузіасти і навіть професіонали, яким потрібна допоміжна або резервна камера на додаток до основної.
Цього року Sony суттєво оновила свою лінійку кропнути беззеркалок. Добре видно, що компанія концентрується не тільки на повнокадрових моделях верхніх категорій, але й приділяє велику увагу більш доступним камерам.
Бездзеркалка a6400, що розглядається в даному матеріалі, вийшла на початку 2019 року. Потім, у серпні на додаток до неї target=”_blank” rel=” Sony анонсувала a6100, яка позиціонується трохи нижче a6400, а також трохи більш просунуту a6600.
Отличия камер Sony a6100, Sony a6400 и Sony a6600
Для порівняння характеристик нових бездзеркала Sony a6100, a6400 і a6600 компанія навіть сама привела таблицю в офіційній брошурі.
Всі моделі засновані на однаковій матриці, використовують ідентичну систему автофокусування та не відрізняються за швидкістю серійної зйомки.
Вони оснащені фірмовою технологією автофокусу Real-time Tracking, вміють визначати очі у кадрі та фокусуватись по них.
Тут ховається перша деталь. Якщо в Sony a6100 і a6400 фокусування по очах доступне тільки в режимі фото, модель a6600 можливість реалізована і для фото, і для відео.
Вбудована оптична система стабілізації оснащена тільки Sony a6600 і це чудово виділяє її з тріо.
Відкидний сенсорний екран ідентичний у всіх моделях. У Sony a6100 вирішили використовувати очний електронний видошукач меншого дозволу.
Захищений від пилу та бризок корпус з магнієвими елементами призначений для a6400 та a6600, а в Sony a6100 використовується більш простий корпус із пластику.
Зовнішні розміри камер ідентичні за винятком більшої ручки Sony a6600.
Це пояснюється використанням іншого більшого акумулятора. Еємність комплектного акумулятора Sony a6600 більш ніж удвічі перевищує ємність акумуляторів, що встановлюються в a6100 та a6400.
Можливість вибору профілів відео (Picture Profiles) S-Log2, S-Log3 та HLG (HDR) передбачена виключно в a6400 та a6600. Це може бути важливим для ентузіастів відеозйомки.
Продовжуючи тему особливостей, пов’язаних з відео, звертаємо увагу, що вхід для зовнішнього мікрофона передбачений у всіх моделях, але тільки в a6600 є також вихід для навушників.
Цікаво, що вбудований спалах не має тільки найпросунутіший a6600.
Формально всі три камери Sony a6100, a6400 та a6600 відносяться до одного класу. Оцінюючи їх особливості, ви можете підібрати найкращу модель за ціною.
Зміна поколінь
Представлена в даному тесті бездзеркалка Sony a6400 прийшла на зміну. “_blank” rel=”noopener noreferrer”>a6300, що вийшла на початку 2016 року.
Тут використовується та ж 24-мегапіксельна матриця Exmor CMOS, тому щодо якості зображення можна очікувати приблизно ті ж результати, що і у попередниці.
Але «обв’язка» сенсора зовсім інша.
Встановили набагато продуктивніший процесор BIONZ X, який, за заявою виробника, запозичений у потужніших повнокадрових камер.
Найбільші зміни відбулися в області автофокусу. Як і старші повнокадрові моделі Sony, кропна Sony a6400 отримала більш досконалу швидку і точну систему автофокусу.
Це зробило a6400 набагато більш придатним для зйомки динамічних сцен і навіть для спорту.
Гібридна система складається з комбінації 425 фазових та 425 контрастних датчиків автофокусу, які покривають практично всю площу матриці.
Підтримуються також пов’язані з автофокусом фірмові технології стеження Real-time Tracking та визначення очей у кадрі Real-time Eye AF.
Детальніше про роботу системи автофокусу a6400, ми розповімо далі, але забігаючи трохи вперед треба сказати, що камера просто здивувала якістю та можливостями цієї системи.
Екран тепер можна відкидати на 180. Коли камеру необхідно розмістити близько до землі, підняти над натовпом або зробити селфі-зйомки така конструкція виявляється дуже корисною.
Сам сенсорний екран. Але здебільшого це зроблено не для зручності керування користувачів, які звикли до сенсорних екранів своїх смартфонів, а для більш простого та швидкого вибору точки фокусування, торканням у різних частинах екрану.
Вперше для камер Sony із сенсором типорозміру APS-C доступний профіль зображення HLG (Hybrid Log-Gamma). Він призначений для підготовки HDR-відеороликів.
