Тест цифрових фотокамер середнього класу
15.11.07
Сьогодні найпросунутіші та функціональніші фотокамери недзеркального типу можна умовно розділити на дві категорії. Перша і найбільша – це топові моделі ультразумов від різних виробників. Представники другої категорії – камери з дійсно широкими можливостями і функціями, але мають не такий широкий діапазон фокусних відстаней, представлені скромніше. Наприклад, це моделі серії G від Canon та P5000/P5100 від Nikon. До речі, вибір між камерами цих категорій не такий очевидний, як здається здавалося б.
Безумовно, можливість зняти віддалений об’єкт крупним планом є дуже привабливою і робить ультрозум вельми універсальним у застосуванні. Але слід зазначити, що розробити об’єктив з великим зумом (значення зуму – це відношення максимальної фокусної відстані до мінімальної), що однаково якісно працює на всіх фокусних відстанях (роздільна здатність, хроматичні аберації, стійкість до відблисків, геометрія і т. д.), досить складно і дорого, тому у більшості ультразумов ми можемо спостерігати досить скромну матрицю типорозміру 1/2,5” (а не 1/1,8”), для якої сконструювати об’єктив простіше та дешевше. Це негативно впливає деякі характеристики одержуваного зображення, що стосується шумів.
Компактними камерами обох типів не назвеш. Але в даному класі пристроїв це скоріше плюс. Адже працювати із такими камерами дуже зручно. Багато апаратів мають також зручний хват, завдяки спеціальному виступу-ручці на корпусі. Ще однією особливістю цих камер є велика кількість різноманітних кнопок керування. Розібравшись у їхньому призначенні, можна зробити процес зйомки набагато більш комфортним та оперативним. Адже простіше натиснути відповідну кнопку, ніж щоразу заходити до меню налаштувань. Що стосується знімальних установок, тут із цим також повний порядок.
Різні режими керування експозицією, ручне фокусування, налаштування балансу білого, вимірювання експозиції, керування спалахом та інші можливості доступні в камерах цього класу. Якщо ви починаєте знайомитися з фототехнікою – до ваших послуг доступний повний набір передустановок для всіляких знімальних ситуацій (портрет, сутінки, спорт і т. д.). Логічно також очікувати від цих камер та великого екрана високої роздільної здатності, а деякі моделі можуть похвалитися і поворотним екраном.
До речі, слід зазначити, що прогрес не стоїть на місці, і щодо оперативності сьогоднішні учасники помітно додали в порівнянні з моделями попередніх поколінь. Зумування в деяких фотоапаратах проходить дуже швидко, навіть незважаючи на велике значення зуму. Відрізняються нові моделі і досить спритним автофокусуванням.
Різні «корисності»
При нестачі освітлення існує велика ймовірність того, що знімки можуть вийти змащеними. Особливо це актуально під час зйомки на великих фокусних відстанях. Боротися з цією проблемою покликана технологія стабілізації зображення. Слід зазначити, що у багатьох моделях вона справді ефективна. При цьому не варто забувати, що отримати користь від її застосування можна лише під час зйомки статичних сцен. Робота системи стабілізації в фотокамерах, що тестуються, буде докладніше розглянута в тесті.
Хоча основне призначення цих пристроїв – отримання фотографій, але й під час запису відео вони не рятують. Крім значної роздільної здатності 640х480 пікс., а іноді і більше, зі швидкістю 30 кадр./с багато моделей дозволяють зумуватися прямо під час зйомки і можуть перефокусуватися в залежності від розташування об’єкта, що знімається. А камера Canon PowerShot S5 IS взагалі здатна отримувати запис зі стереозвуком.
За кількістю пікселів світлоприймальної матриці учасники ставлять нові рекорди. На жаль, це вже не має вирішального значення. Закони фізики ніхто не скасовував, і для матриць, які встановлюються в ці камери, рубіж вже давно подолано, а подальше збільшення їхньої кількості безглуздо, оскільки «з’їдається» дифракцією і зростання дозволу не відбувається. Тож на кількість мегапікселів у цих камерах просто не звертайте уваги.
Фотоапарати бувають різні
Сьогодні існує велика кількість фотоапаратів, що мають іноді дуже несподівані властивості та функції. Цим пристроям складно на рівних конкурувати з головними учасниками тесту за якістю зображення, але нам було цікаво розглянути і ці камери. В рамках нашого тесту вони йдуть окремою категорією (ці моделі представлені в таблиці на с. 62) та методика їх оцінки багато в чому відрізняється. Умовно назвемо ці апарати іміджевими (доступними за ціною їх не назвеш — їхня вартість сягає $400, а іноді й вище), при цьому вони можуть мати нестандартний, яскравий дизайн, відмінні виконання та матеріали корпусу.
На користь користувачеві їх часто наділяють незвичайними властивостями. Наприклад, камери Panasonic TZ3 і Casio V7 мають особливу конструкцію об’єктиву з перископічним розміщенням лінз (оптична вісь цих об’єктивів вигнута на 90 градусів, що дозволяє оснащувати камери об’єктивами з широким діапазоном фокусних відстаней, при тому, що камери залишаються досить компактних розмірів). HP R937 має величезний 3,6-дюймовий сенсорний екран, а Sony DSC-G1 (hi-Tech PRO 9/2007, с. 39), що нещодавно розглядається нами, може похвалитися бездротовим зв’язком Wi-Fi.
Бути чи не бути?
За вартістю камери цього класу іноді дуже близько підходять до дзеркальних камер початкового рівня, а деякі моделі прямо конкурують з ними за ціною. Але все ж таки ці камери порівнювати не зовсім коректно. Вони мають різних користувачів. Якщо ви не пред’являєте надто високих вимог до якості зображення, не готові надалі витрачатися на нові комплектуючі до вашої фотокамери, а хочете фотоапарат «на всі випадки життя» — універсальний, функціональний, зручний, то камери, представлені в нашому тестуванні, для вас будуть дуже цікаві.
Повна версія статті у форматі PDF >>
Web-droid редактор
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Тест ноутбука Asus Zenbook S 14 UX5406S: ультра-компакт
Компанія Asus випустила оновлену модель у сімействі ноутбуків Zenbook S. Розглянута модель UX5406S отримала новий процесор Intel покоління Lunarlake. Чим цікавий лептоп і нові комплектуючі – розповімо далі.
Viber на росії тепер немає. Роскомнагляд обмежив використання месенджера Viber блокування війна
Про блокування заявив Роскомнагляд, посилаючись на нібито “порушення вимог законодавства”, яке, як стверджує влада, необхідне для боротьби з екстремізмом
Google Новини на Android стануть зручнішими Google оновлення
Google оновила програму Google News для Android, зробивши навігацію зручнішою.