Справжній трудяга. Огляд HP Pavilion g6-1378sr
27.10.12Класичний представник бюджетної лінійки лептопів від американського виробника. Який характеризується: приємним і витриманим дизайном, високою якістю збирання, досить непоганими технічними характеристиками, як на бюджетну модель. Але все по порядку.
Серія g6 позиціонується, як доступні ноутбуки з діагоналлю дисплею в 15,6 дюймів, а також обладнані дискретною графікою і недуже дорогими центральними процесорами. Лептопи пропонуються в різних кольорових гаммах, від рожевого до більш класичного темно-сірого, а також з різними конфігураціями системи. Тому кожен може підібрати щось для себе.
Тепер повернемося до героя нашого огляду і спробуємо розібрати всі його переваги і недоліки, звісно, якщо вони є 😉 .
На перший погляд
Ноутбук поставляється в широкі картонній коробці, досить великих розмірів, яка не обладнана ручкою для транспортування. Тому при перевезенні, десь в громадському транспорті, доведеться використовувати великий пакет. На коробці відмічені всі ключові характеристики і країна виробник, як завжди – Китай. Лептом надійно закріплений в упаковці, що гарантує його цілісність при транспортуванні.
Комплект, як для бюджетної моделі, можна вважати класичним: зарядний пристрій, документація і диск. Але мене дуже здивувало, що замість необхідного програмного забезпечення на диску, було знайдено умови гарантійного обслуговування на різних мовах. Навіщо дублювати їх, якщо вони присутні в паперовому варіанті? І, як наслідок доводиться витрачати час на пошуки і скачування необхідний драйверів, які звично мають йти в комплекті поставки.
Лептоп постачається без ОС, тому було необхідно встановити її. На відміну від інших ноутбуків, з якими я мав справу, цей відрізняється клавішами для вибору пристрою завантаження і виклику меню BIOS. Звичні клавіші F2, або Delete не підходять. Тому, відразу після увімкнення, слід тисну клавішу Esc і тоді з’явиться мені завантаженні з необхідними параметрами. Далі все звично і зрозуміло.
Зовнішній вигляд і особливості дизайну
HP Pavilion g6-1378sr виконаний у витриманому класичному стилі в темно-сірих тонах, що дуже радує. У лівому нижньому куті розташований логотип компанії HP, який виконаний у вигляді сріблястого металевого кола. Всі кути заокруглені, відсутні зазори і люфти в корпусі. Кришка ноутбука глянцева, що недуже практично через постійні залишки відбитків і чіткість царапин з брудом. Закріплена вона на металевих шарнірах, які надійно виконують свою функцію. Відкривається кришка без ніяких скрипів, але з певним зусиллям.
На нижній частині можна побачити чотири прогумовані ніжки, які створюють необхідно висоту для циркуляції викинутого з корпуса повітря, а також для фіксації на поверхні. Нагріте повітря від “начинки” системи відводиться через п’ять отворів на дні і ще одним з боку. Це має позитивно відбитися на роботі ноутбука, але також варто мати на увазі, що не слід його довго тримати на колінах, бо буде гаряче. Присутній лючок для швидкого доступу до оперативної пам’яті та жорсткого диску і місце для встановлення акумулятора.
Дивлячись на фронтальну частину можна знайти розташування стереосистеми, яка рознесена по краям. Чималі отвори котрої, як повітряні забірники у спортивних авто, виглядають дуже агресивно. Задня частина ноутбука не отримала ніяких отворів і роз’ємів.
З правої сторони розташовані: оптичний привід, роз’єм USB 2.0, роз’єм підключення зарядки і його індикатор, а також гніздо для замка Kensington, що попереджує крадіжку вашого улюбленця.
На лівій стороні втиснулися: відеовиходи VGA і HDMI, яких вистачить для підключення більшості сучасних зовнішніх дисплеїв; два 3.5 mini-jack для підключення мікрофону і навушників чи колонок; два роз’єми USB 2.0 і один мережевий RJ-45; уніерсальний картрідер; індикатори роботи і завантаження системи. Всі вони межують з отвором для виведення нагрітого повітря з корпусу. Не вистачає, для повного набору, роз’єму USB 3.0.
Відкривши ноутбук перед очима постає глянцевий дисплей. Рамка навколо якого матова, що більш практично, має гумові вставки для захисту дисплею при закритті. Екран відкривається на 150 градусів, досить оптимально. З верху, по центру, розташована вебкамера і мікрофон.
