Одеська обласна державна адміністрація обирає Хмару De Novo
29.10.15
Компанія De Novo, національний оператор хмарних послуг, почала співпрацю з Одеською облдержадміністрацією. Хмарні ресурси De Novo забезпечуватимуть надання електронних послуг для мешканців Одеської області.
Початок співпраці Одеської ОДА та De Novo було покладено підписанням двостороннього меморандуму щодо постачання хмарних послуг De Novo та впровадження е-сервісів для громадян Одеської області. Відповідно до меморандуму, у Хмарі De Novo розміщено сервіси громадської приймальні та розгорнуто портал прямої електронної демократії – сервіс, де кожен бажаючий може долучитись до обговорення та доповнення Одеського пакету реформ.
«З метою скорочення поточних витрат, компанії вже давно використовують треті сторони для отримання послуг, що необхідні для життєдіяльності бізнесу, але знаходяться поза їх фокусом. Вважаю, що державні органи не є багатшими за бізнес-структури і так само повинні зосередитись на виконанні своїх безпосередніх функцій, а завдання з обслуговування ІТ передати на аутсорс. Давно минули часи, коли державні організації утримували власні магазини, ресторани, санаторії тощо. Це все набагато дешевше купувати у тих, для кого цей бізнес є основним. Інформаційні технології – не виключення. Навіщо витрачати шалені кошти на утримання величезного штату ІТ-працівників, серверних приміщень з системами пожежогасіння, охолодження, резервного енергопостачання, якщо всю цю роботу можуть виконати фахові підрядники, які до того ж заощадять бюджетні кошти, – окреслила ключові переваги хмарної моделі Люба Шипович, Департамент інформаційних технологій Одеської області (ДІТО). – На мою думку, жодна державна адміністрація не потребує власних серверних кімнат, адже зараз навіть найбільші банки і корпорації довіряють свої дані хмарним ресурсам. Хмарні ж сервіси забезпечують не лише значну економію коштів, а й значно вищу якість. Держава просто не встигатиме оновлювати технічне, програмне забезпечення та кваліфікацію працівників так само швидко, як хмарні провайдери. Тому вважаю, що майбутнє зберігання і обслуговування державних даних саме за хмарними ресурсами».
Висока доступність та надійність хмарних послуг De Novo є одними з найважливіших параметрів сервісів електронного врядування. Особливо на початковому етапі, коли громадяни дуже прискіпливо ставляться до їхньої доступності та швидкодії.
«Від самого старту роботи компанії я вірив, що інноваційні послуги De Novo колись стануть у пригоді українській державі, – прокоментував співпрацю з Одеською ОДА Валерій Макаренко, директор з проектного виробництва De Novo. – Сьогодні, коли ці сподівання втілюються у життя, своєю експертизою та досвідом ми готові сприяти розвиткові сучасного інформаційного суспільства України».
Найближчим часом до Хмари De Novo планується долучити відкритий кадастр даних, що також потребує високої доступності обчислювальних потужностей. Над проектом цього кадастру зараз активно працює ДІТО.
Не пропустите интересное!
Підписывайтесь на наши каналы и читайте анонсы хай-тек новостей, тестов и обзоров в удобном формате!
Лучшие устройства 2024 года: выбор редакции hi-tech.ua
Познайомимося з топ-пристроями року. Серед яких флагманські дорогі моделі та бюджетні девайси.
Что такое Axie Infinity и почему монета AXS стала популярной? криптовалюта Попросили разместить
Axie Infinity — это одна из самых известных блокчейн-игр, которая позволила пользователям не только развлекаться, но и зарабатывать. Благодаря уникальной модели play-to-earn, проект приобрел широкую популярность
Toyota Alphard и Vellfire выпустили в Японии в версиях PHEV Toyota автомобиль
Toyota представила plug-in hybrid версии минивэнов Alphard и Vellfire, ставших первыми PHEV-моделями в своем классе в Японии. Оба автомобиля доступны в шестиместных конфигурациях