Тест ноутбука Acer Swift Go 14 SFG14-71: легке, але непросте рішення
05.10.23
В нашому сьогоднішньому огляді представлений компактний ноутбук Acer Swift Go 14 SFG14-71 для роботи стаціонарно та віддалено. Він отримав енергоефективний процесор, алюмінієвий корпус і помірну ціну. То де тут каверза?
Зміст:
Компанія Acer відома лінійками ноутбуків малої ваги та товщини. В нашому сьогоднішньому огляді представлена саме така модель, яка тим не менш, виглядає солідніше ніж важить, а за продуктивністю не поступається більш серйозно оснащеним пристроям. При цьому вона елегантна в своїй кубічності, а за рахунок економічного процесора не перетнула психологічну межу вартості. Розповімо детальніше про Acer Swift Go 14 SFG14-71.
Ергономіка
Ноутбук Acer Swift Go 14 SFG14-71 це компактне рішення для роботи вдома та офісі і можливістю комфортно влаштуватися в кафе, аеропорту та на зустрічі. Загалом не габаритна модель з тонким корпусом ще й має малу вагу. Алюмінієвий корпус приємний на дотик. Він не маркий і разом з елегантністю дає відчуття практичності.
Цікаво що спочатку очікуєш що ноутбук буде важким і справляє враження товстенького. Це через прямі торці, які часто роблять скошеними для візуального враження тендітності корпусу, але не тут. Тим не менш, така відносна «дебелість» Swift Go 14 враження не псує, бо вже в перший раз в руках ноутбук відчувається дуже легким.
Рамки навколо дисплею тонкі, до того ж вони пофарбовані в чорний щоб здаватися ще тоншими. Однією рукою кришка не відкривається, причому відмітимо що петлі аж занадто тугі. Зате при роботі в машині або поїзді – кришка буде менше хитатися. Над екраном встановлена веб-камера з роздільною здатністю 1440p. Механічної шторки для її закриття немає.
Нижня половина також має строгий дизайн і максимальну ергономічність. Клавіатура займає максимально можливу ширину, кнопки чорного кольору які також не збирають відбитки пальців. Вони оснащені підсвічуванням кількох градацій білого кольору.
Компонування клавіатури нарікань майже не викликає. Враховуючи габарити ноутбука, вона навпаки доволі простора з відстанями між клавішами, що зручно при швидкому наборі текстів. Всі основні клавіші великого або збільшеного розміру (правий «Shift» просто гігантський»), постраждали тільки стрілки верх і вниз. Єдиним побажанням буде перенесення кнопки живлення будь-куди, аби за межі клавіатурного поля. Попри тактильну ввігнутість цієї кнопки та її меншу висоту, знаходження біля клавіші «delete» є фатальним для нервів у разі випадкового натискання наосліп.
Тачпад маленький і для активного скроллінгу чи роботи із перетаскуванням якихось елементів є не дуже зручним. Принаймні велика рука часто виходить за його межі. Тому миша точно буде в нагоді.
На противагу малим загальним габаритам корпусу, у ноутбука є достатньо роз’ємів для підключення периферії, накопичувачів та пристроїв. Ліворуч це пара USB Type-C версії 3.2 (з PD), великий HDMI 2.1 та USB Type-A 3.2. Праворуч розташований отвір для замку, ще один USB-A 3.2, комбінований аудіо-джек та кард-рідер для карток MicroSD. Тут же встановлені два світлодіоди для індикації статусу батареї і роботи системи. На інших торцях портів немає.
Для охолодження отвори для входу повітря є на дні, з цією ж метою використовується площина клавіатури. А для виводу гарячих потоків бачимо решітку зверху – між клавіатурою і дисплеєм. Сама кришка екрану слугує підйомним механізмом, щоб повітря знизу потрапляло більше. Знизу, по боках, також є пара динаміків.
Оснащення
В Acer Swift Go 14 SFG14-71 встановлена IPS-матриця з роздільною здатністю 2240×1400. Це класне рішення для роботи з графікою та перегляду контенту. Роздільна здатність майже 2К при 14-дюймах діагоналі може здатися дещо надмірною, але працювати в ній доволі комфортно. Все ж це не 4К на малих діагоналях. Співвідношення сторін 16:10 і має більше користі у разі роботи в графічних редакторах. Знизу може поміститися більше інструментів інтерфейсу, ніж при класичних 16:9.
Ноутбук Acer Swift Go 14 SFG14-71 оснащений процесором Intel Core i5-1335U. Він має 10 ядер та 12 потоків. Його базова частота – 3,4 ГГц, а підтримка технології Turbo Boost дозволяє розганятися до 4,6 ГГц. Він має 10 ядер, два з яких потужні (Performance), а ще 8 — енергоефективні (Efficient). Перші два відповідно сумарно підтримують 4 потоки, а решта – 8. Його показник TDP складає 15 Вт. Розмір кешу 3-го рівня складає 12 МБ. Чіп має інтегровану графіку Intel Iris Xe Graphics.
Ми вже знайомились зі старшим представником цього сімейства процесорів – Core i7-1355U в ноуті Zenbook S 13 OLED (UX5304V), який має ту ж архітектуру і TDP, але дає трохи більшу максимальну частоту. Для потужних ядер це 5 ГГц, а для енергоефективних – 3,7 ГГц.