Знайомимося з бездзеркалкою Sony a6400
Ручка, що виступає на корпусі, робить камеру досить вологоватою. Але, якщо ви раніше знімали більшими камерами або у вас велика рука, форма Sony a6400 здасться не найергономічнішою.
На панелях камери розміщено чимало різних кнопок і коліщаток для швидкого доступу та налаштування різних параметрів.
Для досвідчених користувачів це дуже доречно.
Відсік для встановлення акумулятора об’єднаний зі слотом (єдиним) картки пам’яті.
Різні роз’єми (відеовихід, інтерфейсний порт, роз’єм для зарядки, вхід для мікрофона) згруповані разом та прикриті кришкою.
У нашому випадку камера A6400 постачається в комплекті з об’єктивом Sony E 18-135mm f3.5-5.6 OSS.
Доступні також варіанти постачання камери a6400 окремо та в комплекті з більш простим об’єктивом Sony E PZ 16-50 мм F3.5-5.6 OSS.
Об’єктив E 18-135mm f3.5-5.6 OSS оснащений вбудованою системою оптичної стабілізації, на що вказує приставка OSS у назві.
Окремого перемикача активації OSS на об’єктиві немає. Для цього необхідно використовувати меню камери.
До речі, екранне меню має традиційну для Sony організацію. Кількість різних налаштувань та функцій просто величезна.
Навіть досвідченому користувачеві знадобиться деякий час, щоб зрозуміти в яких розділах зосереджені ті чи інші функції та параметри.
Потішило, що натисканням лише однієї кнопки можна швидко отримати короткий опис будь-якого пункту меню.
А ще можна зберігати всі налаштування у різні профілі. Наприклад, для спортивної зйомки знадобляться одні налаштування, а для сімейної відеозйомки – зовсім інші.
Додатково необхідні вам будь-які пункти меню можна додати до обраного, що дуже зручно.
В цілому управління Sony a6400 виходить не найінтуїтивнішим і вимагає деякого звикання, особливо, якщо ви пересідає з камери іншого бренду.
Знімаємо
Навіть з урахуванням того, що в Sony a6400 використовується далеко не найновіша 24-мегапіксельна матриця, за якістю зйомки камера виявилася дуже гарною.
Ви можете розраховувати і на високу деталізацію (при відповідному об’єктиві) і гідну поведінку в тому числі при використанні високої чутливості.
Досить сміливо іноді можна ставити значення ISO 2000, 3200, 6400 і отримувати пристойні знімки.
Ось кілька прикладів кадрів, знятих на високих значеннях ISO чутливості.
Матриці Sony, до речі, використовуються не тільки в камерах Sony, славляться ще й чудовим динамічним діапазоном. Sony a6400 у цьому плані не виняток.
Різниця в кількості шумів не дуже помітна при зйомці з вищим ISO і зйомці на зниженому ISO з подальшим витягуванням експозиції в RAW-конверторі. Тобто “посилення” сигналу з сенсора в самій камері і “посилення” в RAW-конверторі дають схожі результати шумів на зображенні.
Ця особливість дозволяє використовувати цікавий трюк, який ми описували ще в тесті Fujifilm X-E2S.
У сценах із широким діапазоном яскравостей (наприклад, де є світле небо та затемнені ділянки з деталями) ви можете знімати на занижених значеннях чутливості ISO не пересвічуючи світлі ділянки, а недотримані ділянки – витягувати вже в конверторі. Таким чином ви наче отримуєте HDR-зображення з одного кадру. Це справедливо виключно для зйомки у RAW.
Sony a6400, подібно до сучасних просунутих смартфонів, вміє також автоматично об’єднувати серію кадрів в один для підвищення якості при зйомці з обмеженим освітленням. Функція, зрозуміло, доступна тільки при зйомці Jpg і це, мабуть, єдиний випадок, коли можна віддати перевагу Jpg перед RAW.
Різницю на прикладах краще дивитися при 100-відсотковому збільшенні
В цілому ж, якщо ви хочете досягти високих результатів, рекомендуємо при зйомці фото використовувати RAW-формат. Це дає набагато більше можливостей для подальшої обробки кадру.
При використанні Sony a6400 більше уваги приділяли самій камері, а не об’єктиву.
Але можемо сказати, що Sony E 18-135mm f3.5-5.6 OSS є просто відмінним універсальним об’єктивом. Діапазон фокусних відстаней покриє основні запити більшості користувачів. Так, він не виділяється високою світлосилою, але забезпечує гарну якість зйомки та продуктивність. Він оснащений оптичною системою стабілізації зображення, яку можна використовувати і в режимі фото та відео.
