Тест ноутбука Acer Predator Helios 16 PH16-71 та мобільної GeForce RTX 4070
13.07.23
Зміст:
Компанія Acer оновила свої ігрові ноутбуки комплектуючими нового покоління, не змінивши при цьому кардинально екстер’єр, але оптимізувавши систему охолодження під нові потужні комплектуючі. До того ж сучасні топові ігрові ноутбуки все частіше отримують незвичні формати (16:10) дисплеїв – зі збільшеною висотою. Розглянемо що цікавого може запропонувати сімейство топових ігрових ноутбуків Acer Predator Helios на прикладі моделі з 16-дюймовим дисплеєм. Заодно познайомимось із недавно представленою відеокартою RTX 4070 для ноутбуків та порівняємо її із іншими моделями відеоприскорювачів.
Дизайн та компонування
Ноутбук Acer Predator Helios 16 має знайомий фірмовий дизайн. Ігрова модель не виглядає такою, маючи строгий темно-синій майже чорного колір, металевий корпус, кришку без візерунків, прямі лінії бічних граней, лаконічний простір навколо клавіатури.
Що натякає на ігрову приналежність так це невеликий логотип Predator на кришці і під екраном, а також напівпрозора панель за кришкою. Вона може підсвічуватись і має багато налаштувань ілюмінації. Ну і наліпки, що розповідають про комплектуючі та екран.
Загалом товщина корпусу не надто велика, враховуючи, що тут може бути встановлений і топовий процесор Core i9 і RTX 4080. В нашому випадку комплектація більш зважена, але тим не менш і вона потребує ефективних кулерів та притоку повітря. Цікаво що вага нашого 16-дюймового ноутбуку немала – майже 3 кг, а 18-дюймова версія всього на 260 г важча.
Не дивлячись на те, що тут потужна система охолодження, яка як правило посилена у ноутбуках з відеокартами архітектури Ada Lovelace, інженери змогли розподілити порти не тільки по бічних, а й задній грані корпусу. Подекуди в деяких моделях ми спостерігали як їх всі були змушені розмістити по боках, через третій кулер, який повинен мати місце для виводу гарячого повітря. В Predator Helios 16 кулерів всього два. Тим не менш решіток вентиляції багато – більше половини довжини задньої грані займають дві, ще по одній ліворуч та праворуч, максимально віддалено від рук користувача.
Майже половину нижньої площини корпусу займають решітки для забору повітря. Тут же, ближче до фронтальної частини є два динаміки.
Кажучи про вивід повітря, крім підсвічування клавіатури та частини корпусу за кришкою, ноут отримав змінні решітки вентиляції позаду. В комплекті є ліва та права панельки сопел темно-сірого кольору, а другу пару можна пофарбувати у свій колір.
З приводу цього є маркетингове фото демонстрації процесу, тільки все ж рукавички не забудьте.
Роз’єми розподілили зручно і начебто логічно в сенсі сценаріїв використання різних периферійних пристроїв. «Великі» USB-порти Type-A знаходяться по боках – два ліворуч і один праворуч. Справа також встановили роз’єм Ethernet, зчитувач карток та аудыо 3,5 мм, а ліворуч отвір для замка Kensington та пару світлодіодів стану роботи ноута – увімкнення та зарядки. Інтернет-порт як раз можна було залишити позаду, а один з двох USB-C-портів з задньої винести на бічну грань для швидшого під’єднання накопичувачів та флешок. Позаду також ще є HDMI і роз’єм для блоку живлення.
Дисплей займає максимум можливої площі. Над ним знаходимо веб-камеру і пару мікрофонів, по боках бачимо тонкі рамки, а знизу згаданий логотип ігрового підрозділу Acer. Кришка з екраном розкривається не надто широко.
Клавіатура є повнорозмірною з цифровим блоком та кількома доповненнями. Одне з них – мультимедійні клавіші справа над областю NumPad та кнопка з логотипом Predator, яка програмується. За замовчуванням вона запускає програму Predator Sense. Друга додаткова клавіша над клавіатурою зліва перемикає режими роботи ноутбука – від тихого до продуктивного з відповідними налаштуваннями роботи системи охолодження. Кнопку живлення вписали в основний масив клавіш – привіт випадкові натискання.
Це більш компактна модель з екраном 16:10, є також 18-дюймовий варіант. За рахунок відносно невеликої ширини корпусу, всі клавіші клавіатури зменшені щоб вцілому не страждати від «укомпактнення». Це помітно по кнопках «Shift», «Enter» та пробіл, наприклад, які є порівняно короткими. Зате стрілки не зменшені як це часто буває і мають стандартний розмір.