Відвівши погляд від екрану, можна роздивитися клавіатуру. Яка розташована трішки заглиблено, мабуть для попередження втоми зап’ястя. Має стандартний розмір клавіш, але відсутній цифровий блок і дуже широкі поля. Клавіші дуже щільно прилягають одна до одної і розділяються ближче до верху, натискаються тихо, досить зручні в роботі. Присутні усі стандартні функціональні клавіші. Над клавіатурою розташована кнопка увімкнення, що має світлодіодну індикацію.
Нижче можна побачити досить стандартний тачпад з двома клавішами. Тачпад має рельєфну поверхню, так зручніше шукати його на дотик. У його верхньому куті присутня лунка, яка при подвійному натисненні вимикає тачпад. Що стане в нагоді при тривалому наборі тексту, щоб курсор не заважав. Робоча поверхня, також, має глянцеве покриття, яке швидко збирає відбитки і пил.
Технічні характеристики
Лептоп при своїх габаритах 37,4 x 24,5 x 3,63 см, має вагу в 2,55 кілограми, що можна вважати нормальним для його формату.
Встановлений широкоформатний рідкокристалічний дисплей виробництва LG, що недивно зважаючи на лідируючі позиції цього виробника в даному сегменті ринку. Глянцевий дисплей розміром 39,6 см (15,6″) і роздільною здатності в 1366 x 768. Згідно з інформації виробника, має світлодіодну під світку. Від екрану не варто чекати чогось видатного, стандарті малі кути огляду притаманні всім бюджетним моделям. Ще варто відзначити слабеньку яскравість, що на яскравому світлі дуже ускладнить роботу з ним.
За основу ноутбука взята материнська плата Hewlett- Packard 1670(сокет rPGA988B), яка має чіпсет Intel HM65, що підтримує сучасні процесори на архітектурі Sandy Bridge, а також ряд периферійних пристрой і інтерфейсів(USB, VGA, HDMI, PCIex, SATA II і тд.).
В ноутбук встановлено сучасний процесор Intel Pentium B960, що відноситься до вищезгаданої архітектури. Це досить продуктивний двоядерний процесор. Який має тактову частотою в 2,2 Ггц,яка в простої знижується до 800МГц, що позитивно впливає на енергоспоживання. Але на відміну від старших процесорів, має деактивовані функції — Turbo Boost, Hyper-Threading, AES, Virtualization (VT-x и VT-d), Trusted Execution і Intel Quick Sync. Виконаний він з дотриманням норм 32нм технологічного процесі, що позитивно відбилося на його тепловому пакеті( TDP) лише 35Вт. Процесор має кеш третього рівня 3Мб, вбудований контролер пам’яті підтримує DDR3. Графіка в Intel Pentium B960 представлена інтегрованою відеокартою HD Graphics 2000, яка використовує кеш процесора і встановлену пам’ять. Працює ядро, в залежності від навантаження, на частоті 650-1100 МГц. Має підтримку DirectX 10.1 і Shader 4.1. Такої відеокарти вистачить лише для стандартних завдань(перегляд відео, простенькі ігри і тп).
Крім вбудованого відео, присутня і дискретна відеокарта — AMD Radeon HD 7450M. В основі якої лежить, уже застарілий, чіп Seymore. По суті це перейменована відеокарта минулого покоління — HD 6450M. Через HDMI вихід можлива передача звуку у високій якості (TrueHD or DTS Master Audio).
Відеокарта має блок UVD 3, що підтримує конвертування HD відео в форматах MPEG-4 AVC/H.264, VC-1, MPEG-2, Flash, Multi-View Codec (MVC) и MPEG-4 part 2 (DivX, xVid). Має підтримку DirectX 11 і Shader 5.0. Присутня підтримка технології Eyefinity, підключення до чотирьох моніторів, але потрібний перехідник HDMI -> DP. Через малу кількість виконавчих блоків і малу пропускну здатність пам’яті, не варто розраховувати на високу продуктивність останньої.
Встановлена пам’ять, виробництва A-Data, має об’єм 4Гб з частотою роботи 1333МГц і затримками 9-9-9-24. Вироблена на п’ятому тижні цього року. Присутній ще один роз’єм для встановлення планки об’ємом 4Гб.
Звуковий чіп представлений IDT 92HD81B1X – чотирьохканальний аудіокодек, який підтримує 24 бітний звук і частоту дискредитації 192кГц. Завдяки поєднання цього чіпу і акустичної системи Altec Lansing – звук вийшов відмінний. Висока чіткість і гучність, а також присутні навіть баси. Що дуже здивувало, зважаючи на бюджетність моделі. Для прослуховування улюблено музики, перегляду фільмів і динамічних ігор – має вистачити.
Безпровідні мережі представлені Broadcom 802.11n, що підтримує стандарти 802.11 b/g/n, а також Broadcom Bluetooth 4.0. Провідна мережа заснована на чіпі Realtek RTL8139/810x.
