Велике оновлення Attack Index: гнучкий звіт, більше статистики та прогнозування
26.08.23
До Дня Незалежності спеціалісти компанії Index Systems оголосили про масштабне оновлення сервісу моніторингу та автоматизованого визначення інформаційних загроз і резонансу attackindex.com. Форма запиту стала ергономічнішою, компонування частин звіту відтепер можна змінювати, а для всіх запитів стало доступно прогнозування інформаційної ситуації.
В процесі роботи з сервісом користувачі відзначали, що часто працюють лише з певними частинами звіту. Наприклад, популярним був розділ інформаційних операцій, який демонструє процеси, про які аналітики та менеджери роботи з громадськістю могли не знати.
Було переосмислено і розроблено дизайн інтерфейсу, який надав можливість швидкого переходу до будь-якої з частин звіту. Всі розділи представлені у вигляді пазлів. При бажанні, їх можна перетягувати мишею та впорядковувати на свій смак. Наприклад, частини звіту, до яких звертаються частіше, перенести на початок.
«З’явилась концепція пазлів, свого роду сітка частин звіту, яка передбачає компактний вигляд розділів та оперативний перехід до кожного з них. Також кожна частина отримала більше інформації. — коментує Елліна Шнурко-Табакова, експертка з інформаційної безпеки, голова Ради інформбезпеки та кіберзахисту та лідерка проекту attackindex.com. — Відповідним чином реалізовано ергономічне графічне рішення».
Як підкреслюють в компанії, за 2022–2023 роки кількість джерел моніторингу збільшилася на 45%, у тому числі за рахунок кількості Телеграм каналів — на 50%, джерел в Україні та рФ — до 20%. А також додались показники аналізу інформаційної ситуації та до восьми розділів, які були доступні раніше, додались іще чотири, які дозволили ширше характеризувати інформаційну активність пов’язану із запитом.
Сервіс дозволяє визначати чи ведеться інформаційна атака чи стався сплеск інтересу до події, які публічні персони- спікери залучені, які емоції стосовно запитаної теми, персон, компаній чи подій вони транслюють суспільству, хто став ініціатором інформаційної операції і як пов’язані її учасники. У випадку виявленої інформоперації, можна дізнатися наскільки вона інтенсивна та масштабна, які сайти чи акаунти в соцмережах задіяні. Новою характеристикою стало математичне прогнозування подальшого розвитку інформаційної ситуації за чотирма методами.
Протягом свого існування від 2018 року аналітично-моніторинговий сервіс Attack Index (attackindex.com) розвивався як у напрямку розширення баз моніторингу за рахунок під’єднання нових веб-сайтів чи інших каналів розповсюдження інформації (наприклад, Телеграм), так і додаванням нових аналітичних функцій, у тому числі — математичних методів прогнозування розвитку інформаційної ситуації. І сьогоднішні нововведення теж стали результатами продовження наукової роботи, досвіду підготовки аналітичних звітів для клієнтів та регулярного зворотного зв’язку і консультацій з користувачами системи.
«Сервіс attackindex.com створила команда, яка складається з представників технічних та комп’ютерних наук, прикладної математики, медіа, соціології, ІТ та інформаційної безпеки. Саме тому усі сучасні наукові досягнення, у першу чергу власні, швидко імплементуються до сервісу Атак Індекс. Постійні наукові роботи, що проводяться членами команди, зазвичай перетворюються у робочі моделі з поетапним впровадженням до автоматизованого звіту. — відзначає професор Дмитро Ланде, науковий керівник сервісу Attack Index, завідувач кафедри інформаційної безпеки Навчально-наукового Фізико-технічного інституту НТУ КПІ, д.т.н. — Фактично усі розділи є результатом застосування класичних та специфічних розділів лінгвістики та математики».
На сьогоднішній день сервіс attackindex.com використовують і комерційні компанії, і військові структури, і міжнародні та українські організації. Задачі які вирішуються сервісом – фіксація та відстеження інформаційних процесів, формування системи аналітичних показників, визначення стабільності інформаційних ситуацій та прогнозування їх розвитку. Автоматизований звіт Атак Індексу економить час та підвищує ефективність роботи аналітиків, зокрема, і у формуванні даних для протидії пропаганді та інформаційної агресії рф.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Огляд бездротових навушників Ugreen HiTune S5: чіпкі
Перші Bluetooth-навушники з додатковим кріпленням на вусі розповідаємо про Ugreen HiTune S5. Чи такі вони хороші для спорту?
Mini-ITX корпус Cooler Master Ncore 100 Air вміщує трислотові відеокарти Cooler Master корпус
Cooler Master Ncore 100 Air сумісна з блоками живлення формату SFX і поставляється з низькопрофільним вентилятором
Baseus EnerGeek MiFi – мобільна точка доступу та великий павер-банк акумулятор
Baseus EnerGeek MiFi оснащений акумулятором ємністю 20 000 мАг та підтримує зарядку з потужністю до 67 Вт.