Вивчаємо якість та можливості зйомки камерою Samsung Galaxy S8. Де прогрес?
21.04.17
Якість та можливості зйомки — це те, чому виробники смартфонів останніми роками приділяють особливу увагу, але на презентації нового покоління топових смартфонів Samsung Galaxy S8/S8+ можна було помітити, що про камеру говорили небагато.
Як виявилось, це не випадково. Апаратно, основні (на задній панелі) камери Samsung Galaxy S8/S8 Plus ідентичні тим, що використовувалися і в минулому поколінні флагманів – Samsung Galaxy S7/S7 Edge.
Правда, висловлюються припущення, що при ідентичних характеристиках S8/S8+ все ж таки отримали нові сенсори.
Виробник заявляє, що основні зміни в камері торкнулися алгоритмів обробки зображення та програмної частини.
Відзначимо деякі характеристики та особливості задньої камери смартфонів Samsung Galaxy S8/S+:
- дозвіл матриці (сенсора) 12 Мпікc.;
- тирозмір матриці 1/2,5”;
- наявність оптичної системи стабілізації зображення, що не відключається;
- гібридна система автофокусу Dual Pixel з використанням фазового автофокусування;
- еквівалентна фокусна відстань об’єктива 26 мм;
- світлосила об’єктива f:1,7.
А ось фронтальна селфі-камера справді нова. Дозвіл зріс з 5 до 8 Мпікс., з’явився автофокус. Типорозмір сенсора 1/3,6″.
Зовнішній огляд
На відміну від S7/S7 Edge, вічко задньої камери Samsung Galaxy S8/S8 тепер не виступає над поверхнею. Це робить зовнішній вигляд пристрою більш лаконічним. Та й пошкодити скло у такому разі складніше.
Цікаво, як цього вдалося досягти, адже, на відміну від, наприклад, смартфонів iPhone або флагманів Sony Xperia, камера тут розміщена навпроти екрану і втопити її в досить тонкому корпусі смартфона є непростим завданням.
Зверніть увагу на розташування сенсора відбитка пальця. Таке тісне сусідство з камерою призводить до того, що можливість залишити відбитки пальця на зовнішньому склі об’єктива досить велика.
Режим зйомки
Інтерфейс режиму зйомки був перероблений зовсім небагато, власникам смартфонів Samsung попередніх поколінь він має здатися дуже знайомим.
Затиснуту кнопку спуску затвора тепер можна переміщати по вертикалі. При цьому забезпечується цифрове зумування. Для фотозйомки користь цього режиму є сумнівною, адже у будь-який момент ви можете легко «кропнути» зображення після зйомки, а при відеозйомці зумування відбувається, як і раніше, жестом двома пальцями.
Екран смартфонів Samsung Galaxy S8/S8+ став набагато витягнутішим. Співвідношення сторін складає 18,5:9. Це зумовило появу нових форматів кадру для фото- і відеозйомки під такий екран.
Якщо вибрано повну роздільну здатність кадру (12 Мпікс.) для зйомки, то зображення на екрані займатиме лише невелику частину з великими чорними полями з боків (див. вище). Це пов’язано з тим, що співвідношення сторін сенсора становить 4:3.
У разі встановлення варіантів із співвідношенням сторін фотокадра 16:9 на екрані залишиться лише невелика чорна смуга, а якщо вибрати співвідношення сторін кадру, що відповідає екрану, чорні смуги зникнуть. При цьому, звичайно, відбувається «підрізування» кадру зверху та знизу з відповідним зменшенням його підсумкового розміру.
Нових можливостей виявилося небагато. З того, що впадає у вічі — додавання різних стікерів, штампів, «мордечок», подібних до тих, що використовуються в деяких сторонніх додатках і різних месенджерах.
Поява нового помічника Bixby, якому в Samsung Galaxy S8/S8+ приділено багато уваги, позначилося і на режимі камери. Система вміє розпізнавати зняті об’єкти та підставляє знайдені схожі зображення з Інтернету з додатковою інформацією. Якість роботи сервісу поки що далеко від ідеалу.
Як і раніше, збільшити функціональність камери можна за рахунок завантаження додаткових розширень. Але таких розширень дуже небагато і вони, схоже, практично не змінюються з року в рік. Деякі іноді навіть зникають. Наприклад, кудись зникла програма для зйомки сферичних панорам.
Режим “Про”, з можливістю ручного керування багатьма знімальними параметрами, залишили практично без змін. Він надає класну можливість для різноманітних експериментів. Ентузіастам цей режим має сподобатися. Крім того, Samsung Galaxy S8/S8+ не позбавили можливості зйомки RAW.
Примітно, що такі «ручні» налаштування, пов’язані з експозицією (в даному випадку маються на увазі витримка та чутливість), доступні для відеозйомки. Багато конкурентів такого не вміють. Цей нюанс у пристроях Samsung ми також виокремлювали, порівняючи камери Samsung Galaxy S7 Edge, Huawei P9, LG G5 se.
Що стосується режиму уповільненої зйомки, то у Samsung Galaxy S8/S8+ справи з цим дуже непогано, але, на жаль, зміни в порівнянні з Galaxy S7/S7 Edge не з’явилися. Під час уповільненої зйомки ролики записуються в режимі 720p240 (HD-роздільна здатність зі швидкістю 240 кадр./с). Було б непогано отримати режим 1080p120. Такий вибір доступний, наприклад, iPhone.
