Intel розробила нейроморфний комп’ютер Hala Point, який симулює роботу людського мозку
28.04.24
Intel представила нове покоління нейроморфних обчислювальних систем, назване Hala Point. Цей суперкомп’ютер розроблений для досліджень у галузі штучного інтелекту та заснований на принципах роботи людського мозку. Hala Point може обробляти до 30 квадрильйонів операцій на секунду і має ефективність в 15 трильйонів 8-бітних операцій на секунду на ват при навчанні глибоких нейронних мереж.
Ця система також забезпечує пропускну спроможність пам’яті 16 петабайт на секунду. Intel стверджує, що Hala Point може вирішувати завдання у 100 разів ефективніше та у 50 разів швидше, ніж традиційні архітектури CPU та GPU, при цьому споживаючи набагато менше енергії.
Hala Point побудований на базі 1152 спеціалізованих процесорів Loihi 2, які загалом налічують 140 тисяч обчислювальних ядер нейроморфної обробки. Така обчислювальна система містить 1,15 млрд штучних нейронів та 128 мільярдів синапсів. Також ця система містить 2300 додаткових процесорів архітектури x86. Це еволюція першої дослідницької системи Intel Pohoiki Springs, яка почала містити в 10 разів більше нейронів і швидше в 12 разів. Потужність системи Hala Point сягає 2,6 кВт.
Hala Point є дослідницьким прототипом і не буде доступним для комерційного використання. Зараз Intel розгорнула першу нейроморфну систему Sandia National Laboratories, яка входить до складу Департаменту з ядерної безпеки (NNSA) Міністерства енергетики США.
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Asus Zenbook S 16 (UM5606): нова хвиля
Новий ноутбук Asus Zenbook S 16 виконаний у корпусі з незвичайного металу, побудований на базі свіжої платформи AMD, адаптованої для ІІ, та має відмінну автономність. Розкажемо про цей преміальний ноутбук детальніше
Akash System використовує алмази для охолодження процесорів у дата-центрах, космічній та військовій техніці процесор розробка
Akash System уклала меморандум із Міністерством торгівлі США, розраховуючи на $18,2 мільйона прямого фінансування та $50 мільйонів податкових пільг. Додатково стартап вже залучив 18 мільйонів доларів від венчурних інвесторів.
Bugatti W16 Mistral розігнався до 453,91 км/год і став найшвидшим родстером у світі автомобіль
Хоча Bugatti не розкрила, чи вносилися зміни до силової установки, автомобіль використав той же 8.0-літровий W16 двигун з чотирма турбінами та потужністю 1600 к.с.