Конкурс про Крим починається у Вікіпедії до Дня кримськотатарського прапора
26.06.15
26 червня в україномовній Вікіпедії починається конкурс «Пам’ятки України: Крим», присвячений культурно-історичній спадщині Криму. Конкурс проводиться за підтримки Міністерства культури України, і його початок приурочений до Дня кримськотатарського прапора.
«Чи вдалий час, щоб писати про пам’ятки? Чи зараз варто писати про Крим? Як в одній пісні співається — «Коли, як не зараз? І хто, як не ми?». Час на таке повинен бути завжди вдалим. Потрібно писати й розказувати про те все, що у нас є. Або було. Не тільки для світу, а навіть самим собі, щоб усвідомлювати, що Україна — це не тільки проблеми та негаразди. І до цієї справи — до написання статей у Вікіпедію — може долучитися кожен», — зазначає виконавчий директор громадської організації «Вікімедіа Україна» Наталія Тимків.
У розділі Вікіпедії українською мовою про Крим, його культурну спадщину, написано надзвичайно мало. У той час, як в російській Вікіпедії про Крим існує понад 8 тис. статей, в українській – менше 4 тис.
Щоб збільшити кількість матеріалів про півострів, Міністерство культури України та ГО «Вікімедіа Україна» вирішили організувати конкурс статей та фотографій, метою якого є наповнення Вікіпедії статтями про пам’ятки культурної спадщини Криму (архітектури, історії тощо). Списки пам’яток культури АРК містять понад 6 тис. об’єктів. Також у рамках конкурсу можна створювати статті про культурні установи (музеї, галереї тощо), видатних пам’яткознавців, пам’яткоохоронців, музейників тощо.
«Міністерство культури підтримує проект «Вікімедіа Україна», спрямований на популяризацію української культури. У Криму є багато українських патріотів, багато людей, які зберігають свій зв’язок із Україною. Написання статей, розміщення фотографій численних пам’яток всесвітнього, національного та місцевого значення, які знаходяться на території Криму, є способом продемонструвати як нашу культурну багатоманітність, так і нашу єдність», — вважає В’ячеслав Кириленко, віце-прем’єр-міністр — міністр культури України.
Цей конкурс статей — продовження фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки», ідеєю якого є збір фотографій об’єктів культурної спадщини для ілюстрування статей у Вікіпедії. За можливості, організатори також планують ініціювати паралельне створення статей англійською та кримськотатарською мовами.
Конкурс триватиме з 26 червня по 31 серпня 2015 року включно. Під час конкурсу будуть проводитися віківишколи для охочих навчитися редагувати Вікіпедію. У відкритому доступі будуть опубліковані відеоуроки та інші навчальні матеріали. Вікіпедію може редагувати кожен, тому долучатися до великої справи теж може кожен.
Визначення та нагородження переможців планується у вересні 2015 року (Київ).
Не пропустите интересное!
Підписывайтесь на наши каналы и читайте анонсы хай-тек новостей, тестов и обзоров в удобном формате!
Обзор Asus Zenbook S 16 (UM5606): новая волна
Новый ноутбук Asus Zenbook S 16 выполнен в корпусе из необычного металла, построен на базе свежей платформы AMD, адаптированной для ИИ, и имеет отличную автономность. Расскажем об этом премиальном ноутбуке подробнее
Caterpillar выпустила колесные погрузчики с дистанционным управлением транспорт
Cat Command также совместима с другими типами техники Caterpillar, включая экскаваторы и бульдозеры, что делает её универсальным инструментом для повышения безопасности и производительности.
5 причин приобрести восстановленный Айфон iPhone
Восстановленные смартфоны Эппл маркируются пометкой «refurbished». Внешне и по функционалу они как новые: сохраняется дизайн и производительность. В отличие от бэушных устройств, у REF-Айфонов полноценная официальная гарантия. Это не единственное преимущество.