Тест ноутбука Acer Nitro 5 AN515-58 (NH.QLZEU.003): гра красна
27.11.23
Компанія Acer активно випускає не лише потужні та добре підготовлені до високих програмних навантажень ноутбуки. Вона також пропонує компромісні, виважені технічно, але від того не менш цікаві ігрові моделі. Познайомимось з однією з таких – Acer Nitro 5 AN515-58.
Зміст
Дизайн
Acer Nitro 5 це загалом доступна ігрова модель компанії, яка була та лишається такою і з оновленням комплектуючих. В поточному поколінні вона має оновлений дизайн корпусу, що місцями має «зрізані» грані та звужену тильну грань. До нижньої площини вони також скошені, бо загальна товщина моделі є доволі великою. Зате це дозволило встановити достатньо ефективну систему охолодження. Так, вона гучна на максимальних обертах, але утримує відносно низькі температури комплектуючих, зокрема відеокарти.
Верхню кришку прикрашають прямі лінії червоного та блакитного кольору і логотип виробника. На ребрі корпуса між петлями нанесено напис Nitro.
По боках знаходяться порти і решітки виводу повітря, задня грань містить ще дві решітки і порти між ними. Кришка з петлями при цьому видається над нижньою половиною, так що в закритому стані за нею є невеличка сходинка.
Таке рішення дозволило трохи збільшити кут максимального розкриття екрану, бо часто його недостатньо при утриманні ноута на колінах.
Простір навколо клавіатури та екрану ми б назвали утилітарним. Тут немає ніяких прикрас, лише ще одне лого під дисплеєм та наліпки із деякими специфікаціями і підтримуваними функціями. Над екраном 15,6 дюймів є модуль веб-камери розміром 720р.
Приблизно половина нижньої частини відведена під отвори для вентиляції. Все ж 3070 Ti, що встановлювалась тут свого часу, була предтоповою відеокартою і потребувала хорошої вентиляції. Хай і не так само, але поточна 4050 теж явно не відмовляється від активного обдуву. Для підйому над поверхнею є чотири ніжки середнього розміру по кутах.
Загалом дизайн Acer Nitro 5 AN515-58 можна охарактеризувати як виважено геймерський. Тут немає кричущих елементів, але є естетичні деталі які безпомилково вказують на ігрову приналежність.
Ергономіка
Клавіатура чорного кольору, під стиль оточуючого простору, але клавіші мають прозорі бічні грані. За рахунок цього та білих символів на них кожну видно дуже добре, навіть при вимкненому підсвічуванні клави. А з кольоровим чи однотонним світлом, всі кнопки класно підкреслені тим паче. Окремо білим по периметру зверху виділені клавіші зони «W, S, A, D», стрілки та кнопка, де мав бути «NumLock», але його посунули заради кнопки активації фірмової утиліти.
Функціональні клавіші мають класичні для компанії розподілені додаткові можливості керування системою та компонентами. Мультимедійні, що регулюють відтворення і перемикають медіа-файли – винесені над цифровим блоком окремо. Тут же звичайна «біда» – кнопка живлення в кутку поля клавіш. Цього разу вона ніяк не відрізняється навіть тактильно, лишається сподіватись на добре розбірливий символ та підсвічування.
Що стосується роз’ємів, то є все необхідне і з запасом. Хіба що симетричний USB Type-C тільки один. Цікаво що хоча товщина корпусу не мала, заради скошених граней порт Ethernet отримав рухому нижню частинку з фіксатором. Зате його нижні кутки не випирають, як у деяких ноутбуків.
Ліворуч встановлений вже згаданий порт під RJ45, USB Type-A і комбінований аудіо. Праворуч – ще два USB Type-A та світлодіоди стану роботи та заряду батареї. Позаду є USB Type-C з підтримкою усього можливого – від передачі енергії з потужністю 65 Вт, до Thunderbolt. Поруч із ним HDMI 2.1 та роз’єм для блоку живлення. Також позаду є позначки з попередженням про вивід гарячого повітря.
