ARM анонсувала нові ядра CPU Cortex X4, A720, A520, а також графічні чіпи Immortalis G720, Mali G720 та Mali G620
02.06.23
В рамках виставки Computex 2023 компанія Arm анонсувала нову лінійку ядер серій Cortex-A та Cortex-X, а також графічних прискорювачів нового покоління Immortalis G720, Mali G720 та Mali G620. Всі ядра використовують лише 64-бітну архітектуру.
Нові Cortex
Флагманське обчислювальне ядро Cortex-X4 багато в чому схоже на торішнє X3, але має низку поліпшень та оптимізації. Пристрій отримав збільшену кількість деяких функціональних блоків. При цьому фізичні розміри ядра збільшилися менш як 10%. При роботі Cortex-X4 на тих самих частотах, що й Cortex-X3, нове ядро споживає на 40% менше енергії. Загалом приріст продуктивності Cortex-X4 досягає 15%.
Ядро середнього рівня Cortex-A720 має забезпечити приріст продуктивності на 20% при тому самому рівні енергоспоживання, що торішня версія A715.
Енергоефективне ядро Cortex-A520 стало ще ефективнішим. Приріст цього показника сягає 22%. Проте загальна продуктивність збереглася завдяки більшій ефективності.
Нові графічні чипи Arm 5-го покоління представлені версіями Immortalis G720, Mali G720 та Mali G620
GPU Immortalis G720 може містити до 16 ядер, Mali G720 – від 6 до 9 ядер, а Mali G620 – обмежений 5 ядрами. Відмінності між Immortalis G720 та Mali G720 (крім кількості ядер) також полягають у наявності модуля трасування променів.
У випадку Immortalis це обов’язковий компонент, тоді як Mali G720 може мати його, але не зобов’язаний. Це залишається на розсуд OEM-виробників.
Флагманський GPU Immortalis G720 отримав низку оптимізацій, які покращили пропускну спроможність та знизили енергоспоживання. Завдяки цьому вдалося досягти підвищення продуктивності на ват на 15%, а також підвищення пікової продуктивності в середньому на 15%. Що стосується реальної продуктивності, Arm обіцяє покращення до 20% порівняно з Immortalis G715. В основному це пов’язано з економією ресурсів смуги пропускання завдяки Deferred Vertex Shading.
Завдяки кращому використанню пропускної смуги до мобільних проєктів можуть додаватися ефекти рівня ПК, такі як динамічне освітлення в реальному часі, розмиття, глибина різкості та оклюзія навколишнього простору на екрані. Фактично, внаслідок цього десктопний рендерер Unreal Engine 5 з’явиться на Android пізніше цього року.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!

Samsung Galaxy A36 та Galaxy A56 – доступні флагманські технології



У Samsung Galaxy A36 та Galaxy A56 однаково гарні дисплеї, великі акумулятори, є підтримка оновлень софту протягом 6 років. Розкажемо докладніше, чим ще вони цікаві.

Figment – аскетична консоль з E Ink-екраном для текстових ігор Google фото
Figment оснащений горизонтальним 7,5-дюймовим дисплеєм E Ink та мінімальним набором кнопок.
Honor GT Pro – смартфон з продуктивністю як у Galaxy S25 Ultra, але вдвічі дешевше Honor смартфон
Honor офіційно презентувала свій новий флагманський смартфон GT Pro. На папері пристрій виглядає більш потужним, ніж більшість конкурентів і при цьому значно дешевше