Смартфон Oppo X 2021, що розгортається: від концепту до майбутнього?
11.10.21
Смартфони з дисплеями, які можуть згинатися, розгинатися, розтягуватися та прокручуватись вже кілька років вносять ажіотаж серед новинок мобільної індустрії. Про те, що смартфонами з корпусами, що розкладаються, вже користуються мільйони користувачів, ми знаємо. А те, що це не фінальна точка у розвитку технологій гнучких дисплеїв – впевнені експерти. Цю впевненість поділяє наша редакція.
У нас була зовсім короткочасна можливість спробувати роботу з гнучкими дисплеями смартфонів південнокорейської компанії, і лише першого покоління. Охоче повіримо колегам з інших медіа, що третьої версії до третьої версії смартфони ще покращили.
Куди цікавішою виявилася можливість провести час наодинці з концептом Oppo X 2021. розповідали в новинах і ось в українському представництві компанії змогли добути його для демонстрації представникам медіа. Далі постараємося описати особистий досвід і розставити акценти використання смартфона Oppo X 2021 з гнучким дисплеєм, що розгортається.
-
Механізм
Механізм
Дисплей нагадує перший Galaxy Note Edge. тільки одна грань екрану була округлена. Тоді це була проба пера у зміні форми статичного екрану, а тепер напрямки його згинання. Для розробки Oppo X 2021 було отримано 122 патенти, з яких 12 присвячені тільки механізму дисплея.
При активації механізму частина дисплея виїжджає з корпусу, утворюючи з видимою частиною екрана єдину площину. Можна сміливо сказати, що додаткова частина витягується з надр корпусу смартфона. Щоб матриця рівномірно переміщалася, для розгортання використовується два невеликі мотори, які розміщені так, щоб екран не перекошувався або сповзав. Під самою матрицею є каркас з поздовжніх ланок Warp Track товщиною 0,1 мм, який зберігає жорсткість конструкції. Власне сендвіч з каркаса та OLED-а згинається навколо ролика діаметром 6,8 мм – його торці видно зовні, але вони не рухливі, це лише заглушки. На словах пояснили, але для наочності наведемо коротке відео із сайту компанії:
-
Трансформація
Звичайно, що на відео, що наживо, спостерігати за тим, як розгортається дисплей в Oppo X 2021 можна нескінченно. Розуміємо блогерів, які записували десяти- та більше хвилинні відео тільки з процесом розгортання та згортання екрана смартфона. Тепер вони мають хоча б придатний контент.
Уявіть, що ви гортаєте стрічку якоїсь соціальної мережі, знаходите відео, що вас зацікавило, відкриваєте його і легким свайпом по кнопці збоку, отримуєте вже не смартфон з відео, а маленький планшет з відео. OLED-матриця від смартфонних 6,7 дюймів збільшується до 7,4 дюймів із майже квадратним співвідношенням сторін.
Головна перевага, яку відзначають та поділяємо і ми – можливість використовувати смартфон однією рукою. Тримаючи в одній руці, можна краєчком пальця зробити його більше. Не другою рукою, не перехоплюванням в руці, щоб звільнити місце для половинки, що розкривається зверху, а просто провівши пальцем по корпусу. Зараз для цього використовується сенсорна клавіша живлення на правій грані. По суті, не важливо, де сенсор буде у майбутньому – хоч на всій межі. При характерності руху, хибних спрацьовувань можна уникнути. Так, упустити апарат з дисплеєм, що роздався вшир, легко, так що ви звичайно будете його підстраховувати другою рукою. Але погравшись з покриттям корпусу, габаритами та компонуванням, напевно вдасться зробити його ще ергономічнішим.
-
Ресурс
Важливим моментом у гнучких дисплеях є їх довговічність та антивандальність, якщо дозволите. Скільки сильних стусанів пальцем, схлопування половинок один про одного, різких падінь на стіл чи ліжко він витримає. Останнє не жарт, між іншим, і Samsung вже попередила, що сенсор падіння в розкладачках Galaxy Flip запам’ятовуватиме падіння і на м’які поверхні. У сервіс-центрах, у свою чергу, при зверненні про несправність дисплея можуть відмовляти в ремонті на підставі показань про падіння.
У механізму Oppo X 2021 ресурс розгортання дисплея становить 100 тисяч разів. Цей семпл мандрував світом за останній рік більше, ніж усі українці, разом узяті і, тим не менш, він справно працює. Правду кажучи, механізм, що пережив вже точно більше свого ресурсу відкриття-закриття, поводиться більш ніж гідно, лише зрідка вередуючи. І це є автоматичною відповіддю про довговічність та надійність такої конструкції.
Єдине місце, де дисплей має не рівну форму – зона вигину навколо шарніру. Поздовжню смугу ледве-ледве видно під кутом і на світлі, що заходить в третю фазу місяця. На зображенні у відео, іграх, читанні тексту воно практично не помітне. А знаючи про кількість вже зроблених згинань – можна сказати, що тест вузлів пройдено.
-
Інтерфейс
Звичайно, зручність утримання в руці та активація механізму це важливо, але без адаптованої програмної частини жодний цифровий пристрій не може бути самодостатнім. Скільки передпродажний макет айфона не крути, лише магія екосистеми робить його успішним.
У Oppo X 2021 це, звичайно, врахували, тому оболонку Android постаралися максимально адаптувати до мінливості розміру дисплея. До речі, і в деяких додатках базова анімація переходу від одного дозволу до іншого виглядає нормально та органічно. Хоча в окремих випадках вона здається затягнутим ефектом переходу Dissolve (Розчину) з Adobe Premier. Тут варто врахувати, що якби підтримувалися проміжні положення при розгортанні, тобто масштаби картинки змінювалися не так кардинально, цей ефект не так сильно кидався б у вічі.