З наших претензій до E 18-135mm f3.5-5.6 OSS — це, мабуть, порівняно велика мінімальна відстань зйомки. В рамках роботи на виставці IFA 2019 нерідко доводилося знімати різні невеликі деталі гаджетів і цей момент завдавав деяких незручностей.
Також відзначимо, що об’єктив Sony E 18-135mm f3.5-5.6 OSS виходить дуже недешевим. Різниця в ціні між камерою Sony a6400 і комплектом з a6400 і даним об’єктивом виходить дуже суттєвою.
Просто-таки на окрему похвалу заслуговує система автофокусу.
Так, в останні роки бездзеркалки підтяглися за цим параметром в цілому, але особливих успіхів досягла Sony.
Справа навіть не в швидкості автофокусу. Камера дійсно надає новий рівень зручності під час зйомки.
Так, тут є різні просунуті режими з установками областей зйомки, налаштування чутливості, визначення точок фокусу і т. д.
Але в багатьох випадках ці всі складнощі може і не знадобляться, а достатньо буде використовувати лише один режим зі стеженням для отримання класного результату.
Як заявляє виробник, використовуючи технології, пов’язані зі штучним інтелектом (як і без них сьогодні), камера здатна дуже точно відстежувати обраний об’єкт у кадрі (технологія Real-time Tracking). На додаток до цього a6400 вміє визначати обличчя та очі в кадрі (технологія Real-time Eye AF).
Технології Real-time Tracking та Real-time Eye AF потрапили сюди зі старших повнокадрових моделей.
При стеженні камера ловить обличчя, очі, якщо людина відвертається, то камера продовжує утримувати голову в кадрі.
На практиці це працює дуже класно і робить камеру дуже зручною і для серйозного застосування, і для звичайної аматорської сімейної зйомки, коли в кадрі діти, тварини і т.д.
Так, Real-time Eye AF вміє визначати очі не тільки людини, а й тварин. Відповідне налаштування передбачене в меню. А ще ви можете вибрати пріоритет фокусу на лівому чи правому оці, що дуже доречно при портретній зйомці.
Невелике зауваження: Real-time Eye AF не працює у відеорежимі. Але це не так і критично, вам, як і раніше, доступне відстеження об’єкта в кадрі.
Швидкості та якості роботи автофокусу цілком вистачає і для успішного застосування Sony a6400 у спорті. Принаймні, якщо говорити про непрофесійну спортивну зйомку.
Досить непогано йдуть справи і частотою оновлення зображення електронного видошукача. Максимальне значення становить 120 Гц.
Кілька прикладів спортивної зйомки
Ще кілька років тому бездзеркалки і близько не могли змагатися з дзеркальними камерами, навіть далеко не топ-рівня, за можливостями, пов’язаними зі зйомкою спорту, але часи змінюються і ситуація виглядає вже далеко не так однозначно.
Що стосується режиму відео, то у Sony a6400 є як сильні, так і слабкі сторони.
Камера здатна забезпечити відмінну якість 4K-відео.
Без кропу Sony a6400 знімає 4K-видко тільки зі швидкістю 24 кадр./с. При установці 30 кадр/с виходить невелика підрізка.
Аналогічне підрізування кадру також буде в режимі 1080p@120.
Хотілося б, звичайно, отримати ще й режим 4K@60 (60 кадр./с при роздільній здатності 4K), але в такому класі це ще дивина і Sony a6400 такої функції немає.
Істотним недоліком a6400 ми б нахвали відсутність вбудованої матричної (за рахунок зсуву матриці) системи стабілізації. Якщо вона вам дуже потрібна, Sony пропонує придбати дорожчу a6600.
На відео можуть виявлятися негативні ефекти ролінг-шаттер (Rolling shutter) і желе, пов’язані з не найвищою, порівняно з деякими конкурентами, швидкістю рядкового зчитування сенсора.
З можливістю підняти екран на 180 виробник адресує Sony a6400 також відеоблогерам, які нерідко знімають самі себе.
На наш погляд камера далеко не ідеальна для цього. a6400 не настільки компактна, при кріпленні зовнішнього мікрофона на черевик спалаху він буде перекривати екран, але головним факторам є все ж таки відсутність стабілізації.
Батарея та зарядка
Зі штатною батареєю NP-FW50 заявляється, що Sony a6400 здатна зробити до 410 знімків (виміри за стандартом CIPA).
Треба сказати, що ця цифра мало про що говорить у реальності. Час автономної роботи, кількість фотокадрів та відеохвилин сильно залежатиме від режиму використання.
За суб’єктивними відчуттями автономність, як для бездзеркалки, у a6400 дуже непогана, хоча й не видатна.
