Парламент ЄС затвердив закон щодо регулювання штучного інтелекту
20.03.24
Законодавці Європейського Союзу прийняли знаковий документ, який регулює використання штучного інтелекту (ІІ) та вимагає від постачальників більшої прозорості.
Більшістю голосів (523 «за») підтримали цей законопроект. Закон ще має пройти остаточну перевірку та отримати схвалення від Європейської ради. Він набуде чинності за 20 днів після публікації в офіційному журналі.
Президент Європейського парламенту Роберта Метсола охарактеризувала його як новаторський та заявила, що він сприяє інноваціям, зберігаючи при цьому основні права. Закон поділяє технології на категорії ризику: від «неприйнятних» (які будуть заборонені) до технологій високого, середнього та низького рівня небезпеки.
Документ надає простір для «вільного використання» ШІ з низьким рівнем ризику, що включає такі програми, як відеоігри з підтримкою штучного інтелекту або фільтри спаму. За даними ЄС, на даний момент «переважна більшість» систем ШІ, що використовуються в блоці, належить до цієї категорії.
Прикладом неприйнятних технологій є системи дистанційної біометричної ідентифікації на основі штучного інтелекту для сканування осіб місцевими органами влади. Програми «високого ризику» включають критичну інфраструктуру, компоненти безпеки продуктів, основні приватні та державні послуги, технології правоохоронних органів, які можуть порушувати права людей тощо.
Проте Закон про штучний інтелект ЄС досі не роз’яснює, як компанії мають поводитися з матеріалом, захищеним авторським правом, що входить до навчальних даних моделі.
Штрафи коливатимуться від 7,5 мільйона євро або 1,5% від загального світового обороту компанії (залежно від того, що більше) за надання неправильної інформації регуляторам; до 15 мільйонів євро або 3% від світового обороту за порушення певних положень закону, таких як зобов’язання щодо прозорості; до 35 мільйонів євро, або 7% обороту, за розгортання чи розробку заборонених інструментів ШІ.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Огляд автомобільного відеореєстратора Kawa Mini 3: розмір неважливий
Kawa Mini 3 цікавий насамперед тим, що має дуже маленькі розміри, пропонуючи зйомку відео в 2К. Подивимося на що він годиться
LG анонсувала інтегровану платформу контролерів для розумних автомобілів CES LG автомобіль
LG Cross Domain Controller (xDC) – інтегроване рішення, що поєднує інформаційно-розважальні системи (IVI) та системи допомоги водієві (ADAS)
Представлена відеокарта Nvidia GeForce RTX 5090. Ціна – $1999 CES Nvidia відеокарта
Серед особливостей відеокарт Nvidia GeForce RTX 50-ї серії варто відзначити підтримку технології Nvidia DLSS 4, інтерфейсів PCI Express 5.0, DisplayPort 2.1b та HDMI 2.1a