Інтерфейс перемикається між двома дозволами – 1175 x 2592 пікселів у складеному вигляді та 1785 x 2592 у розгорнутому. Для розуміння масштабів наведемо співвідношення сторін, які виходять близько 2,2:1 і майже квадратні 1,5:1 у складеному та розкладеному режимі відповідно. Габарити корпусу змінюються від 161 x 63 мм до 161 x 118 мм при незмінній товщині близько 8 мм. Важить девайс трохи менше 200 г.
Що стосується самого Android? Вийшло органічно та чітко. Плавно переносяться ярлики в сітці іконок від одного розміру до іншого. Все залишається у зразковій відповідності і не перемішується випадковим чином. Меню налаштувань плавно малюється та змінює верстку при зміні ширини рядка. У браузері трохи більше залежить від сайтів, але тут можна спостерігати магію перетворення. В адаптованих іграх взагалі краса – місця при збільшенні діагоналі стає рівно настільки більше, щоб пальці не закривали контент, а кнопкам управління не було тісно. Як виглядає перехід при розгортанні дисплея в Oppo X 2021 для інтерфейсу Android, ігор та налаштувань можна переглянути у нашому відео:
-
Ще не готово?
Варто зазначити, що вище ми частково згадали, чого в концепті смартфона зараз немає. Давайте пригадаємо, що його представили наприкінці 2020 року, коли успіхи інженерів зі встановлення фронтальних камер під матрицями дисплеїв були на початкових етапах, стереозвук все ще отримували з двох динаміків – звичайного та розмовного, а розробники софту не накопичили достатньо досвіду в адаптації додатків для зміненого дозволу.
Так, на даному етапі механізму розгортання матриці потрібно деякий час. Його статечність під час роботи, як підкреслює урочистість технічної думки, а й дає час прибрати пальці від рухливих частин. Так-так, «не засовуйте пальці під частини балюстради, що рухаються» в метрополітені – це те, що можна застосувати і до Oppo X 2021. Метал і жорстка конструкція не пробачать вашим пальцям спроби перешкодити.
Так, вибрати проміжне положення поки не можна, хоча презентації цю можливість анонсували. У складеному вигляді під час перегляду відео будуть чорні смуги збоку, а в розкладеному – зверху та знизу. Чомусь нам здається, що це набагато простіша у вирішенні завдання.
Жорсткість конструкції дозволяє рухатися і переривати переміщення матриці без явних проблем і «хлипких» зон, що виникають. Достатньо придумати найбільш ергономічний спосіб вибору положення екрана: поєднання натискань кнопок або жестів для його зупинки, щоб без перехоплень і складних пальців було зручно дати електроніці зрозуміти, коли зупинитися.
Ймовірно, в наступних версіях концепту це будуть фіксовані положення, може два, може три. Але їх напевно побільшає для конкретних сценаріїв та додатків.
Так, в Oppo X не знайшлося місця фронтальній камері та всім кнопкам. Ми вже говорили про це і впевнені, що вже наступного року компанія за бажанням легко вмістить якусь фронталочку і додасть в інтерфейс швидкий доступ до регулювання гучності. Ми свідомо не заміряли папуг у бенчмарках, автономність, не говорили про процесор і пам’ять, яких тут як у флагманів – це все другорядне, якщо не третьорядне в даному випадку.
На цьому етапі значно важливіше було оцінити спроможність концепції загалом. Пропустити смартфон через сотні рук, у тому числі й наші, вибачте, що у covid. Важливо отримати відгуки по всіляких пунктах, включаючи ті, які могли свідомо проігнорувати та проґавити розробники, щоб перевірити, чи так вони потрібні.
Враження
Повертатися до класичного смартфона після Oppo X 2021 нудно. Хочеться, щоб хоч якась частина корпусу особистого смартфона задерикувато вискакувала під час активації фронтальної камери, розгорталася на 360°, з’їжджала, відкриваючи доступ до фізичної клавіатури… а це все вже було?
Серйозно, люди припинилися на не найяскравішій фазі технологічного прогресу. Досі очікуючи проривів в області акумуляторів та збереження енергії, ефективного використання обчислювальної потужності та виведення зображення у збільшеному форматі. Постулат у тому, що технічний прогрес прискорюється, здається не зовсім вірним чи, по крайнього заходу, не таким явним. Ми не просто так згадали про акумулятори. Незважаючи на всю крутість конструкції та інноваційність дисплея Oppo X, механізм розсування «виїдає» акумулятор дуже швидко. 4200 мА·год ми спустошили наполовину за годину знайомства зі смартфоном.
Такі експериментальні розробки дозволяють не тільки вченим та інженерам, але й простим користувачам корисно битися в стелю головою, мотивуючи стати кращими та ефективнішими. Що вийде з розглянутого та інших концептів – покаже час та наполегливість у прогресі.
Керівник проектів hi-tech.ua
Не пропустіть цікаве!
Підписуйтесь на наші канали та читайте анонси хай-тек новин, тестів та оглядів у зручному форматі!
Найкращі пристрої 2024 року: вибір редакції hi-tech.ua
Познакомимся с топ устройств года Среди них флагманские дорогие модели и бюджетные девайсы. Лучшие смартфоны, наушники и ноутбуки 2024 года по версии редакции hi-tech.ua.
Обмін валют через банкомат запрацює у Приватбанку банк події в Україні
Приватбанк планує розширити мережу таких банкоматів по всій Україні, а їхній актуальний список можна знайти на сайті банку
ЄС хоче, щоб Apple AirDrop та AirPlay працювали на смартфонах Android Apple Андроід закон смартфон
Європейська комісія вимагає від Apple відкрити більше функцій iOS для сторонніх розробників, включаючи доступ до протоколів AirDrop та AirPlay.