БЖ належить виробництву компанії Delta і підтримує потужності з запасом – 230 Вт.
Оснащення
В цій версії встановлено дисплей діагоналлю 15,6 дюймів. Матриця має роздільну здатність 1920×1080 (класичне співвідношення – 16:9). Частота оновлення сягає 144 Гц, що буде корисним для ігор де важливе швидке оновлення зображення. Матриця виконана на базі технології IPS.
Встановлений Intel Core i5 12500H – ноутбучний процесор для сокету BGA-1744, який має 12 ядер та 16 потоків. Його базова частота – 2500 МГц, але підтримка технології Turbo Boost дозволяє автоматично розганятися до 4500 МГц. Цей чіп має інтегровану графіку Intel Iris Xe (80EU), а розмір кешу 3-го рівня складає 18 МБ.
Варто відмітити що це покоління процесора стало доволі знаковим, продуктивність в ньому виросла дуже помітно в порівнянні з попереднім. Справа в тому, що Core i5-12500H свого часу був приблизно рівним Core i9-11980HK, а ось Core i7-12700H вже відчутно швидше. Можна сказати, що тоді найслабший процесор 12-го покоління обійшов найпотужніший ЦПУ 11-ї генерації.
Хай не найновіший, але потужний процесор доповнили 16 ГБ оперативної пам’яті, причому вже нового покоління – DDR5, що працює на частоті 4800 МГц.
Куди цікавішим моментом є NVIDIA GeForce RTX 4050, що встановлена в цьому ноуті. Вона має 2560 CUDA-ядер, 80 блоків текстурування і 48 растеризації. Також тут є 80 тензорних та 20 RT-ядер для роботи алгоритмів штучного інтелекту і прискорення трасування променів відповідно. Базова робоча частота складає 1605 МГц і може підвищуватися до 2370-ти. Встановлено 6 ГБ GDDR6 відеопам’яті з 96-бітною шиною. Вона функціонує на ефективній швидкості 16 Гбіт/с, що забезпечує пропускну здатність у 192 ГБ/с.
Важливий показник у відеокартах для ноутбуків – їх споживання. В нашому випадку маємо 80 Вт, що є середнім рівнем і це доволі непогано, бо зустрічаються і цифри в 45-50 Вт. Загалом же навіть ця карта початкового рівня 4000-серії може працювати і на потужності 115 – 140 Вт, інше питання чи буде мати сенс такий розгін, якщо врахувати не найшвидшу шину відео-пам’яті.
В режимі максимальної продуктивності під 100 % навантаженням графічного прискорювача, шуму від системи охолодження доволі багато. Однак температура при цьому утримується в межах 90°C при кімнатній близько 21°C.
В якості накопичувача використовується SSD формату M.2 з інтерфейсом PCIe 4.0. В даній моделі його об’єм 512 ГБ, щоб не думати про нестачу місця, звісно краще обирати модель принаймні з теребайтним об’ємом.
Набір комунікацій тут також сучасний – новий Wi-Fi 6 і трохи не такий новий Bluetooth 5.1.
Встановлено акумулятор не найбільшої ємності, тому час роботи без розетки звичний для ігрових ноутбуків. Про 3-4 години у новітніх моделей для офісних навантажень мова не йде, а от відео можна буде подивитися протягом трьох годин. На повну зарядку потрібно близько однієї години.
Фірмова програма для налаштування та моніторингу роботи ноутбука Nitro Sense, викликається, зокрема, кнопкою на клавіатурі в районі цифрового блоку.
Враження
Ігровий ноутбук Acer Nitro 5 AN515-58 є зваженою ігровою моделлю. Ми б назвали його типовим представником недорогих ігрових ноутбуків, наскільки це можливо в сучасних цінових реаліях. Він отримав перевірений часом процесор та відеокарту нижчого рівня, яка за рахунок актуальної архітектури відкриває доступ до сучасних технологій обробки зображення. Таким чином можна грати на біля-високих налаштуваннях у сучасні ігри, і на ультрах в іграх кількарічної давнини.