Приклад сповільненої зйомки
У мережі гуляли згадки, що Samsung Galaxy S8/S8+ вміють знімати 4K-відео зі швидкістю 60 кадр/с, але я цього не виявив. Зйомка 4K-відео відбувається зі стандартною швидкістю 30 кадр/с.
Знімаємо
Автофокус основної камери Samsung Galaxy S8/S8+ заслуговує лише на похвалу. Фокусування як при фото-, так і при відеозйомці дуже швидке.
У смартфонах Galaxy S7/S7 Edge при виборі відеозйомки саме у форматі 1080p60 швидкість автофокусу помітно знижувалась. Такий же недолік є і в Samsung Galaxy S8/S8+. Зважаючи на все, це не програмне недоопрацювання, а пов’язане з якимись апаратними особливостями.
Створилося враження, що навіть при вимкненому HDR камера смартфона намагається зберегти більше деталей у світлих ділянках і трохи підтягує деталі в затемнених. Різниця між кадрами з використанням HDR і без нього дуже невелика.
Виробник підкреслює, що в Galaxy S8/S8+ використовується спеціальний алгоритм, що дозволяє досягти хороших знімків навіть за обмеженого освітлення за рахунок мультикадрової зйомки, коли кілька кадрів об’єднуються в один.
Маємо зауважити, що роботу подібної технології ми помічали й у попередніх флагманах Samsung. Чи є зміни в реалізації цього Samsung Galaxy S8/S8+ в порівнянні з попередниками, сказати складно без порівняльного тесту.
Цікаве спостереження: при нічній зйомці зображення на екрані візування може помітно відрізнятися від підсумкового знімка по відтінку.
Трендовий режим з вибором фокусування на передньому об’єкті або задньому плані зі штучним розмиттям після зйомки в смартфонах Samsung, як і раніше, працює не найкращим чином. У пристроях деяких конкурентів ця функція реалізована якісніше.
Смартфон часто помиляється і створює зовсім неприродне розмиття.
Якщо ви хочете отримати розмите фон, то з Samsung Galaxy S8/S8+ це можна зробити без жодних програмних хитрощів. За мірками системних камер сенсор Galaxy S8/S8+ невеликий, але в поєднанні з високою світлосилою об’єктиву при великомасштабній зйомці можна досягти невеликої глибини різкості з натуральним розмиттям фону.
Галерея кадрів, знятих основною камерою Samsung Galaxy S8
Зйомка Full HD-відео за хороших умов освітлення
Зйомка 4Л-відео за умов освітлення
Зйомка Full HD-відео вночі
Зйомка 4K-відео вночі
Висновки
В цілому Samsung Galaxy S8/S8+ знімає дуже класно. Це стосується і фото та відео. 4K відеозаписи при достатньому освітленні виходять дуже деталізованими. Оптична стабілізація у поєднанні з непоганою чутливістю матриці та високою світлосилою об’єктива дозволяють отримати непогані знімки та ролики навіть у складних умовах при зйомці з рук.
Камера має багато різних цікавих режимів, розрахованих як на новачків, так і на ентузіастів.
Практично немає сумнівів, що за якістю зйомки смартфони Samsung Galaxy S8/S8+ будуть серед лідерів у 2017 році. Проблема в тому, що приблизно такий самий рівень зйомки та аналогічний набір можливостей ми вже бачили рік тому у флагманах Samsung попереднього покоління. Адже хочеться у нових моделях отримати ще більше.
Таке враження, що камери смартфонів уперлися в якусь межу розвитку, причому це стосується не лише Samsung, а й інших вендорів. Прогрес вже не такий помітний.
Свіжим рішенням для камер смартфонів виглядає нове покоління матриць (сенсорів). ) Sony з тришаровою структурою та вбудованим буфером DRAM. Але, схоже, Sony поки не стала ділитися з конкурентами, і такі матриці присутні тільки в нових смартфонах Sony Xperia XZ Premium і Xperia XZs. Складно без тестів говорити про те, чи дають тришарові матриці перевагу як зйомку. Але такого потужного Slow Motion-режиму, як у Xperia XZs/XZ Premium, зі швидкістю зйомки в 960 кадр./с поки точно немає ні в кого.
Читайте також:
- Тестуємо тестування камери Huawei P9, LG G5 se та Samsung Galaxy S7. Хто краще знімає?
- Що може камера Samsung Galaxy S7?
- Кілька слів про камеру Samsung Galaxy S6
- Як знімає LG G4? Розглядаємо режим камери у новому флагмані
- Тест камер. Тест камер. LG G3 проти Samsung Galaxy S5
Інженер Тестової лабораторії
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Тест ноутбука Asus Zenbook S 14 UX5406S: ультра-компакт
Компанія Asus випустила оновлену модель у сімействі ноутбуків Zenbook S. Розглянута модель UX5406S отримала новий процесор Intel покоління Lunarlake. Чим цікавий лептоп і нові комплектуючі – розповімо далі.
Google Новини на Android стануть зручнішими Google оновлення
Google оновила програму Google News для Android, зробивши навігацію зручнішою.
LG припиняє випуск плеєрів Blu-ray LG бізнес
Представник LG Korea зазначив, що компанія може повернутися на ринок Blu-ray програвачів, якщо попит зросте.