Оснащення
Predator Helios 16 оснащений матовим екраном діагоналлю 16 дюймів з роздільною здатністю 2560х1600. Його частота оновлення складає 240 Гц, а підтримка G-Sync дозволить комфортно проводити час за ноутбуком. Також є моделі Helios 16 які можуть оснащуватися екранами з Mini LED частотою 165 Гц. Матриця має повне покриття діапазону кольорів sRGB та 100% DCI-P3.
Ноутбук отримав процесор Intel Core i7-13700HX. Він має 16 ядер (8 економних + 8 продуктивних), які генерують 24 потоки. Його базова частота – 2100 МГц, але підтримка технології Turbo Boost дозволяє автоматично розганятися до 5000 МГц. Розмір кешу 3-го рівня становить 30 МБ.
В топовій версії Helios 16 можна зустріти Intel Core i7-13900HX і GeForce RTX 4080.
Встановлено один NVMe-SSD з PCIe 4.0 виробництва Micron на 1024 ГБ. Однак існують комплектації з двома накопичувачами які об’єднані в RAID 0 з доступним об’ємом для користувача в 2 ТБ. RAID 0 в такому разі забезпечує реалізацію високошвидкісного режиму читання та запису. Звичайний сетап у нашому випадку видав 6,6 МБ/с замість 13 МБ/с при наявності двох SSD у рейді.
Бездротові підключення працюють на базі модуля Killer AX1675i з контролером Intel AX211NGW, який підтримує WiFi 6E та Bluetooth 5.3.
Для охолодження центрального процесора та відеокарти встановлені два вентилятори п’ятого покоління AeroBlade та трубки охолодження прямокутної форми. Вони мають максимально збільшену площу контакту із компонентами. В результаті йде мова про 9 % -покращене відведення тепла в порівнянні зі звичайними трубками. Але потужність та максимальна швидкість вентиляторів тим не менш високі і режим «Turbo» робить ноутбук дуже помітним по «звуку». В найпродуктивнішому режимі вентилятори на максимальних обертах змушують використовувати зовнішню аудіо-систему чи навушники з гарною шумоізоляцією.
Тест відеокарти NVIDIA GeForce RTX 4070 для ноутбуків
Встановлена мобільна відеокарта NVIDIA GeForce RTX 4070 заснована на чіпі AD106 з 4608 активними ядрами CUDA, вона підтримує DLSS 3 і трасування променів.
В цілому, мобільна RTX 4070 знову дуже близька до мобільної RTX 3080 Ti і тільки в 4K вона відстає через брак відеопам’яті.
RTX 4070 мінімально перевершує мобільну RTX 3080 Ti, а також йде нарівні з настільною RTX 3070. Також ми бачимо, що 4070 сильно відстає від мобільної RTX 4080, найпотужніша версія якої на 40% швидше. Тим не менш RTX 4070 для ноутбуків дозволить комфортно запускати сучасні ігри у Full HD та 2K з великим запасом потужності.
Енергоефективність у відеокарт на базі архітектури Ada Lovelace зросла порівняно з Ampere. Порівняння мобільних RTX 4070 та RTX 3080 Ti, а також RTX 4060 та RTX 3070 Ti демонструє покращення показника на 23-24%. В цілому приріст енергоефективності в порівнянні зі старими моделями не настільки вражаючий, як у мобільних RTX 4090 та 4080.
Нова мобільна RTX 4070 з високим TGP вийшла на один рівень із мобільною RTX 3080 Ti. При цьому є винятки: у деяких іграх при роздільній здатності 4K RTX 4070 відстає через брак відеопам’яті.
В ноутбуках, дуже широкий діапазон дозволених значень TGP для RTX 4070, від 35 до 115 Вт, а сумарно 140 Вт з урахуванням 25 Вт Dynamic Boost, є проблемою. При виборі треба бути ще більш уважним і стежити за тим, який TGP встановлений виробником.
Фірмовий софт
Ноутбуки Acer мають фірмову програму Acer Care Center для перегляду характеристик пристрою, його перевірки, оптимізації, оновлення. У PredatorSense можна налаштувати клавішу перемикання режимів, самі режими роботи ноутбука, систему охолодження, підсвічування, також провести моніторинг системи та інше.
Автономність
Незважаючи на потужну конфігурацію, ноутбук пропрацював 4,5-5 годин, що відповідає показникам більшості подібних ігрових пристроїв. Цікаво що схожих результатів досягають і ноутбуки з топовим Core-i9. Блок живлення може забезпечити навантаження струмом майже 17 А при напрузі 19,5 В, що дорівнює 330 Вт.