Що стосується оснащення то є все необхідне як для виводу картинки на другий екран, так і роботи з зовнішніми пристроями. В комплекті є як непогані динаміки, так і оснащення сучасною оперативною пам’яттю та швидким накопичувачем. Хіба що останній варто обирати більшого об’єму. Є класне оформлення корпусу, підсвічування клавіатури та повноцінна розкладка у ній. Таким чином ноутбук цілком підходить на роль моделі для роботи, на якій можна також і пограти. Щоправда тут досить велика товщина корпусу та не найбільш ємна батарея, тому під мінімальним навантаженням вдасться пропрацювати лише пару годин. Однак вартість моделі мабуть нівелює всі зазначені слабкі місця і робить цей ноутбук одним з найкращих і універсальних рішень.
Характеристики ноутбука Acer Nitro 5 AN515-58 (NH.QLZEU.003)
Дисплей: | 15,6”, 1920×1080 (16:9), 144 Гц, IPS |
Процесор: | Intel Core i5-12500H, 12 ядер, 16 потоки, 2,5-4,5 ГГц, 45 Вт |
Відеоадаптер: | NVIDIA GeForce RTX 4050, 6 ГБ GDDR6, 80 Вт |
Оперативна пам’ять: | 16 ГБ DDR5-4800 |
Накопичувач: | 512 ГБ PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD, WD SN810 |
Роз’єми: | 1×USB Type-A 3.2 Gen 1
2×USB Type-A 3.2 Gen 2 1×USB Type-C 3.2 Gen 2 (PD: 65 Вт, Thunderbolt 4, DisplayPort) 1×HDMI 2.1 Gigabit Ethernet Аудіо комбінований 3,5 мм |
Веб-камера/мікрофон: | 720p/так |
Дактилоскопічний сенсор: | ні |
Комунікації: | Wi-Fi 6 802.11ax, Bluetooth 5.1 |
Підсвічування клавіатури: | так |
Звук: | 2 динаміки DTS X Ultra |
Акумулятор, блок живлення: | 57,5 Вт·год, 4-ел. Li-ion |
Операційна система: | Windows 11 |
Габарити: | 360×271×26,9 мм |
Вага: | 2,5 кг |
Постачальник: | Представ-во компанії Acer в Україні |
Ціна комплектації: | $1200 |
Оцінка:
+ співвідношення продуктивності та ціни
+ підсвічування клавіатури
+ наявність всіх необхідних портів
-відносно велика товщина корпусу
Оцінити зовнішність можна в огляді моделі з попереднім поколінням відеокарт:
Читайте також:
Тест ноутбука ASUS Vivobook Pro 16: крізь покоління з RTX 4060
Тест ноутбука Acer Predator Helios 16 PH16-71 та мобільної GeForce RTX 4070
Тест ноутбука MSI Raider GE78HX: потужність і стиль з RTX 4090
Керівник проектів hi-tech.ua
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Представлені смартфони Samsung Galaxy S25, S25 Plus, S25 Ultra. Живі фото та враження
Samsung офіційно представила серію флагманських смартфонів Galaxy S25, що включає три моделі: базову S25, S25+ та S25 Ultra. Традиційно основну увагу приділено покращенню продуктивності, якості дисплеїв, камер та функцій на базі штучного інтелекту.
Sony запатентувала алгоритм ШІ, що передбачає дії гравця. Sony патент
За допомогою машинного навчання камера відстежуватиме рухи та передбачатиме, яку кнопку натисне користувач
Покритий сонячними панелями Tesla Cybertruck генерує до 1,5 кВт автомобіль
Каліфорнійська компанія Sunflare Solar розробила гнучкі сонячні елементи, які можна використовувати як покриття для автомобілів,