Встановлений жорсткий диск виробництва ірландського гіганта Seagate. Модель ST9320325AS має об’єм 320Гб, що якось малувато по сучасним міркам, а також буфер рівний 8мб. Достатньо тихий і шустрий вінчестер.
Ноутбук оснащений 6-секційною літій-іонною батареєю(Li – ion). Якої при помірному завантаженні(встановлення софту і налагодженні системи) вистачило, приблизно, аж на три години автономної роботи. Дуже непоганий результат.
Тестування
За браком часу на проведення повноцінного тестування, було прогнані лише деякі тести, що були під рукою. Одним з таких тестів, був Super PI, де процесор розраховує число Пі з точності до одного мільйона знаків після коми.
Intel Pentium B960 зміг це зробити за 22, 464с. Це швидше ніж мій дестопний процесор Pentium E5200 на номінальній частоті, яка в нього більша ніж у тестованого і складає 2,5Ггц.
Перед розглядом ігрових тестів, варто загадати, що ноутбук оснащено двома відеокартами – інтегрованою і дискретною. В драйверах відеокарти можливо задавати параметри для кожної програми – використовувати енергозберігаючу(вбудовану) чи продуктивну(дискретну).
Всі ігри тестувались при роздільній здатності в 1366 x 768 та на високих і середніх налаштуваннях, згладжування вимикалося. При виходу з тестів, кілька разів, був отриманий екран з артефактами, коли перемикалися дискретна і вбудована відеокарти між собою. Нічого страшного в цьому нема, просте перезавантаження і все знову нормально.
В такій вимогливій вітчизняній грі, як Metro 2033, відеокарта AMD Radeon HD 7450M показала середню кількість кадрів в 10FPS, а іноді і до 5 опускається. За таких умов наврядче можна грати у гру, допоможе тільки скидання всіх налаштувань на мінімум.
У більш старій грі – Far Cry 2, радеон зміг витягнути середній показник кадрів в секунду до 19,5 FPS, а мінімальний в районі 12,4. Зважаючи на отримані результати, можна сміливо грати в дану гру, для більшого комфорту можна підкрутити налаштування.
В гоночному симуляторі Dirt 3, дискретна відеокарта забезпечує комфортний рівень гри на середніх налаштуваннях. Демонструючи 36FPS в середньому.
Остання гра, що прийняла участь в тестуванні, була – Mafia 2. При середніх налаштуваннях, Radeon HD 7450M демонструє 16,9FPS. Комфортною гру важко назвати, а для порівняння вбудована відеокарта показала 7,9FPS. Це демонструє двократну перевагу дискретної відеокарти над вбудованою HD Graphics 2000.
Висновки
Ноутбук HP Pavilion g6-1378sr стане чудовим помічником в роботі і навчанні. А завдяки витриманому дизайну і можливістю підбору кольору, стане стильним аксесуаром, який підкреслить ваш стиль і індивідуальність. Завдяки чудовій акустичні системі, буде приємно прослуховувати і переглядати улюблені музичні і кінематографічні шедеври. При бажанні, можна пограти в ігри, скоріше за все, на середніх і мінімальних налаштуваннях.
Недуже радує присутність глянцевих поверхонь, які швидко збирають відбитки і пил. Виробник, ганяючись за красою, забуває про практичність. Слабенька підсвітка і малі кути огляду дисплею, роблять незручною роботу з лептопом на яскравому світлі. Відсутність диску з драйверами, як наслідок доводиться витрачати дрогоцінний час на пошуки і скачування необхідного.
Плюси:
+Стильний дизайн
+Якість збірки
+Ціна
+Автономність
+Якісний звук
Мінуси:
-Слабенька підсвітка
-Малі кути огляду
-Відсутність USB 3.0
-Застаріла відеокарта
-Відсутність драйверів в комплекті
Технічні характеристики:
Скачать драйвера для HP Pavilion g6-1378sr
Фанат сайта
Не пропустите интересное!
Підписывайтесь на наши каналы и читайте анонсы хай-тек новостей, тестов и обзоров в удобном формате!
Лучшие устройства 2024 года: выбор редакции hi-tech.ua
Познайомимося з топ-пристроями року. Серед яких флагманські дорогі моделі та бюджетні девайси.
Обмен валют через банкомат заработает у Приватбанк банк события в Украине
Приватбанк планирует расширить сеть таких банкоматов по всей Украине, а их актуальный список можно найти на сайте банка
ЕС хочет чтобы Apple AirDrop и AirPlay работали на смартфонах Android Apple Андроид закон смартфон
Европейская комиссия потребовала от Apple открыть больше функций iOS для сторонних разработчиков, включая доступ к протоколам AirDrop и AirPlay.