Дуже добре, що модель вміє працювати і заряджатися від звичайного порту USB. Взявши з собою ємний повербанк (зовнішній акумулятор), ви можете суттєво покращити автономність Sony a6400 без необхідності шукати розетку.
Висновки
Sony a6400 є вкрай цікавою моделлю, якщо розглядати камери середнього класу з кропнутою матрицею.
Доступ до багатьох власних технологій і величезний бездзеркальний досвід Sony дають можливість створювати дуже якісні пристрої.
Рівень зйомки a6400, підкріплений високою функціональністю, дозволяє знайти навіть професійне застосування.
Поряд зі своїми побратимами a6600, a6100, вона має чи не найпросунутішу і найцікавішу систему автофокусу в класі. Раніше такий автофокус був доступний лише у набагато дорожчих моделях.
Найближчим конкурентом би назвали Fujifilm X-T30. Модель також дуже сильна при зйомці, точно не поступиться як запис відео, але напевно буде слабше за можливостями АФ.
Здорово може «наступити на п’яти» і щойно представлена Nikon Z50. Але її можливості поки що не вивчені.
Характеристики Sony a6400 (ILCE-6400) |
|
Тип камери: | бездзеркальна |
Дозвіл матриці: | 24,2 Мпікс. |
Типорозмір матриці, тип: | APS-C (23,5 x 15,6 мм), CMOS Exmor |
Байонет: | E-mount |
Система стабілізації зображення: | ні (стабілізація доступна, якщо об’єктив, що використовується, оснащений цією системою) |
Очний видошукач: | електронний, 2,36 Мпікс. |
Екран: | 3”, поворотний, сенсорний |
Тип карт пам’яті, що використовуються: | SD, SDHC, SDXC, MS PRO Duo, MS PRO-HG Duo, MS Micro (M2) |
Макс. якість відео: | 3840×2160 (4K) при 30 кадр./с |
Макс. кадрова частота відео | 120 кадр./с (Агдд РВ) |
Швидкість серійної зйомки: | 11 кадр./с |
Бездротові інтерфейси: | Wi-Fi, Bluetooth, NFC |
Габарити без об’єктива: | 120 x 70 x 60 мм |
Батарея: | Li-Ion NP-FW50 |
Вага: | 403 г (з батареєю) |
Постачальник: | представ-во Sony |
Ціна Sony a6400 без об’єктива (ILCE-6400) | 30 000 грн. ($1200) |
Ціна Sony a6400 з об’єктивом Sony E PZ 16-50 мм F3.5-5.6 OSS (ILCE6400LB) | 35 000 грн. ($1400) |
Ціна Sony a6400 з об’єктивом Sony E 18-135mm f3.5-5.6 OSS (LCE6400MB) | 46 000 грн. ($1840) |
Оцінка:
+ класна система автофокусу
+ висока якість фотозйомки
+ відмінна функціональність
+ відкидний сенсорний екран
+ висока деталізація 4K-відеозаписів
+ зарядка від USB
– Висока вартість комплектного об’єктиву
– немає вбудованої в камеру системи стабілізації зображення
– при використанні великих об’єктивів корпус виявиться не дуже зручним
Галерея фото, знятих камерою Sony a6400
Знімки отримані з RAW-фалів з індивідуальною невеликою обробкою засобами Adobe Camera Raw. У EXIF-даних ви можете переглянути параметри зйомки, включаючи об’єктиви, що використовуються, чутливість ISO і т. д.
Дивіться також:
- Огляд компактної камери Sony RX0 II Де автофокус?
- Що за “звір” Sony DSC-RX0? Знайомимося з камерою, яка не має аналогів!
- Огляд екшен-камери Sony HDR-AS300
- Огляд бездзеркальної камери Fujifilm X-E2S: коли процес зйомки захоплює не менше результату
Інженер Тестової лабораторії
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Огляд смартфона Oppo A40m (CPH2669): початок
Смартфон Oppo A40m приємно вражає дизайном та набором деяких компонентів, які роблять із нього модель впевненого нижнього середнього класу. Розберемося в деталях
HMD OffGrid – кишеньковий модем для супутникового зв’язку HMD мобільний зв'язок
Компанія Human Mobile Devices (HMD) представила новий пристрій HMD OffGrid, який забезпечує супутниковий зв’язок для смартфонів у місцях, де відсутні мобільні мережі
Платформа Phison E28 для NVMe-накопичувачів PCIe 5.0 забезпечує швидкість до 14,5 ГБ/с CES SSD накопичувач
На виставці CES 2025 компанія Phison представила новий SSD-контролер PS5028-E28, який став найшвидшою платформою для NVMe-накопичувачів з інтерфейсом PCI Express 5.0 x4