Не дивлячись на гарну енергоефективність, ноутбуки з такими процесорами все одно не можуть обійтися без активного охолодження і, бажано, ефективного. Окрім двох покращених вентиляторів TwinAir за охолодження у нашому також відповідає клавіатура, яка дозволяє пропускати повітря всередину корпусу. В цій моделі ноутбуку Acer конструкція клавіатури покращена таким чином щоб заводити більше повітря, в даному випадку заявлені 10 % приросту об’єму.
У гістограмах нижче ми наводимо результати проведених тестів в порівнянні зі згаданим процесором-сусідом та різнокласовими моделями для роботи, деякі навіть з дискретною графікою. Ми бачимо що сучасні енергоефективні чіпи не так вже й сильно відстають від потужних, не «задушених», чіпів.
В нашому Swift Go 14 встановлено швидкісний накопичувач з PCIe 3.0 об’ємом 512 ГБ. Оперативна пам’ять нового покоління, DDR5, представлена 16 ГБ. Вона розпаяна у вигляді 8-мікросхїем на материнці. Якщо накопичувач може бути і на 1 ТБ, то оперативна пам’ять нарощенню не підлягає.
Є набір всіх потрібних бездротових інтерфейсів, як-то Wi-Fi 6E (802.11ax) та Bluetooth 5.2.
Акумулятор з трьох елементів має ємність 50 Вт·год, які забезпечили більше 8 годин автономної роботи при офісному навантаженні. Це означає можливість працювати повний робочий день без зарядки при середньому рівні яскравості підсвічування дисплею і активними бездротовими модулями.
Заряджається ноутбук комплектним блоком живлення на 65 Вт. Він має штекер USB Type-C, який можна вставити в будь який з відповідних портів ліворуч.
Враження
Ноутбук Acer Swift Go 14 SFG14-71 приємно здивував ергономікою та дизайном. Він компактний і разом із тим зручний для роботи в дорозі. Оснащення, не дивлячись на середній рівень, має достатню продуктивність і його вистачить для всіх повсякденних задач та деяких важких робіт, наприклад обробку фото.
Разом із тим він отримав звичайний екран, хоча існують версії з OLED, як і з більшим обсягом накопичувача. Зате розглянута модель може похвалитися ціною менше тисячі доларів, що для сучасних ноутбуків з достатньою потужністю – часто компромісна річ.
А от Acer Swift Go 14 SFG14-71 ми б компромісним не назвали. Він отримав сучасні компоненти, такі як енергоефективний процесор, пам’ять DDR5, гарну веб-камеру та звичайний екран, що все разом робить його цікавим рішенням серед компактних і швидких ноутбуків.
Характеристики ноутбука Acer Swift Go 14 SFG14-71 (NX.KF7EU.004)
Дисплей: | 14”, 2240×1400 (16:9), IPS, 60 Гц |
Процесор: | Intel Core i5-1335U (3,4-4,6 ГГц) |
Відеоадаптер: | Intel UHD Graphics 600 |
Оперативна пам’ять: | 16 ГБ DDR5 |
Накопичувач: | 512 ГБ PCIe 3.0 NVMe M.2 SSD |
Роз’єми: | 2×USB 3.2 Gen 1 Type-C
2×USB 3.2 Gen 1 Type-A 1×HDMI 2.1 1×RJ45 Gigabit Ethernet 1×Kensington lock Аудіо комбінований 3,5 мм |
Веб-камера/мікрофон/LAN/кард-рідер: | 1440p/так/так/microSD |
Дактилоскопічний сенсор: | ні |
Комунікації: | Wi-Fi 6E 802.11ax, Bluetooth 5.2 |
Підсвічування клавіатури: | ні |
Звук: | 2 динаміки |
Акумулятор, блок живлення: | 50 Вт·год, 3-ел. Li-ion, 65 Вт |
Додатково: | – |
Операційна система: | Windows 11 |
Габарити: | 313×218×15 мм |
Вага: | 1,25 кг |
Постачальник: | Представ-во компанії Acer в Україні |
Ціна комплектації: | $900 |
Оцінка:
+ ергономіка корпусу
+ гарна автономність
+ габарити корпусу
+ оснащення роз’ємами
-малий тачпад
Читайте також:
Тест ноутбука ASUS BR1402C: широкий спектр знань
Тест ноутбука Acer Swift Edge OLED SFA16-41: робочі моменти
Тести ноутбука Lenovo ThinkBook Plus Gen 3: один – добре, а два краще?
Керівник проектів hi-tech.ua
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Огляд смартфона Oppo A40m (CPH2669): початок
Смартфон Oppo A40m приємно вражає дизайном та набором деяких компонентів, які роблять із нього модель впевненого нижнього середнього класу. Розберемося в деталях
HMD OffGrid – кишеньковий модем для супутникового зв’язку HMD мобільний зв'язок
Компанія Human Mobile Devices (HMD) представила новий пристрій HMD OffGrid, який забезпечує супутниковий зв’язок для смартфонів у місцях, де відсутні мобільні мережі
Платформа Phison E28 для NVMe-накопичувачів PCIe 5.0 забезпечує швидкість до 14,5 ГБ/с CES SSD накопичувач
На виставці CES 2025 компанія Phison представила новий SSD-контролер PS5028-E28, який став найшвидшою платформою для NVMe-накопичувачів з інтерфейсом PCI Express 5.0 x4