Літаюче авто Airspeeder Mk4 для повітряних перегонів з екіпажем працює на водні та набариє максималку в 360 км/год за 30 секунд
26.02.23
Австралійська компанія Alauda Aeronautics — розробник eVTOL для серії перегонів Airspeeder — продемонструвала своє нове літаюче авто Mk4.
Airspeeder — це ліга перегонів електричних літальних транспортних засобів з вертикальним зльотом та посадкою (eVTOL), яка базується в Лондоні. Перші дистанційно пілотовані перегони між двома авто Airspeeder відбулися у листопаді 2021 року. Ліга існує як організація Alauda Aeronautics — компанії електричної авіації, яка проектує, розробляє та будує літаки для перегонів eVTOL.
З моменту запуску Alauda та Airspeeder збирали команди пілотів для участі у перегонах у межах всесвітнього чемпіонату EXA. Повідомлялось, що у березні 2022 року організатори залучили ексгонщика Формули E Бруно Сенну — він став першим пілотом eVTOL і послом ліги.
Тим часом Alauda Aeronautics тестувала свої Airspeeder eVTOL з дистанційним пілотуванням, використовуючи віртуальні кабіни на землі. Перші змагання EXA відбулись минулої осені, коли пілоти Зефатіалі Волш і Фабіо Тішклер отримали повну ліцензію на перегони за участі Mk3 Airspeeder eVTOL — вздовж траси довжиною один кілометр в Австралії.
Однак головна мета Airspeeder і серії EXA полягає у забезпеченні перегонів eVTOL з екіпажем — і з демонстрацією Mk4 організатори підійшли до неї трохи ближче. Проект має стати першим дизайном Airspeeder, яким пілоти фактично керуватимуть вручну з повітря, а не дистанційно.
Крім того, MK4 використовуватиме водневу технологію для живлення — те, чим не могли похизуватися попередні моделі. В основі технології — водневий турбогенератор Thunderstrike потужністю 1000 кВт (1340 к.с.), який, за словами Airspeeder, пропонує запас ходу в 300 км. Двигун обладнаний надрукованою на 3D-принтері камерою згоряння (розробленою спеціально для ракетних двигунів) — це допомагає підтримувати низьку температуру полум’я водню, одночасно зменшуючи викиди закису азоту.
Mk4 презентують як «найшвидший у світі eVTOL», здатний розганятися до максимальної швидкості 360 км/год за 30 секунд з місця. Airspeeder і Alauda Aeronautics стверджують, що льотні випробування з Mk4 вже тривають у Південній Австралії, а перші перегони серії з екіпажем очікуються десь у 2024 році.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Планшет Samsung Galaxy Tab S10 Ultra (SM-X926B): багато
Новий планшет Samsung Galaxy Tab S10 Ultra отримав великий 14,6”-екран, топовий процесор Mediatek Dimensity 9300 та стілус S Pen. Спробуємо розібратися для чого такий девайс
Ще один бренд капсом. Redmi оновлює логотип та стратегію розвитку компанії Redmi бізнес дизайн
Redmi, суббренд Xiaomi, представив новий логотип, написаний великими літерами “REDMI”, що символізує стратегічну трансформацію компанії
В Android 16 можна буде передавати звук через Bluetooth без сполучення Google Андроід
Google випустила першу версію Android 16 для розробників, і однією з помітних новинок стала функція обміну аудіо, яка дозволяє передавати звук на кілька пристроїв Bluetooth одночасно