Враження
Новий Acer Predator Helios 16 є потужним представником ігрових ноутбуків. На користь цього говорять можливості його комплектуючих – процесори Intel 13-покоління та відеокарти NVIDIA 4000-серії. Він має гарний оптимізований софт для налаштувань «заліза» та естетичних моментів на кшталт підсвічування клавіатури та тильної поверхні. Ноутбук хоча й вийшов відносно компактним, є важким за рахунок доволі ємної батареї та щільного компонування потужних комплектуючих. Система охолодження порається з флагманськими моделями процесорів та відеоприскорювачів, але якщо хочете отримати максимум із розгоном частот – готуйтеся до шумної роботи кулерів.
В багатьох аспектах модель з 16-дюймовим дисплеєм схожа на 18-дюймову. Все що ми розказали стосовно дизайну, ергономіки, розташування портів, фірмового софту – вірно і для моделі Predator Helios 18 (PH18-71). Ну а порівняння результатів тестів встановлених процесора та відеокарти з іншими моделями – дозволить оцінити можливості інших комплектацій Predator Helios в цілому.
Цікавинкою цих моделей є їх дизайн та компонування. Ми знаємо що часто ігрові моделі беруть і для роботи – з контентом, редагування фото та монтажу відео. Моделі Predator Helios не виглядають як жертви дизайнера повернутого на кіберпанку та підсвічуванні всього що можливо. З ними не треба буде доводити що ви взяли отой яскраво блимаючий ноут для роботи. Ба більше, на Predator Helios 16 треба ще пошукати елементи які б одразу вказали на його геймерську приналежність. У моделі куди більше від робочих станцій. На підтвердження цьому є і таки компоненти як якісно налаштована матриця дисплею, а також наявність зчитувача карток MicroSD. Хіба що важко назвати зручним для роботи в офісі та дорозі пристрій вагою 3 кг та ще парою кілограм від блока живлення, але це жертви на які доведеться йти якщо потрібен справді потужний і мобільний пристрій.
Характеристики ноутбука Acer Predator Helios 16 PH16-71 (NH.QJREU.002)
Дисплей: | 16”, 2560×1600 (16:10), 240 Гц, MiniLED |
Процесор: | Intel Core i7-13700HX, 16 ядер, 24 потоки, 2,1-5 ГГц, 55 Вт |
Відеоадаптер: | NVIDIA GeForce RTX 4070, 8 ГБ GDDR6, до 140 Вт |
Оперативна пам’ять: | 32 ГБ DDR5-4800 |
Накопичувач: | 1024 ГБ PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD |
Роз’єми: | 1xUSB Type-A 3.2 Gen 1, 2xUSB Type-A 3.2 Gen 2, 2xUSB Type-C (Thunderbolt 4, PD: 100 Вт), HDMI 2.1, Ethernet 2,5G, Аудіо комбінований 3,5 мм, K-lock |
Веб-камера/мікрофон/LAN: | 1080p/так/2,5G |
Дактилоскопічний сенсор: | ні |
Комунікації: | Wi-Fi 6E 802.11ax, Bluetooth 5.2, 1x 2,5G LAN |
Підсвічування клавіатури: | так |
Звук: | 2 динаміки DTS X Ultra |
Акумулятор: | 90 Вт·год, 4-ел. Li-pol |
Додатково: | Кард ридер MicroSD |
Операційна система: | Windows 11 |
Габарити: | 357,8×278,7×26,9 мм |
Вага: | 2,9 кг |
Постачальник: | Представ-во компанії Acer в Україні |
Ціна в такій комплектації як зазначено: | орієнтовно $2850 |
Оцінка:
+ якісна матриця дисплею
+ потужні процесори та відеокарти
+ оснащення роз’ємами
+/- не відверто ігровий дизайн корпусу
-шумна система охолодження в режимі Турбо
Читайте також:
Огляд ноутбука Acer Predator Helios 300: ультиматум
Огляд ноутбуку ASUS ROG SCAR 16 2023 року (G634): для спеціальних операцій
Огляд ноутбука Lenovo Legion 7: тиша має бути!
Керівник проектів hi-tech.ua
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Топ смартфонів з бездротовою зарядкою
Можливість заряджати цифрові пристрої безконтактним чином безцінна. З цим погодяться якщо не всі, то багато користувачів. Подивимося, які смартфони з бездротовою зарядкою можна купити сьогодні.
Смарт-окуляри дозволили отримувати інформацію про всіх навколишніх людей
безпека доповнена реальність окуляриДва студенти Гарвардського університету, Анфу Нгуєн та Кейн Ардайфіо, розробили смарт-окуляри, які можуть автоматично ідентифікувати людей у полі зору
Шолом-гарнітура 7Sense SuperBrain 1 дозволяє сліпим відчути оточення, перетворюючи зображення на тактильні сигнали
медицина розробка стартапЕстонський стартап 7Sense представив інноваційний пристрій під назвою SuperBrain 1 – телехаптичний шолом, який переводить візуальну інформацію в тактильні відчуття